Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Asus rog gl552vw problem z dyskiem

asus rog dyk problem bios

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Niesyto

Niesyto
  • Amator

• 37 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 10:03

Znajomy użył niedawno jakiegoś szemranego programu do czyszczenia dysku. Wyczyściło mu tak że teraz laptop nie chce się nawet zabootować. BIOS nie wykrywa dysku, jak przy formatowaniu uruchomię diskpart jest to samo. Reset ustawień biosu nie pomógł. Ktoś ma jakieś pomysły co można zrobić poza resetem poprzez wyjęcie baterii i zresetowanie biosu w ten sposób?

• 0

#2 worm

worm
  • π

• 10646 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 10:41

Popytaj się go jeszcze, czy coś oprócz tego programu się działo. Trochę dziwne, że nagle przestał być widoczny w Biosie.

• 0

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#3 _Skipper_

_Skipper_
  • Maniak

• 6028 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 12:38

Dowiedz się, jaki to program.

Dysk przestał być widoczny zaraz po użyciu tego programu, czy coś jeszcze się działo?

• 0

Ekspert działu: Notebooki, netbooki i palmtopy

Pełne zestawienie Ekspertów

#4 Niesyto

Niesyto
  • Autor tematu
  • Amator

• 37 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 17:42

Zaraz po. Program to BleachBit
  • 0

#5 MrCake

MrCake
  • Amator

• 50 postów

Napisano 11 grudzień 2016 - 04:46

Program prawdopodobnie zmienił format dysku na gbt, a bios w tym laptopie obsługuje tylko format mbr. Wejdź w instalator windows, kliknij kombinacje shift i f10. Następnie wpisujesz:
diskpart
list diskselect disk x - za x twój dysk
clean
convert mbr
exit
Dane na dysku zostaną wyczyszczone i będzie trzeba na nowo partycjonować go. U mnie zadziałało. System zainstaluje się normalnie i wtedy dysk będzie widać w biosie. Mam nadzieję, że pomogłem.
  • 0

CPU: i5 760 GPU: Gigabyte GTX 470 RAM: 2x4 GB Goodram ddr3 2133 MHz MOBO: Asus P7P55D-E LX
HDD: Seagate Barracuda 1 TB PSU:Corsair PowerSupply 650w Keyboard: Natec Genesis CX33 Mouse: Zalman zm-m401r Audio: Logitech g430

#6 damchmark

damchmark
  • Gaduła

• 271 postów

Napisano 12 grudzień 2016 - 17:07

Czy na mbr czy gpt to i tak powinien wykryć tyle, że przy wybieraniu partycji systemowej wywali komunikat. Tak czy siak bez formatu się raczej nie obejdzie. Próbowałbym odpalić coś w rodzaju gparted z pendriva i od nowa parycjonować dysk. Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#7 MrCake

MrCake
  • Amator

• 50 postów

Napisano 12 grudzień 2016 - 17:13

Bios tego asusa jest dość kapryśny. Jak wkładałem SSD to 2 dni się z nim bawiłem by wszystko działało m.in zmieniłem format na mbr.
  • 0

CPU: i5 760 GPU: Gigabyte GTX 470 RAM: 2x4 GB Goodram ddr3 2133 MHz MOBO: Asus P7P55D-E LX
HDD: Seagate Barracuda 1 TB PSU:Corsair PowerSupply 650w Keyboard: Natec Genesis CX33 Mouse: Zalman zm-m401r Audio: Logitech g430

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: asus, rog, dyk, problem, bios

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych