Skocz do zawartości

Gigabyte G1 GTX 1060 (bądź inna 1060), I3 6100 jaki zasilacz


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Za drogi, a poza tym zdecydowałem, że biorę 1060 palita JS. Różnica może 1,2 FPS w tą czy w tą, a tu mam lepsze chłodzenie oraz cichszy model. No i oczywiście 100 zł w kieszeni. ;)

Palit nie jest ani cichszy ani nie posiada lepszego chłodzenia od tego co Ci podesłałem, a dodatkowo rok gwarancji, lepsza sekcja zasilania, serwis w Polsce (po 2 latach jak coś się zesra w palicie to go wyślesz do Chin). No ale jak mówią 100 piechotą nie chodzi :)

Link to post
Share on other sites
Dodatkowo rok gwarancji, lepsza sekcja zasilania, serwis w Polsce (po 2 latach jak coś się zesra w palicie to go wyślesz do Chin). No ale jak mówią 100 piechotą nie chodzi :)

 

Czy ja wiem czy tak super, jak nie ma w serwisu w polsce to zazwyczaj dają nową kartę, a jak jest to ci ją będą "sklejać".

Link to post
Share on other sites

Palit nie jest ani cichszy ani nie posiada lepszego chłodzenia od tego co Ci podesłałem, a dodatkowo rok gwarancji, lepsza sekcja zasilania, serwis w Polsce (po 2 latach jak coś się zesra w palicie to go wyślesz do Chin). No ale jak mówią 100 piechotą nie chodzi :)

No właśnie, nie mam hajsiwa tyle ;/

 

 

nikt ci nie broni, przecież wiesz lepiej  :sciana:  

Nie chodzi o to, wolę wziąć tego Anteca, bo wiem, że mam w zapasie jeszcze DUŻO, DUŻO mocy, a w tym, co podał MiK to zostaje niecałe 90W. Różnica tylko 10 zł.

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem czy tak super, jak nie ma w serwisu w polsce to zazwyczaj dają nową kartę, a jak jest to ci ją będą "sklejać".

 

jak nie ma serwisu to sprzedawca realizuje naprawę "gdzieś". Raczej nie jest tak pięknie, że szastają nowymi kartami na lewo i prawo. Ktoś reklamował Palita?

Link to post
Share on other sites

 

 

DUŻO, DUŻO mocy
 
Antec VP 500 ma ledwo 408W łącznie na 2 liniach 12V, z tego max 252W na najbardziej prądożerny podzespół czyli GPU
Seasonic S12II-350 ma 324W na jednej linii 12V dostępnej dla wszystkich podzespołów 
Jakoś dużej różnicy mocy nie widzę, zwłaszcza, że VP 500 nie obciążysz na 100% 
 
Już nie wspomnę o słabych kondensatorach CapXon, Aisha, JunFu ( jeden nippon na +5VSB ), okablowania, czy jakości wykonania Antec-a 
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Z tym Seasoniciem, co on ma takiego w sobie?

 

Prócz tego że jest to najlepszy producent zasilaczy dla komputerów osobistych, oraz oem-ów dla innych firm ( choć tu ma już konkurencje jak delta itp ), to jakoś nic specjalnego. 

 

 

coś oprócz tego?

W tym budżecie to nic 

 

 

A może Corsair CX450M?

Architektura ( DC-DC ), jakość wykonania i użytych podzespołów jest w większości znośna, ale nie należy go obciążać bo filtracja siada przy 100% obciążenia ( na szczęście tu nie będzie obciążany ) 

W porównaniu do VS450 i antec-a to jest dużo lepiej, choć też znajdziemy złe kondensatory koreańskie Samxon GF i Su'scon MF 

 

 

jakość wykonania

Nie jest zła 

 

cichy

 

wentylator kręci się z 800rpm przez większość czasu full.png

Link to post
Share on other sites

Palit nie jest ani cichszy ani nie posiada lepszego chłodzenia od tego co Ci podesłałem, a dodatkowo rok gwarancji, lepsza sekcja zasilania, serwis w Polsce (po 2 latach jak coś się zesra w palicie to go wyślesz do Chin). No ale jak mówią 100 piechotą nie chodzi :)

 

Palit 36 miesięcy gwarancji..... głośność chłodzenia 38db vs Gigabyte 42db co Ty tutaj wkręcasz za herezje ?

