Skocz do zawartości

Najbardziej opłacalna karta do i5 2500K - GTX 970 czy 1060?


Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do wymiany karty graficznej, gdyż GTX 660 zaczyna ograniczać procesor (2500K@4,6GHz) a chciałbym osiągnąć balans pomiędzy wykorzystaniem procesora oraz grafiki. Przez kilka tygodni obserwowałem Allegro oraz OLX w oczekiwaniu na okazję kupna GTX 970. Liczyłem, że uda mi się wylicytować jakiś dobry model z dwoma wentylatorami za około 800 złotych. Wczoraj jednak porównałem sobie ten model do GTX 1060. Do tej pory myślałem, że będzie to za mocne GPU do tego procesora ale spojrzałem na ceny i myślę, że za 900 złotych (z odrobiną cierpliwości) spokojnie dostanę jakiegoś 1060 na gwarancji. Pytanie, czy warto dopłacać około 100 złotych W TEJ CHWILI do obecnego procesora? Pewnie za max. 2 lata i tak będę wymieniał CPU na coś mocniejszego. Zależy mi przede wszystkim na wysokiej kulturze pracy (ale bez przesady, nie będę sobie włosów z głowy wyrywał, jeśli usłyszę "szept" wentylatorów http://www.forumpc.pl/uploads/emoticons/default_smile.png ). Miałem kiedyś Phenoma X4 955 (@3,7GHz) oraz HD4890 więc wiem, co to prądożerność http://www.forumpc.pl/uploads/emoticons/default_biggrin.png


 


Dodam, że gram najczęściej w FPS, TPS i PES http://www.forumpc.pl/uploads/emoticons/default_biggrin.png rozdzielczość 1680x1050.


 


PS. wiem, że było już wiele tematów dot. karty dla 2500K ale GTX 1060 to świeża karta i często nie była po prostu uwzględniana w sugestiach. Także taktowanie 4,6GHz jest stosunkowo w miarę wysokie więc uważam, że nie jest to temat, jakich wiele na forum http://www.forumpc.pl/uploads/emoticons/default_smile.png dzięki za sugestie. Pozdrawiam!


Link to post
Share on other sites

Kolego miałem ten sam problem, mam ten sam procesor czytałem wiele stron w internecie na temat tego procka z gtx 1060 i doszedłem do wniosku że biorę gtx 1060 6GB.. Czekam do świąt i kupuje :) Masz dużo filmików na yt gdzie pokazują pracę naszego procesora z tą grafiką .

Link to post
Share on other sites

A co powiesz o Zotac GeForce GTX 1060 AMP! 6GB GDDR5? Ponoć po zarejestrowaniu karty otrzymuje się 5 lat gwarancji. Spoko opcja tylko ciekawe czy jak przykładowo kupiłbym na aukcji taki model (niezarejestrowany) powiedzmy 3-miesięczny to czy mogę go nadal zarejestrować czy jest jakiś określony termin, po którym ta możliwość przepada...?

Link to post
Share on other sites

 

 

za maks. 2 lata będę wymieniał procesor zapewne.

 

 

Kolego miałem ten sam problem, mam ten sam procesor czytałem wiele stron w internecie na temat tego procka z gtx 1060 i doszedłem do wniosku że biorę gtx 1060 6GB.. Czekam do świąt i kupuje :) Masz dużo filmików na yt gdzie pokazują pracę naszego procesora z tą grafiką .

 

 

Mam 2 modele na oku : MSI GeForce GTX 1060 ARMOR OC V1 6GB GDDR5 lub Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce II OC 6GB

 

Wymianą procesora wiele nie zdziałasz jak już całej platformy a i tak posłuży obecna jednostka centralna,jak długo - ty zdecydujesz,na pewno nie będzie to okres 2lat tylko dłużej.

Optymalnym wyborem teraz jest gtx1060 lub rx480 do fhd i rozpatrzyłbym to w następującej kolejności: jak korzystasz z systemu 7 to sprawdz opinie na temat pracy i sterowników RX-a i taką karte kup jak jest dobrze bo 1060 ma stery zrypane pod 7 chyba że ostatnie coś zmieniły.Z i5 2500k i pamięcią jaką posiadasz karty te będą wymiatać w gierkach bez obaw.

Windforce II nie bierz to kupa z śmiesznym plastykowym backplate a problem z cewkami w tej serii od gig. to 98%

Link to post
Share on other sites

1060 ma stery zrypane pod 7 chyba że ostatnie coś zmieniły.

 

Czemu zawsze się znajdą osoby, którzy bezmyślnie wypisują takie rzeczy? 

Problem nie dotyczy wszystkich. Wiele osób ( w tym ja) nigdy nawet nie miała takich problemów. Nie wiem co jest ich powodem, ale skoro to dotyczy tylko pewnej grupy osób, to raczej nie jest to wina sterowników.

 

Poza tym to, czy gtx1060 lub rx480 jest lepsza, to każda normalna osoba powinna powiedzieć, że żadna.

To jest tylko i wyłącznie subiektywna opinia i osoba która wybiera sama powinna podjąć decyzje, bo obydwie są dobrymi kartami.

Edytowane przez DreamerDream
Link to post
Share on other sites

Ja mam powód tak pisać bo z win7 doświadczyłem problemy w grach z udziałem Pascala,bezpodstawnie bym nie jechał po 7-ce pomyśl.

