Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

High Voltage - Enthoo Primo Ultimate

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#1 AdameekWola

AdameekWola
  • Amator

• 61 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 29 listopad 2016 - 11:04

Witajcie! W zeszłym miesiącu wpadłem na pomysł żeby zrobić swojego pierwszego moda... Przez długi czas myślałem jaką obudowę wybrać, najpierw padło na Dark Base 900Pro, lecz ostatnio montowałem u znajomego custom LC w obudowie Phanteks Enthoo Primo SE. Powiem szczerze od razu się w niej zakochałem :D Nie będe się więcej rozpisywał jak doszło do tego pomysłu, po prostu napiszę jak ja to widzę. Dodam jeszcze że w projekcie będzie mi pomagał mój znajomy

Główne założenia projektu:
-wszystko w kolorze czarno żółtym
-Przemalowanie pewnych elementów obudowy na zółto, wyrzucenie niebieskich wentyli,zmiana pasku LEd po prawej stronie frontu
-zrobienie hartowanego szkła na panel boczny ala DarkBase900pro lub zrobienie takiego okna w oryginalnym panelu obudowy.

-Custom Loop - HardTubes
-Malowanie plastidipem przepustów na kable na żółto(ew wykonanie nowych, lecz nie wiem kto takie wykona :))
-okablowanie zasilacza czarno-żółte
-chłodnice dwie sztuki 480mmX60mm jedna top(Pull) druga dół(push-pull)

Sprzęt w finalnej fazie projektu:
-i7-5930k selekt
-Asus Rampage V Edition 10
-32GB DDR4 3000Mhz Corsair Dominator
-SLI Titan X Pascal ew. może jakieś GTX'y z Pascali refresh(się  zobaczy)

-??

-aquaero 6 PRO

Za ok. tydzień powinienem mieć już obudowę u siebie więc wstawię fotki. Niestety projekt planuje skończyć dopiero pod koniec 2017 roku, ponieważ nie mam żadnej współpracy z firmami(Jaka firma chciała by wspierać osobę która robi pierwszego moda) więc wszystko muszę kupić z własnych pieniędzy, a troche jednak tego będzie.
Jeżeli macie jakieś sugestie/pytania/propozycje to walcie śmiało :) Z każdym etapem projektu będe wstawiał zdjęcia i opisy :)

Użytkownik AdameekWola edytował ten post 29 listopad 2016 - 13:26

• 3

#2 kroni

kroni
  • Gaduła

• 397 postów
  • GG:21701108
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 29 listopad 2016 - 17:54

Zapowiada się ciekawie, fajnie będzie widzieć kolejną "pszczółke". Obserwuję i czekam na początki prac
  • 0

#3 ML MODS

ML MODS
  • ML MODS

• 1973 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 29 listopad 2016 - 21:15

Powodzenia w projekcie :)

A co do tego sformułowania: 

Jaka firma chciała by wspierać osobę która robi pierwszego moda

To pisz do firm nie ma nic do stracenia najwyżej Ci odmówią, a nóż uda się coś ugrać. Pamiętaj każdy kiedyś zaczynał ;)

• 1

Fanpage: ML MODS

Wcześniej znany pod nickiem: Mlody

CPU : Intel i7 5820k@4.5GHz // MOBO : Asus X99 Deluxe USB 3.1 // RAM : 16GB Geil Super Luce DDR4 // GPU : EVGA GTX 980Ti // SSD : Sandisk a110 256GB +  2x Crucial MX100 256GB RAID 0// PSU : EVGA SuperNOVA 1000 P2 80+ Platinum // CASE : Thermaltake Core P5 // Chłodzenie: Full Custom LC Loop (Project Purple Core)

#4 pawel92

pawel92
  • LittleModified

• 276 postów
  • Miejscowość:Ostrowiec Świętokrzyski

Napisano 29 listopad 2016 - 23:40

Mnie się udało, dostałem obudowę od Fractala. :)

