Skocz do zawartości

[PC] Warhammer 40k Dawn of War II


Recommended Posts

Hmmm, Retribution... czekam niecierpliwie, chociaż zawiodłem się trochę, że nie ma inkwizycji. Postać widoczna na materiałach promocyjnych wchodzi w skład IG. Trochę szkoda. Do bety wszyscy posiadacze porzednich DoW II powinni dostać dostęp 8 lutego o ile się nie mylę. Od dzisiaj grają osoby, które zamówiły grę przed premierą.

 

O MP się nie wypowiem. Co najwyżej grałem w Last Stand. Liczę na więcej takich trybów zamiast tradycyjnych skirmishów bo jakoś mnie to nie kręci.

 

I skoro fanów W40k jest tu kilku na tym forum (m.in. Thorin) to może w końcu jakiś co-op panowie po premierze Retribution czy nawet w poprzednich częściach?

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie koledzy bo mam problem z grą przez sieć a dokładnie problem z GFWL a mianowicie że jak już sciagne najnowszą wersje tego badziewia to DoW nie chce mi sie uruchomić i wywala error WTF ??. Poza konto mam zarejestrowane na polske ale podobno GFWL juz wspiera polske wiec to chyba nie w tym wina. Prosze o pomoc bo od zakupu DoW2 nie grałem jeszcze w multi...

Link to post
Share on other sites

pejot_(ash)

Z chęcią zagram w drużynie na multi oraz co-op w Chaos Rising:) Napisz na PW w jakie dni i o jakich godzinach Ci pasi;)

synn1993

Proponuję 1. odinstalować grę 2. z dodaj usuń pousuwać wszystkie aplikacje games for windows są bodajże 3. 3. Zainstalować najnowsze stery grafy i Dira 4. Zainstaluj grę niech się zaktualizuje następnie jak bd Chciał się zalogować wyskoczy, że konieczna aktualizacja potem wyskoczy z gry uruchomi ja ponownie i przy logowaniu następnie coś się zaktualizuje i gra uruchomi się ponownie powtórzy to się z 3-4 razy. Jeśli to nie pomoże to nie mam pojęcia;/

Link to post
Share on other sites

Ja tam czekam na jakiegoś pełnoprawnego następce gier strategicznych z serii Warhammer bo jak na razie to prosty hack'n'slash dla konsolowców.

Dawn of War 2 to hack'n'slash? Nie pomyliłeś tej gry z W40K: Space Marine? Ten druga zresztą jako sieczka TPP w realiach W40K dla fana tego uniwersum i tak jest pozycja przynajmniej wartą uwagi.

 

Fakt, że DoW 2 jest dość mocno podszyty elementami RPG ale to i tak zdecydowanie lepsza gra taktyczna niż np. taki Starcraft 2 będący raczej grą logiczno-zręcznościową.

Link to post
Share on other sites

Dziś zarejestrowałem się na stronie DoW II i dostałem klucz do bety Retribution. Za parę godzin pewnie mi się ściągnie zagram i zdam relacje co i jak;) . Na stronie starczy się zalogować i kliknąć na wpis z boku o becie potem tylko get key i gdy mamy konto na oficjalnej stronie DoW2 od razu dostajemy kod. Link do strony dla leniuchów ^^http://community.dawnofwar2.com/

 

Jakby co to beta zajmuje prawie 4GB aby pobrać należy ten kod do bety wpisać w steam jako aktywacja nowej gry ze steam:)

Link to post
Share on other sites

40K było fajne(strategia, ekonomia, walka). Teraz tylko walka z uwzględnieniem "wycofać się na z góry zaplanowane pozycje"... Mimo wszystko lubię tę grę. SC2... Właściwie nic odkrywczego w stosunku do SC1. Brakuje jakoś porządnej RTS. :oops:

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

GFWL był niby takim koszmarem, a tym czasem Steam jakoś nie błyszczy moim zdaniem. W starym systemie szukanie gier np. do Last Stand to była kwestia sekund a teraz czeka się minutami...jak nie dłużej. Muszę ci powiedzieć, że nie jesteś odosobniony - porady brak.

 

Na samym początku było chyba jeszcze gorzej, nie wiem czy pracują nad jakąś łatką, która to poprawi. No chyba, że gra jest aż tak niepopularna, chociaż nie chce mi się w to wierzyć.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Stało się - zapowiedziano DoW III

 

Oby tylko nie cofnęli się do modelu rozgrywki z DoW - te tzw. ekonomia (sic!) i rozbudowa bazy są może i dobre w uniwersum StarCraft, ale nie w Warhammer 40,000.