Jak wiesz co jest powodem ujowego działania pascala na win7 to napisz.Mogę napisać,że do pewnej grupy osób należysz,której rzekomo działa wszystko jak należy a jestem zdania iż takie osoby najwidoczniej nie zauważają problemu,pewnie tak ma być i jest dobrze.

Link to post
Share on other sites

Pisząc o wymianie procesora miałem na myśli oczywiście wymianę całej platformy. Co do systemu i rzekomych problemów z Win 7 - mnie i tak to nie będzie dotyczyć, bo od kilku miesięcy siedzę na dziesiątce i nie sądzę, żebym kiedyś wrócił do siódemki.

 

Jeszcze jedno pytanie - warto pchać się w 3-gigową kartę czy lepiej dopłacić do 6GB?

Link to post
Share on other sites

W grach to różnica kilku fps.

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/asus_geforce_gtx_1060_3gb_dual_test_niereferencyjnego_pascala

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1060_3gb_vs_radeon_rx_470_4gb_test_kart_graficznych

 

Trochę to wredne sugerować nazwą, że to są takie same 1060 :|

 

Ja mam powód tak pisać bo z win7 doświadczyłem problemy w grach z udziałem Pascala,bezpodstawnie bym nie jechał po 7-ce pomyśl.

Jak wiesz co jest powodem ujowego działania pascala na win7 to napisz.Mogę napisać,że do pewnej grupy osób należysz,której rzekomo działa wszystko jak należy a jestem zdania iż takie osoby najwidoczniej nie zauważają problemu,pewnie tak ma być i jest dobrze.

 

Nie zauważam, bo ich nie mam. Poza tym Ty=/=wszyscy.

Dodatkowo nie mogę powiedzieć, że jestem wyjątkiem, bo znam inna osobę, która też ma 1060 i win 7 i nie ma problemów.

Na win 10 też się zdarzają ludzie mający z tym problem oraz pamiętaj, że zazwyczaj ludzie piszą na forach, że mają problem niż, że go nie mają ;)

Nie mam jak to sprawdzić (a raczej mnie się nie chce zmarnować na tym kilka dni skoro nie mam z tym problemów), ale wydaje mi się, że to raczej zależy od zaktualizowanego systemu. Są osoby, które nie aktualizują systemu nawet przez kilka lat, albo go w ogóle nie aktualizują po zainstalowaniu. A to też ma wpływ na pewne elementy.

Link to post
Share on other sites

@Kozii512

Mialem ten sam dylemat, wziolem 970, podkrecilem i leci jak stockowa 1060, pomijajac ram. Bierz ta na ktora masz kase ale pamietaj ze do 1080p 3'5GB + 0,5GB Vram na GTX 970 wystarczy na 2017 rok, chyba ze oczekujesz czegos na dluzej to bierz 1060 ale 6GB.

 

Sent from my Zuk Z2

 

Edytowane przez michal89chz
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Tylko jest pewna nieprawidłowość. Jeśli karta jest MSI, to powinno być 3 lata gwarancji, a nie 2. Na olx kupujesz na własne ryzyko.
Karta z 3GB pamięci przyszłościowa raczej nie będzie, podobnie jak unikałbym kupowania dzisiaj GTX 970.

Poszedłbym raczej bardziej w sprawdzonego RX 470 4GB, jeśli ogranicza cię budżet, a jak nie to RX 470 8GB lub GTX 1060 6GB właśnie.

Przy rozdzielczości 1680x1050 częściej będzie cię ograniczał procesor niż taka szybka karta grafiki.

Do nowych kart monitor musisz podłączać poprzez DisplayPort, HDMI lub DVI (D-sub nie przejdzie). 

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dostałem właśnie odpowiedź. Oczywiście w opisie jest błąd. Nie 24 a 36 msc. gwarancji. Jest możliwość wystawienia na Allegro więc spoko.

 

1100 to trochę ponad planowany budżet ale jeśli warto i karta wystarczy na kilka lat to jestem gotów dołożyć. 6GB, MSI, 35 miesięcy gwarancji, chyba warto, co?

Link to post
Share on other sites

W tytule tematu jest najbardziej opłacalna karta. W dodatku na kilka lat. Jak na dzień dzisiejszy to jest RX 470 4GB. Ewentualnie 8GB jeśli ma być na dłużej. Oczywiście pod warunkiem, że RXy nie są tak awaryjne jak niegdyś R9 270/280/290...

MSI Gaming X 470 8GB można dostać już od 1093 zł za nową.

GTX 1060 6GB za 1100 zł to jednak też całkiem niezła opcja, najczęściej jest szybsza w testach (choć są wyjątki), no i lepiej zadziała z twoim procesorem. Najprawdopodobniej będzie jednak głośniejsza pod obciążeniem. Na guru3D widzę prawie 1800 RPM bez OC, i brak trybu pasywnego, także należy go raczej traktować jako jeden z najbardziej budżetowych modeli. Za dobrego i cichego z trybem półpasywnym GTX 1060 6GB trzeba byloby zapłacić jakieś 1300-1400 zł.

Link to post
Share on other sites

Jesli ma gwarancję sprzedawcy, to chyba ok.
Zobacz sobie na wielki test RX 480 8GB i sam zdecyduj czy warto brać G1: https://www.youtube.com/watch?v=3hwk2kxW6MA

 

IMO już chyba lepiej tego XFX jak już.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...