Użytkownik pawel92 edytował ten post 29 listopad 2016 - 23:41

• 2

My PC:

Spoiler

Mój blog LittleModified:

http://forum.benchma...littlemodified/

#5 AdameekWola

AdameekWola
  • Autor tematu
  • Amator

• 61 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 06:44

Mamy postępy już na starcie! Niedługo powinien pojawić się projekt 3d całej obudowy wraz z elementami które zaplanowałem :) w sobotę postaram się zrobić zdjęcia swojego starego PC, dla porównania. Be Quiet zgodziło się dać zasilacz gdy tylko worklog się troche rozwinie, pozostało mi jeszcze napisać do paru firm i tych które mają Polskie oddziały i tych które nie mają :)

Dodam jeszcze że głównym założeniem tego projektu będzie CISZA, dość mam głośnych wentyli, zasilaczy, czy kart graficznych. Oczywiście pasywnie nie będzie ale postaram się żeby było bezgłośnie :)
Pracę z obudową zacznę maxymalnie do 15 grudnia :)

pawel92, wiesz potrzebuje dużej obudowy ;) Fractal jak na mój projekt dużo za mały... Nawet DarkBase900Pro okazał się za mały...

• 0

#6 pawel92

pawel92
  • LittleModified

• 276 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 08:12

Ja podałem tylko przykład, do tego co napisał ML MODS ;) . Poza tym zastanawiałeś się może nad obudową PHANTEKS Enthoo PRO?
  • 0

My PC:

Spoiler

Mój blog LittleModified:

#7 AdameekWola

AdameekWola
  • Autor tematu
  • Amator

• 61 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 08:18

Znam tą obudowę, jak dla mnie za mała :) Zastanawiałem się jeszcze nad budą EVGA DG-87, ale moim zdaniem jest za bardzo futurystyczna.

EDIT: Zastanawiam się nad kartami graficznymi, bo obecnie mam jedną sztuke 1070, pewnie zmienie na 1080/Titan X pascal albo coś z pascali refresh, lecz nie wiem czy będzie się opłacało brać 2 Titany choć znam ich wydajność i przy SLI 1080 vs SLI TX P to prawie 30% na korzyść Titana. Może wrzucę drugą 1070 :)

Użytkownik AdameekWola edytował ten post 30 listopad 2016 - 08:47

• 0

#8 pawel92

pawel92
  • LittleModified

• 276 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 09:30

Znam tą obudowę, jak dla mnie za mała :) Zastanawiałem się jeszcze nad budą EVGA DG-87, ale moim zdaniem jest za bardzo futurystyczna.

To prawda ma trochę futurystyczny design, ale nawet ciekawie się prezentuje.
Znalazłem jeszcze Thermaltake Core X71, także z oknem. Płacisz sporo mniej od obudowy EVGA i tym samym odkładasz na lepsze podzespoły.
  • 0

My PC:

Spoiler

Mój blog LittleModified:

#9 AdameekWola

AdameekWola
  • Autor tematu
  • Amator

• 61 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 09:52

Ten Thermaltake nawet spoko, ale teraz jakoś średnio mi się marzy zmieniać koncepcje.. a Enthoo Primo mam i tak taniej niż nówka w sklepie a biore nówkę.

• 0

#10 dyli3

dyli3
  • Amator

• 55 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 13:58

Be Quiet zgodziło się dać zasilacz gdy tylko worklog się troche rozwinie (...)

Na jakiej zasadzie proponujecie wymianę korzyści? Piszecie w treści maila coś o tym czy czekacie na reakcję ze strony firm?