To co zrobili w DoW II jak najbardziej pokazuje jak to się odbywa. Wsparcie, posiłki itp. są "dostarczane", poprzez przekaźniki orbitalne, ze znajdującej się na orbicie floty.

Motyw budowania bazy, zbierania surowców i produkcji jednostek pojawia się praktycznie w każdym RTS i jest już jak odgrzewany kotlet.

Link to post
Share on other sites

Oby tylko nie cofnęli się do modelu rozgrywki z DoW - te tzw. ekonomia (sic!) i rozbudowa bazy są może i dobre w uniwersum StarCraft, ale nie w Warhammer 40,000.

To co zrobili w DoW II jak najbardziej pokazuje jak to się odbywa. Wsparcie, posiłki itp. są "dostarczane", poprzez przekaźniki orbitalne, ze znajdującej się na orbicie floty.

Motyw budowania bazy, zbierania surowców i produkcji jednostek pojawia się praktycznie w każdym RTS i jest już jak odgrzewany kotlet.

 

EMPEROR PROTECTS.

 

A tak poważnie to zastanawiam się co teraz Relic/THQ zrobią z DoW. Po pierwsze znowu przydałby się upgrade silnika graficznego.

 

Po drugie, przynajmniej moim zdaniem, zdecydowanie przydała by się lepsza warstwa fabularna w trybie single player. Ciekawe jak trudno było by przekonać np. Dana Abnetta, Grahama McNeilla czy kogoś innego piszącego dla Black Library aby stworzyli ciekawą historię dla kampanii SM i potencjalnie innych ras. Niestety od czasów pierwszego DoW fabularnie wieje tym samym mało ambitnym schematem.

 

Po trzecie - po niewątpliwym sukcesie Last Stand spodziewałbym się rozwinięcia tego trybu. Gdzieś widziałem wzmianki jakoby w trybie multi miał być stały, rozwijający się 'bohater/dowódca' w stylu właśnie LS. Są też wzmianki o tym, że nowy DoW bedzie 'MMO-podobny'...

 

Cóż, pozostaje tylko czekać na więcej wieści.

Link to post
Share on other sites

A może taki mix Space Marine, Kill Team i Last Stand? :D

 

Z chęcią bym zobaczył "przygody" innych organizacji Imperium / Zakonów SM, np. Grey Knights, Deathwatch, Space Wolves, Dark Angels, Black Templars - nie kryję, że to moje ulubione zakony. Ultramarines pominąłem bo się własnej gry doczekali :P

 

I jeśli rozwój bohatera online - oby mógł targać ze sobą więcej sprzętu i akcesoriów (tak jak w DoW II i Chaos Rising, bo w Retribution to ograniczyli) oraz posiadał "drzewko umiejętności" (tak jak w kampanii).

Link to post
Share on other sites

Charakterystyk innych zakonów fani domagali się już w czasach pierwszego DoW. Tyle tylko, że to wszystko wymagało by czasu i dużo pracy. Osobne modele pancerzy, sprzęt odpowiadający doktrynom i taktykom poszczególnych zakonów, do tego musiało by dojść zróżnicowanie 'statystyk' jednostek, bo nie wszyscy są równie wprawni w walce w zwarciu, jedni lubią miotacze, inni specjalizują się w obronie i oblężeniach itp. To wszystko jakoś musiało by być widoczne w grze. A taki poziom zaangażowania wymagał by identycznej staranności przy 'zdrajcach', eldarach, orkach ...

 

 

 

 

Bliżej oczekiwań fanów uniwersum War40k może być to:

 

[media]http://www.youtube.com/watch?v=hHu4Na0lsd0[/media]

 

 

Link to post
Share on other sites

W Dawn of War III skompletujesz armię swoich marzeń

 

Czyżbym miał "prorocze sny" i Relic w końcu stworzy oddzielne modele jednostek dla każdego Zakonu SM (taki bardziej dopracowany Dark Angels DLC) i będzie większa dowolność w "customizacji" wyglądu poszczególnych Zakonów (Space Wolves, etc.)? :D

 

Najlepiej jakby przenieśli modele jednostek z tabletopa oraz ich charakterystyki :D

 

I niech w końcu dadzą Grey Knights!!!

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

@voor34

 

Taaak, prawdziwa strategia to 9 SCV, Supply Depot przy 9/9, wiecej SCV, Baraki przy 11, Rafineria przy 14... no nie rozśmieszaj mnie.

 

 

 

 

Wracając do tematu, świetnie że pojawi się demo i mam nadzieję, że gra nie okaże się wielkim niewypałem. Tryb muli jakoś odkrywczy nie jest i szczególnie mnie nie podnieca. Natomiast liczę na dobry lub nawet bardzo dobry single w świecie War40k.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ocbADvRFbPQ

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...