Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Corsair 800D by Martion

worklog modding 800D Martion

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#41 Martion

Martion
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 281 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 16 luty 2017 - 14:44

Sprawdzę jutro lub w weekend.

Edit

Przełożyłem kartę dźwiękową do PCI-E x1 (PCI_E4) i PCI-E karty graficznej zaczął działać w przepustowości x16 :D

C4tHA2T.jpg

Tylko że tym samym zasłoniłem jeden wentylator na karcie graficznej :/

ZjiXHxJ.jpg

Użytkownik Martion edytował ten post 16 luty 2017 - 14:45

• 0

Spoiler

#42 JAccA90

JAccA90
  • Gaduła

• 334 postów

Napisano 16 luty 2017 - 15:57

nic jej nie będzie ważne że problem rozwiązany  :D

• 0

#43 bimbrownik03

bimbrownik03
  • Alkoholik

• 234 postów

Napisano 16 luty 2017 - 18:18

A może pobawisz się w custom i schowasz gdzieś tą dźwiękówkę? :P Np. do piwnicy. Risery x1 nie są drogie, a wyglądałoby to bardziej estetycznie i nie zasłaniało karty.

• 1

Moonshine Factory

CPU: i5 4670k / GPU: Asus GeForce GTX 980ti Strix / RAM: Corsair Vengeance PRO 2X8GB 2400MHz CL11 / MOBO: MSI Z87 MPower / SSD: Crucial MX200 250gb / PSU: Corsair RM850 / Case: Bimbrownia

#44 Martion

Martion
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 281 postów

Napisano 25 luty 2017 - 20:58

A może pobawisz się w custom i schowasz gdzieś tą dźwiękówkę? :P

Myślałem o tym. Czas pokaże czy to zrobię, czy nie :P

Nadal zmiana BIOSu GPU wygląda tak jak w tym poradniku, czy została wymyślona jakaś inna metoda? Pytam ponieważ chcę zwiększyć Power Limit wgrywając BIOS od GameRock Premium (276 W zamiast 240 W).

Myślałem jeszcze o BIOSie od MSI GAMING X (291 W) lub KFA2 EXOC (300 W), ale nie wiem czy będzie to dobrze działać (GTX 1080 od MSI i KFA2 mają tak samo jak Palit 1 x 6-pin i 1 x 8-pin).

Użytkownik Martion edytował ten post 25 luty 2017 - 21:00

• 0

Spoiler

#45 Martion

Martion
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 281 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 20:35

Właśnie (nie zmieniając karty graficznej) stałem się posiadaczem Palit GTX 1080 GameRock Premium 8GB. Ciekawe jak teraz będzie się kręcić.

PS. Windows 10 (po wgraniu nowego BIOSu) po kliknięciu "Uruchom ponownie" wyłączał się ok. 15 min.

Edit

Na razie testując w 3DMark Time Spy uzyskałem (bez artefaktów) 1787 MHz na rdzeniu i 1400 MHz na pamięciach (efektywnie 11,2 GHz).

PS. Jakie gry polecacie do testowania podkręconego sprzętu? Słyszałem że Battlefield 1 jest niezły pod tym względem.

Użytkownik Martion edytował ten post 16 marzec 2017 - 20:36

• 0

Spoiler

#46 jfxpompa

jfxpompa
  • Gaduła

• 483 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 22:03

Ja testowałem w battlefroncie,ustawienia full na ultra,podbita rozdziałka monitora i dawaj :D Wydaję mi się,że każda wymagająca gra będzie ok.
  • 0

#47 AdameekWola

AdameekWola
  • Amator

• 61 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 20 marzec 2017 - 12:12

Najpierw leć 3DMark FS, a potem np. W3,BF1.
W swojej 1080(FE) też myślałem nad zmianą biosu bo robi 2138/11500 ale niestety to ref i może być cienko z sekcją zasilania...

• 0

#48 Martion

Martion
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 281 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 16:46

Rdzenia karty graficznej nie będę bardziej podkręcać bo boost i tak wynosi 2063 MHz i wygląda na to, że to jest granica dla tej karty. Taktowanie pamięci musiałem zmniejszyć do 1391 MHz (efektywnie 11128 MHz) po testach w GTA Online. Nie jestem jeszcze pewien, czy nie będę musiał jeszcze zmniejszyć taktowania pamięci, żeby nie mieć artefaktów, ale na razie wszystko działa dobrze.