Pytanie oczywiście także do wszystkich :)

• 1

#11 AdameekWola

AdameekWola
  • Autor tematu
  • Amator

• 61 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 14:41

Ja napisałem po prostu że robię swojego moda i czy nie chcą żeby jakieś ich części tam wylądowały(tylko ja ich znam osobiście, więc w tym może być rzecz)

• 0

#12 dyli3

dyli3
  • Amator

• 55 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 15:00

Dzięki za odpowiedź. Też spróbowałem swoich sił, zachęcony Twoim postem, ale teraz czytam, że ich znasz, to się spodziewam odpowiedzi ;)

• 0

#13 AdameekWola

AdameekWola
  • Autor tematu
  • Amator

• 61 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 15:06

Słuchaj nie masz co myśleć że Ci nie dadzą. Be Quiet to na prawdę w porządku firma i wielu osobom dają. wystarczy spróbować :)

• 0

#14 dyli3

dyli3
  • Amator

• 55 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 16:28

Zapytania wysłane, czekam na odzew. Oczywiście podzielę się w tym temacie i moim worklogu :)

• 0

#15 AdameekWola

AdameekWola
  • Autor tematu
  • Amator

• 61 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 17:54

Dobra jednak foty starego PC będą dzisiaj. Sory za jakość ale to tylko jakaś cyfrówka Canon'a i jeszcze bardzo słabe światło.. Zdjęcia moda postaram się robić w dzień żeby były lepsze :) Poza tym mam już osobę która wykona mi covery z plexy oraz customowe backplate.
zfIbs32.jpg

Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming

n2gyxYu.jpg
Malowane radiatory mobo
qCXgboC.jpg
eMUITwy.jpg

J1F77jX.jpg

• 3

#16 PatrykT

PatrykT
  • misterT.design

• 3322 postów
  • Miejscowość:Karczew

Napisano 01 grudzień 2016 - 10:31

Fajny oldschoolowy bloczek cpu
  • 0

#17 AdameekWola

AdameekWola
  • Autor tematu
  • Amator

• 61 postów

Napisano 01 grudzień 2016 - 12:12

świetny jest ten blok cpu, lepiej odprowadza ciepło niż te teraźniejsze od Ek z plexy
  • 0

#18 AdameekWola

AdameekWola
  • Autor tematu
  • Amator

• 61 postów

Napisano 09 grudzień 2016 - 22:05

Budę mam już zamówioną. W poniedziałek powinna być do odebrania, więc i będą nowe fotki :)

• 0

#19 AdameekWola

AdameekWola
  • Autor tematu
  • Amator

• 61 postów

Napisano 21 grudzień 2016 - 13:38

Buda dotarła, po pewnych problemach ze sklepem komputronik, ale się udało zakupić w Proline.pl. Bebechy przełożone. Wstępnie montaż szyby z hartowanego szkła już przemyślany. Znowu słabe zdjęcia, ponieważ nie mam kiedy ich zrobić w dzień :) Mam nadzieję że i te się spodobają :)
Co do dalszej części projektu. Elementy montażowe do szkła hartowanego już zamówione, jeszcze pozostało zamówić samo szkło.
z819ASa.jpg

Stg5CwL.jpg
kIg24KB.jpg

S83xzrs.jpg

Plany na najbliższe 2-3 tygodnie(ze względu na święta) to: Zmiana leda na froncie i na przycisku Power, zrobienie podświetlenia w środku białym ledem o barwie neutralnej(Na magnes LED!), szkło hartowane(tylko muszę wyciąć jeden element w obudowie), i naklejki 3d zamiast naklejek od EKWB.

LOGO PROJEKTU
50xrKP3.png

Użytkownik AdameekWola edytował ten post 18 grudzień 2016 - 20:48

• 1

#20 silence

silence
  • Zapaleniec

• 1310 postów

Napisano 23 grudzień 2016 - 10:00

Ciekawe jak szybko wywalisz zatoki. ;) Przy rozbudowie LC czy rurkach zobaczysz jak będzie ciasno. Przechodziłem to przy Luxe. Po wykopaniu zatok jest znośnie.

• 0
Spoiler

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych