Skocz do zawartości

głośny dysk WD Blue 1 TB 7200rpm


Recommended Posts

Witam,

 

niedawno odebrałem składaka. priorytetem była dla mnie cicha praca.

okazało sie że najgłośniejszy w zestawie jest HDD Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 (nic tam nie ma).

 

recenzja ktora to potwierdza:

http://allegro.pl/artykul/przeglad-dyskow-twardych-western-digital-3-5-ktory-kolor-wybrac-93535

 

system mam na SDD.

 

zamierzam go zwrócic.

Czy mogę go tak po prostu, bezkarnie odpiąć i wyjąć?

czy będzie to miało wpływ na pracę systemu.. ?

 

jaki cichy dysk polecicie?

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy mogę go tak po prostu, bezkarnie odpiąć i wyjąć?

Jeśli nie ma tam żadnych dziwnych rzeczy, jak pliki osobiste, partycje systemowe itp to możesz ( jeśli są to wyzeruj go zanim oddasz ) 

Co do oddania, to jeśli był kupiony przez internet, to masz 14 dni na zwrot ( poczytaj sobie ) 

 

recenzja ktora to potwierdza: http://allegro.pl/ar...or-wybrac-93535
Ja bym tego recenzją nie nazwał... 

 

jaki cichy dysk polecicie?

Na pewno żaden 7200 rpm 
Jak coś to jedno-talerzowy 5400 rpm, lub w ogóle SSD   
Gdyż dyski HDD są urządzeniami mechanicznymi i generują dźwięk podczas pracy, co być nie zrobił.   
 
Link to post
Share on other sites

Sprawdź przede wszystkim, najtańszą opcję: połóż dysk na cienkiej, miękkiej gąbce na dnie obudowy lub we wnęce 5,25", jeśli HDD ucichnie - to go tylko czymś zabezpiecz (np.: taśma, gruba gumka) - aby podczas przenoszenia kompa nie latał luźno w obudowie.

Link to post
Share on other sites

Mam ten dysk, choć nie wiem czy dokładnie tą wersje i jest dosyć cichy, jednak w chwili gdy wymieniłem wentylatory to stał się najgłośniejszym elementem. Jak kolega powyżej napisał, najpierw sprawdź czy hałas powoduje sam dysk czy przenoszenie drgań na obudowę, ja mam dysk zamontowany w qoltec hdd costam, miałem też aab hdd silencer i jeżeli chodzi o drgania to coś tam dawał ale w tym nowym blue, stary dysk wd 160gb hałasował. Kupiłem sobie scythe quiet drive i nawet stary dysk w tej obudowie jest niesłyszalny. Nie napisałeś jak masz zamontowany tj. w wysuwanej kieszeni (i czy kieszeń ma gumowe podkładki) albo przykręcony no i czy masz wolną zatoke 5.25. Ja bym z wymianą dysku się wstrzymał, szkoda zmieniać blue na greena, lepiej wsadzić w kieszeń i mieć cisze i wydajność za ~50zł.

Edytowane przez gumiak9
Link to post
Share on other sites

dysk sam z siebie generuje ten szum. wyjąłem go z kieszeni, położyłem na miękkiej powierzchni i jest to samo..

 

generalnie rzadko będę korzystać z tego dysku.

pomyślałem że można by wyłaczyc ten dysk..

albo odpiąć kabelki, albo zrobić to systemowo..

jeśli to jest możliwe w Win10 bo nie mogę znaleźć takich opcji w panelu sterowania..

 

czy wyłączenie dysku ma wpływ na jego żywotność?

Link to post
Share on other sites

A co w nim jest takiego głośnego nagraj film 

 

Mam Blue i Green nic nie słychać podczas jego pracy 

 

 

w spoczynku cisza podczas pracy delikatne chrobotanie przy zapisie w zamkniętej obudowie ledwo słyszalne. Bardziej słychać zatarty wentylator

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Tak na marginesie, no offence:

po pierwsze: nick "drwal" a uszy wrażliwe jak u skrzypaczki-dziewicy :D

po drugie, pieprznij ten komp pod biurko a nie przy uchu

po trzecie włącz sobie jakąś muzykę, radio czy cuś

po czwarte, jak mucha przelatuje, czy ktoś za oknem odpala skuterek, to szału dostajesz? :)

po piąte, rada na serio: zrezygnuj z tego dysku, SSD teraz są całkiem tanie, albo zainwestuj w NAS i wstaw go do piwnicy/sąsiada/strych/altanki na ogrodzie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...