 

Lepsze sekcja zasilania......... autor pewnie będzie szedł po rekordy OC skoro pascale słabo się kręcą..... 

 

Karty EVGA też się wysyła do zagranicznego serwisu i nikt nie płacze i niema z tym problemów. 

 

Bezsensowna dopłata.

Link to post
Share on other sites

 

No teraz to mam wodę zamiast mózgu. :D

Chyba wezmę tego Seasonica, tylko jedna rzecz mnie trapi - ma tylko jedno złącze, gdzie możemy odczepić 2-pin. Biorę Palita gtx 1060 JS i on ma 6-pinowe wejście i nie wiem czy dam radę. Większość zasilaczy ma 2x6+2. Tu są tylko 3x złacza SATA, gdzie w większości 4 to minimum. Głównie chodzi mi o to, czy zasilę tego Palita.

 

A co jest takiego złego w tych kondensatorach w Antecu i Corsairu? Awaryjne?

 

 

//e

Nie cytuj całych postów

Edytowane przez dodo
Link to post
Share on other sites

Palit 36 miesięcy gwarancji..... głośność chłodzenia 38db vs Gigabyte 42db co Ty tutaj wkręcasz za herezje ?

 

Lepsze sekcja zasilania......... autor pewnie będzie szedł po rekordy OC skoro pascale słabo się kręcą..... 

 

Karty EVGA też się wysyła do zagranicznego serwisu i nikt nie płacze i niema z tym problemów. 

 

Bezsensowna dopłata.

 

Przecież nie napisałem, że nie ma 36, ma 36 z czego 24 realizowane przez sprzedawce a rok producenta (o ile się nie mylę, bazuję na tym co przeczytałem). I jeżeli po 24 miesiącach coś się stanie to kartę ślesz do Chin. Gigabyte, który zalinkowałem ma 48 realizowaną przez serwis w Polsce.

 

Odnośnie generowanego hałasu, możesz podać źródło na podstawie, którego twierdzisz, ze Gigabyte 1060 Xtreme Gaming generuje 42 dB? Chętnie się zapoznam, ponieważ nie spotkałem jeszcze w sieci żadnej recenzji a usilnie szukałem przed zakupem. Posiadawszy tę kartę z całą pewnością mogę stwierdzić, że nie ma cienia je****j szansy na to.

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_1060_g1_gaming_review,11.html

 

Guru3d z kolei twierdzi ze SJS generuje 38 db, a posiadający gorsze chłodzenie Gigabyte G1 39 dB (gorsze od Gigabyte Xtreme Gaming).

 

Rozbudowana sekcja zasilania wpływa nie tylko za możliwości OC, ale również na temperatury całego układu. Logicznie rzecz biorąc, jeżeli komuś zależy na optymalnej kulturze pracy wybierze bogatszą sekcję.

 

Serwis EVGA to złoty standard w branży, nie sądzę ze można to równać do Palit. Poza tym wysyłka do Chin to nie wysyłka do Niemiec.

 

Bezsensowna dla Ciebie, sensowna dla mnie.

 

Tyle w kwestii herezji.

Link to post
Share on other sites

 

 

 

Test wersji 1070 czy przypadkiem to samo chłodzenie nie siedzi na 1060?:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_gigabyte_geforce_gtx_1070_xtreme_gaming_mocne_uderzenie?page=0,19

 

Gigabyte GTX 1070 oraz 1080 xtreme gaming - obie są słyszalne. Dlaczego w przypadku 1060 miałoby być inaczej ? Chyba, że ten mały wentylatorek wszystko psuje.

 

Kolejna rzecz jeżeli komuś nie przeszkadza lekki szum wentylatora to niema problemu, ale skoro są tańsze i cichsze konstrukcje to po co przepłacać ? :)

 

 

//e

Nie cytuj całych postów

Edytowane przez dodo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...