Skocz do zawartości

Wymiana wentyla w ocz zt


Recommended Posts

Mam pytanie w sprawie wymiany wentylatora w zasilaczu ocz zt. Ostatnio zmieniłem chłodzenie procesora na cichsze (macho rev. b) no i został kolejny problem do rozwiązania a mianowicie głośność posiadanego zasilacza. Zastanawiałem się nad wsadzeniem wentyla Noctua (NF-A14 FLX) ale nie wiem czy będzie pasował. Czy w tym modelu zasilacza ciężko zmienia się wentylator, zadaję takie pytanie ze względu na to, że nigdy tego nie robiłem.

Link to post
Share on other sites
Czy w tym modelu zasilacza ciężko zmienia się wentylator,

Musisz go otworzyć i zobaczyć w jaki sposób wentylator jest podłączony do zasilacza ( jeśli przez złącze 2 pin, to wystarczy kupić przejściówkę 2 pin na 3 pin, podpiąć i przykręcić wentylator ). 

Dawniej zdarzało się że wentylator był lutowany do PCB i trzeba było ciąć przewody i lutować ( ale teraz praktycznie wszystko na 2 pin jest, choć gwarancji nie dam, dlatego musisz go najpierw otworzyć ) 

 

Zmianę wentylatora wykonujesz na własne ryzyko, pamiętaj aby rozładować kondensator ( czyli po odłączeniu kabla zasilania sieciowego od PSU nacisnąć power na obudowie, przez ułamek sekundy się zaświeci rozładowując główny kondensator ) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A jak te wentyle Noctua nadadzą się
 
Jakościowo to najlepsze łożysko na rynku, ale pamiętaj że wkładając wentylator o mniejszym przepływie powietrza niż oryginalny zawsze pogorszysz warunki pracy zasilacza  
Bo nie oszukujmy się oryginalny to 
Yate Loon Electronics  D14BH-12, 2800 RPM, 140 CFM, 48.5 dB
a ty wsadzasz NF-A14 FLX 1200 RPM 68 CFM
( oczywiście ma wysokie ciśnienie, ale przepływ nadal jest znacznie mniejszy, co może narazić zasilacz na przegrzanie, dlatego robisz to na własną odpowiedzialność ) 
I nie powiemy ci czy ci się zasilacz spali czy nie, bo nikt tego nie wie 
Link to post
Share on other sites

Ja nic nie będę doradzać, co najwyżej kupno cichego zasilacza i sprzedaż starego, zamiast inwestowanie w wentylator.
 
Nikt z tego forum nie weźmie odpowiedzialności za żaden swap wentylatora w zasilaczu, a wręcz byłoby podejrzane gdyby ktoś wziął. 

Większość ludzi wymienia wentylator wychodząc z założenia że jak się spali to kupi nowy cichy zasilacz. Jeśli zasilacz ma zabezpieczenie OTP które działa, to zwykle nic się strasznego nie stanie, problem w tym że twój takiego zabezpieczenia nie ma i musisz być tego świadomy robiąc swap. 



 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A co byś z tych dwóch polecił:

http://www.komputronik.pl/product/312285/corsair-rmx-650w-cp-9020091-eu.html

 

http://www.komputronik.pl/product/217697/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/XFX_Black_Edition_XTR_650W_Modular_135mm_80_Gold.html

 

Chodzi mi głównie o jakość zasilacza, ciszę oraz ewentualnie jak z cewkami (piszczenie)

Link to post
Share on other sites

http://www.ceneo.pl/41507552;0284-0.htm#tab=click_scroll

 

Corsiar RM550X spokojnie wystarczy jeszcze będzie duży zapas mocy.

 

Cewki to loteria. Miałem wersję RM750i i z około 40 cm było słychać cewki (czasem) z większej odległości nic. 

 

Co do samego zasilacza RMX to wyższa półka. W tej cenie nie ma lepszej konstrukcji. 

 

Ap ropo wymiany wentylatora w zasilaczu. Ja wybrałem dla siebie be quiet! wentylator Silent Wings 3. Jeszcze go nie wymieniłem bo nie mam czasu ale z testów wynika jest bardzo cichy a i przepływ powietrza ma bardzo duży tak więc można być spokojnym.

Link to post
Share on other sites

RM650x jest cichszy ( za 40zł więcej kupisz rm750x, 50W więcej trybu pasywnego ) 


 

 

W tej cenie nie ma lepszej konstrukcji. 

jest evga G2 ( oparta o oem SF leadex gold )  

która jakościowo jest porównywalna, a nawet minimalnie lepsza bym powiedział ( niestety trochę głośniejsza i krótsza gwarancja ) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

RM650x jest cichszy ( za 40zł więcej kupisz rm750x, 50W więcej trybu pasywnego ) 

 

 

jest evga G2 ( oparta o oem SF leadex gold )  

która jakościowo jest porównywalna, a nawet minimalnie lepsza bym powiedział ( niestety trochę głośniejsza i krótsza gwarancja ) 

Gdybym zdecydował się na zakup rm750x to mogę liczyć, że w większości czasu będzie pracował u mnie pasywnie

Edytowane przez Alcedo1
Link to post
Share on other sites

A dużo egzemplarzy ma problem z cewkami. Czy zasilacz posiada wszystkie kable, wiem głupie pytanie, ale na morelach ktoś napisał że brakowało kabla do płyty i musiał dokupić oddzielnie.

Zasiłka musi być ok bo mam aim sc808, który ma dodatkowe zasilanie. Jakość zasilacza wpływa na jej pracę.


A i jeszcze jedno pytanie, rmx według strony producenta ma 10 lat gwarancji, natomiast na stronie komputronika widnieje 7, xkom 5 lat. Czyli po zakupie trzeba go zarejestrować na stronie producenta 

Link to post
Share on other sites

 

 

Zasiłka musi być ok bo mam aim sc808, który ma dodatkowe zasilanie. Jakość zasilacza wpływa na jej pracę.
ma jedno z najlepszych tłumień tętnień na rynku, RMx i SF leadex to liderzy przy tłumieniu tętnień ( seasonic goni ich z serią prime )  

 

Czyli po zakupie trzeba go zarejestrować na stronie producenta 
Z tego co pamiętam to tak, inaczej nie masz pełnych 10 lat ( ale mogę się mylić ) 

 

 

Czy zasilacz posiada wszystkie kable, wiem głupie pytanie, ale na morelach ktoś napisał że brakowało kabla do płyty i musiał dokupić oddzielnie.
to wtedy zgłaszasz reklamacje ( nic nie dokupujesz we własnym zakresie, to głupota ) 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...