Skocz do zawartości

Cześciowo sprawny wentylator. Uznają wymianę?


Recommended Posts

Kupiłem niedawno nową kartę i chciałem sobie zwiększyć ręcznie szybkość wentyli (by mieć niższe temperatury). Zauważyłem, że śmigła na obrotach między 45% a 50% swojej mocy, wydają z siebie wyraźnie słyszalne charczenie. Poniżej i powyżej tych wartości wszystko działa normalnie.

 

I teraz tak: do tej pory podczas gry udało mi się wyciągnąć obroty wentyla na 43%, więc dość blisko granicy usterki. Na razie karta jest nowa, czysta, i w grze niczego nie słychać. Ale co będzie potem? Karta ma nieco ponad miesiąc. Nic przy niej nie majstrowałem ani nie podkręcałem.

 

Czy mam szansę, że serwis wymieni mi kartę na nową?


EDIT: Naprawdę nikt z was nigdy nie reklamował karty z uszkodzonym wentylatorem? :roll:

Edytowane przez Szak_
Link to post
Share on other sites

Trudno spawa.

Serwis podepnie kartę, puści testa na open benchu gdzie karta nie nagrzeje się tak jak w budzie. Wiatraki będą pracowały powoli i problem się nie ujawni.

 

Musiałbyś dokładnie opisać swoją usterkę i jak ją odtworzyć. Wtedy przy odrobinie szczęścia może uda się wymusić naprawę lub wymianę. Ale może się skończyć odesłaniem karty z informajcą, że wszystko jest OK.

Link to post
Share on other sites

Ja u siebie mogę odtworzyć tę usterkę za każdym razem, podkręcając programowo wentyle na odpowiednie szybkości.

 

Ale martwi mnie, że mogą uznać to za jakieś uszkodzenie mechaniczne z mojej strony (choć karta jak nowa), i jeszcze zarządzać kasy za przeprowadzenie oględzin  :(  Dlatego myślałem, że ktoś z forumowiczów odsyłał już kiedyś kartę z podobną wadą.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...