Skocz do zawartości

Komputer do 3700zł dla rozczarowanego dzisiejszym rx480


Recommended Posts

Cześć forumowicze!

Jak wielu innych człeków czekałem na wiadomość dotyczące radeona rx 480 i chyba mam już dosyć na kolejne możliwe rozczarowanie może w postaci gtx 1060?...

 

  • Zastosowanie komputera: GRY (komputer który włączę, pogram, wyłączę nic poza tym, od wszelkich innych prac mam laptopa MSI GE70)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3700zł
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? w przypadku braku sensu czekania na gtx1060 to nawet i za chwilę
  • Których części potrzebujesz?: "Sama buda"
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Możliwe, że tak
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:  LG 24GM77-B 144hz
  • Specjalne wymagania: moim specjalnym wymaganiem jest utrzymujące się ponad 100fpsów na grafice epic 1080p w overwatch oraz możliwość pogrania w jak najlepszej jakości w wiedźmina 3
  • 8GB RAM w jednej kostce bym mógł dołożyć do niego w następnym miesiącu kolejną ;) , zastanawiam się czy jest mi potrzebny dysk 1TB HDD, gdyż 240GB SSD wystarczyło mi na overwatcha, system i jakąś grę którą po przejściu bym odinstalowywał, najwyżej później dokupiłbym 1TB HDD, nie potrzebuję napędu do płyt
  • Własna propozycja zestawu: mój dobry kumpel posiada MSI GTX 980 wraz z i5 6600k i granie w overwatcha czy gta 5 było bardzo przyjemne
  • Posiadam system do komputera

 

 

 

Czekam na wszelkie propozycję i chciałbym z góry serdecznie podziękować za pomoc! :P

Link to post
Share on other sites

Internety płaczą od 15 :(

 

 

 

panie, kto to wie?

 

Nie wiem, z drugiej strony możesz czekać na niereferenty rx 480... uhh, masakra.

Ciągle czekać i nie wiadomo czego się spodziewać a tu chciałoby się nie tracić już więcej czasu tylko korzystać z dobra komputera, nie wiadomo co lepsze a ciągłe czekanie z zakupem kończy się często jak w dniu dzisiejszym złym wyborem :/

Link to post
Share on other sites

Skoro jeśli chodzi o fps gtx 980 jest o około 10 % lepszy niż radeon rx 480, a żeby kupić gtx 980 musisz zapłacić co najmniej 25% więcej to nie bardzo wiem dlaczego mówisz o zawodzie? RX 480 to karta ktora ma konkurować W PRZYSZŁOŚĆI z gtx 970 i 980 tzn, nawet jeśli radeon rx 980 nie prezentuje się zbyt imponująco na tle tych kart jeśli o gry sprzed jakiegoś czasu to zyskuje na tle innych kart jeśli chodzi o nowsze gry z tego prosty wniosek, że w przyszłości będzie tylko lepiej, zwłaszcza że 4gb \3,5 gb ;) wkrótce mogą być za słabe na gry, a 8gb radeonowi nie grozi to przez dłuższy czas. Tak, więc wniosek jest prosty chcesz kartę na lata bierz radeona rx 480 (pewnie tego z lepszym chłodzeniem więc musisz zaczekać 2-3 tygodnie) a jak planujesz już w przyszłym roku wymienić kartę to na tę chwilę pewnie lepszy będzie używany gtx 980. http://allegro.pl/asus-geforce-gtx-980-ti-strix-6gb-gddr5-i6304089887.html

Link to post
Share on other sites

 

 

4gb \3,5 gb

W FHD nie mam problemów - pozdrawiam użytkownik GTX 970.

 

W karcie pod 1080p martwisz się uciętą pamięcią ? Serio ? 