Dokupiłem sobie 8 GB RAMu - G.Skill Trident Z F4-3466C16D-8GTZ (mam teraz 24 GB).

HTmbHkN.jpg

QVSANnG.jpg

Kupiłem sobie również nowe głośniki - Edifier R2730DB.

Z maskownicą (lewy "głośnik").

ySN9NlK.jpg

Bez maskownicy (lewy "głośnik").

IHCxYkH.jpg

Na razie stoją na biurku zasłaniając mi 2 monitory  :P Docelowo mają być zawieszone na ścianie. Połączenie "głośników" z kartą dźwiękową również nie jest docelowe. Na razie są połączone kablem RCA RGB :P

uYXUvdk.jpg

• 1

Spoiler

#49 Martion

Martion
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 281 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 21:42

Nie wiem kiedy coś się zmieni w komputerze, bo w przeciągu ostatniego tygodnia wydałem sporą część "wolnej" kasy na nowe biurko %-) Jak będzie gotowe to wrzucę zdjęcia. Na razie jest wersja alpha (mam podpięty 1 monitor, bo kable od 2 pozostałych okazały się za krótkie i czekam na nowe) #cablemanagement

Użytkownik Martion edytował ten post 24 kwiecień 2017 - 21:42

• 0

Spoiler

#50 Martion

Martion
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 281 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 18:48

Na wstępie zaznaczę, że ten post zacząłem pisać 2 sierpnia 2017 i zapisanego w notatniku dzisiaj (1 listopada 2017) zacząłem kontynuować  :mlotek:

Nie mam zdjęć biurka (jest jeszcze kilka rzeczy do poprawienia). Przez te ponad 3 miesiące (na dzień dzisiejszy 6 miesięcy) zmieniła się karta dźwiękowa, procesor, monitory, karta graficzna (kolejność nieprzypadkowa) i kupiłem kilka nowych kabli.

Karta dźwiękowa (kupiona w maju od bleck55).

Spoiler

Procesor (kupiony na początku lipca).
Spoiler

Monitory (dotarły do mnie w połowie lipca - kupione od Arka Żyłki z SimRacingPL).
Spoiler

Karta graficzna (kupiona na przełomie lipca i sierpnia).
Spoiler

bleck55 zamówiłem również parę kabli RCA w czarnym oplocie - o długości 2,5m lub 3m (już nie pamiętam, a pisaliśmy przez OLX gdzie nasza rozmowa została automatycznie zarchiwizowana).

kq93iDo.jpg

Doszły też uchwyty ścienne na głośniki - Art G-04B.

To teraz napiszę co się zmieniło po 2 sierpniu.

Po 2 sierpniu podkręciłem kartę graficzną, o czym pisałem wcześniej.

Nowe wentylatory (połowa sierpnia).
Spoiler

W połowie sierpnia kupiłem też spory karton złączek od Ten_Wredny. Wszystko z tego ogłoszenia oprócz zaworu i trójnika (ktoś był szybszy ode mnie:().

W ostatnim tygodniu podkręciłem RAMy. Niestety komputer nie startuje po podkręceniu szyny BCLK, więc musiałem zostać przy taktowaniu 3200MHz, ale udało się zmniejszyć opóźnienia na CL14-16-15-34.

Czas opisać przyszłe zmiany.

Chcę podkręcić bardziej procesor dlatego chcę w tym lub przyszłym miesiącu zmienić płytę główną na Asus X99-Deluxe II i zwodować procesor i płytę główną (głównie chodzi o sekcję zasilania).
I tu mam kilka pytań do Was.

1. Kupić monoblock, czy osobne bloki na procesor i płytę główną?
2. Jaką chłodnicę 360mm kupić?
3. Jaką pompkę kupić?
4. Jaki rezerwuar kupić?
5. Jakie węże kupić?

Na razie chcę zwodować procesor i płytę, bez karty graficznej. W przyszłości chcę dodać drugą chłodnicę i zwodować kartę.

Następne zmiany to:
- Nowe słuchawki. Słuchawki prawdopodobnie będą bez mikrofonu, więc będzie trzeba dokupić nowy mikrofon na USB lub XLR. Jak XLR, to będzie trzeba dokupić interfejs audio.
- drugi GTX 1080 Ti :?: 
- stelaż do monitorów z profili aluminiowych :?: 
- zmiana RAMów na 32GB w 4 kościach (tylko jeśli sprzedam z obecną płytą główną i starym procesorem. Tak, trzymam jeszcze w szafie i7-5820K - chcę sprawdzić jak się podkręci na nowej płycie i z lepszym chłodzeniem) :?:

• 0

Spoiler

#51 imiemichal

imiemichal
  • Pasjonat

• 849 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 12:09

2. Chłodnica to taka jaka się zmieści. Optymalna grubość to 45mm i jak najniższe fpi

3. Najlepiej d5, ewentualnie ddc

4. Taki jaki ci się wizualnie podoba i na ile miejsce w obudowie pozwala. Może być combo, albo oddzielnie rez + pompa

5. Po taniości mayhems ultra clear, u mnie po 1.5 roku nie straciły właściwości

A złączki barrow najlepiej i najtaniej, z aliexpress

• 0

CPU:i5 4690k MOBO:MSI Z97S SLI KRAIT EDITION RAM:Crucial Ballistix sport 2x4gbGPU:Gigabyte G1 GTX 970 CASE:Enthoo Pro PSU:Corsair RM550W SSD:Patriot Viper VPN100
WORKLOG

#52 Martion

Martion
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 281 postów

Napisano 05 listopad 2017 - 19:34

Sprawdziłem przed chwilą i pomiędzy płytą główną, a górą obudowy jest ok. 105mm. Przy push-pull z wentylatorów o grubości 25mm wychodzi 55mm. Brakuje 5mm żeby wszedł Hardware Labs Black Ice SR2-360 MP :(

• 0

Spoiler

#53 jfxpompa

jfxpompa
  • Gaduła

• 483 postów

Napisano 05 listopad 2017 - 22:59

Push pull daje max.kilka stopni,przynajmniej tak było u mnie.
  • 0

CPU:7800x@4.9/MoBo:x299 sli plus/GPU:Gtx1080ti/Ram:32gb@2800/SSD:sm961 512gb+extreme pro 1tb/PSU:hx750i/Case:enthoo luxe/Cooling:custom lc/

Monitor:G2460+SyncMaster 2443BW/Mouse:Volcano gmx4/Keyboard:ck108

#54 silence

silence
  • Zapaleniec

• 1310 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 12:52

Uważaj z tymi RCA. Wtyki REAN to pod firma NEUTRIKa o bardzo dobrej jakości. Przy pierwszych "aplikacjach" siedzą bardzo mocno w gnieździe. Ja raz wyciągając go z gniazda wyrwałem gniazdo ze wzmacniacza...

Od tej pory po zarobieniu nowego wtyku odchylam minimalnie skrzydełka przed pierwszym użyciem.

• 0
Spoiler

#55 Martion

Martion
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 281 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 18:10

Uważaj z tymi RCA. Wtyki REAN to pod firma NEUTRIKa o bardzo dobrej jakości. Przy pierwszych "aplikacjach" siedzą bardzo mocno w gnieździe. Ja raz wyciągając go z gniazda wyrwałem gniazdo ze wzmacniacza...

Od tej pory po zarobieniu nowego wtyku odchylam minimalnie skrzydełka przed pierwszym użyciem.

Ja nie miałem dotąd żadnych problemów z wtykami. Może bleck55 odchylił skrzydełka. Nie wiem.

Jednak wleci większa chłodnica - EK-CoolStream PE 480, bo trafiła się dobra oferta. Muszę wyciąć top obudowy.

Dremel 4000 powinien dać sobie radę (obudowa jest ze stali), czy kupić DSM20? Jeśli Dremel 4000 to którą wersję kupić (1/45, 4/65 EZ, 6/128)?

Skorzystałem wczoraj z promocji w eMAG i zrobiłem sobie ponownie prezent imieninowy.

FQ5x4OD.jpg

• 0

Spoiler

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: worklog, modding, 800D, Martion

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych