Skocz do zawartości

Niski mnożnik w grach po OC


Recommended Posts

Siemanko kilka dni temu postanowiłem pierwszy raz podkręcić procesor jest to i5 4690k na plycie b85m-d3h-a niestety w dniu zakupu nie miałem więcej kasy żeby kupić lepszą płytę. Czytałem sporo przed samym podkręcaniem jak to zrobić. Wiele osób twierdziło że nie da się nic zrobić na tej płycie jednak widziałem że ludzie kręcą nawet i7. Samo OC przebiegło spokojnie nie było żadnych problemów 4,4 przy 1,190v(sama płyta ma ograniczenie 1,2v więc i tak jest git). Sprawdziłem wszystko w OCCT jest stabilne nie ma żadnych problemów. Jednak po odpalaniu gier dzieje się coś dziwnego mnożnik zatrzymuje się na max 3,9 i dalej nawet nie chce skoczyć podczas samej gry. Przykładowo podczas ładowania mapy w CSGO każdy rdzen jest na 4,4 jednak jak mapa już sie załaduje spada na 3,9 i nawet nie drgnie. Próbowałem jakoś pomoc obciążyć nagrywaniem podczas gry itp jednak to nic nie daje. Zrobiłem to OC tylko z tego względu że brakuje mi klatek czasami podczas nagrywania w grze. Jakieś pomysły co z tym zrobić? 

 

 

@Edit odpaliłem jeszcze dzisiaj LOL'a i podczas gry w LoL'a każdy rdzeń jest na 4,4. Nie mam zielonego pojecią jak to możliwe że CS który jest bardziej oparty na procku działa tylko na 3,9 a LoL na 4,4.

Edytowane przez riot321
Link to post
Share on other sites

Tak, ale chyba już znalazłem problem. Jeszcze testuje pobierając kolejna gre. Wydaje mi się że jest coś nie tak ze steamem. Odpalając CS'a czy ETS2 (obie gry sa na steamie) na kazdym rdzeniu zatrzymuje sie na 3,9. Natomiast jak dopisalem w edicie jesli odpale LoL'a jest normalnie maxymalna wartość, pobrałem dla głupiego testu NFS U2 z chomika i na kazdym rdzeniu w trakcie gry jest maxymalna wartosc. Pobieram jeszcze w tej chwili GTA 3 ze steama zeby sprawdzic ale jesli bedzie 3,9 to wiem gdzie lezy problem, jednak rozwiazania nie znam :D

 

 

@EDIT Okej, posiedziałem chwile i testowałem kilka ustawien. Najlepsze jest to ze jak zrobie sztywny mnoznik na 4,4 to po odpaleniu CS'a i zaladowaniu mapy mnoznik spada na 3,9. Nie mam zielonego pojecia o co chodzi temperatury sa w normie i w kazdej innej grze (teraz nawet steamowych) mnoznik trzyma sie na maxymalnej wartosci. Ktos jakis pomysl jak JEDNA gra moze miec taki wplyw na CPU?

Edytowane przez riot321
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...