 

 

 

jeśli chodzi o nowsze gry z tego prosty wniosek, że w przyszłości będzie tylko lepiej,

Jeżeli będzie w nowszej grze DX12 - w DX11 RX 480 będzie zbierać baty. Do tego warto zauważyć, że nadal w miejscach i grach procesorowych GPU sobie nie radzi. 

http://pclab.pl/art70318-20.html

http://pclab.pl/art70318-29.html

Link to post
Share on other sites

up

Potwierdzasz to co napisałem jeśli ktoś chce grać w gry które już wyszły lub wyjdą w najbliższych miesiącach to gtx 970 czy tym bardziej 980 to lepsze rozwiązanie, jeśli ktoś kupuje kartę na lata rx 480 to lepsze rozwiązanie ponieważ  z czasem będzie przybywać gier w DX12. Podobno problem narzutu na cpu został rozwiązany w grach w dx 12. To oczywiste, że obecnie w FHD 3,5 gb wystarczy, ale czy wystarczy w przyszłości to wróżenie z fusów. Jaki jest sens snucia takich przypuszczeń. Po prostu uważam, że gtx 970 nie ma długiej przyszłości, a nowy gtx 980 przegrywa z rx 480 w cena/wydajność, zwłaszcza w gtx 980. Tak, więc jeśli luckymanowi się bardzo nie śpieszy to ja bym czekał (ja osobiście czekam).

 

Takie zapowiedzi, premiera gtx 1060 może tylko ściąć obecne ceny, a karty niereferencyjne poprawią jakość rx 480.

Sklep x-kom.pl postanowił przedstawić swoją wersję, w której sytuacja przedstawia się jednak trochę inaczej. Pełne oświadczenie możecie znaleźć poniżej:

„Na rynku kart graficznych pojawiły się modele Radeon RX 480 z architekturą Polaris. Ich premiera spotkała się nie tylko z olbrzymim zainteresowaniem, ale również z dużym zaskoczeniem. Niestety jego powodem nie były jedynie zalety nowej karty graficznej. Pozwólcie, że wyjaśnimy, dlaczego tak się stało.

Dla wielu potencjalnych nabywców zaskakująca okazała się cena, która odbiega od sugerowanej przez AMD. Również oferta, którą znajdziecie w naszym sklepie online oraz salonach różni się, od tej którą możecie znaleźć na stronach i fanpage’ach AMD. Sytuacja ta podyktowana jest cenami zakupu narzuconymi na firmy współpracujące z AMD. Są one dużo wyższe od sugerowanych cen sprzedaży. Aktualnie czekamy na oficjalne stanowisko firmy dotyczące polityki cenowej, która negatywnie odbija się na sklepach, w tym także na naszej ofercie. Liczymy na to, że w najbliższym czasie będziemy mogli zaproponować Wam karty Radeon RX 480 w cenach sugerowanych.

 

 

 

 

Warto dodać: 

 

Not sure if it was mentioned. If you read the Computerbase.de article carefully they say:

AMD hatte ursprünglich den Crimson 16.6.2 zum Testen zur Verfügung gestellt. Wie ComputerBase jedoch an diesem Montag erfahren hat, hat dieser mit einem Bug zu kämpfen, der die PCIe-Bandbreite limitiert. AMD hat ComputerBase daraufhin den Crimson 16.20.1035.1001-RC1 zur Verfügung gestellt, der das Problem behebt. Alle Werte wurden daraufhin noch einmal erhoben, denn je nach Spiel steigt die Performance durch den neuen Treiber um bis zu fünf Prozent an. Im Durchschnitt ist die Radeon RX 480 etwa 1,5 Prozent schneller.

They got informed by AMD on Monday, that the 16.6.2 driver has a bug with limits PCIe bandwidth. Therefore they got Crimson 16.20.1035.1001-RC1 which solved the problem and noticed a performance increase of up to 5% compared to 16.6.2. 
From what i read, most other reviews just used the buggy 16.6.2 driver.

Edytowane przez weres
Link to post
Share on other sites

Wszyscy macie tutaj rację, poczekam ewentualnie do 1060 i niereferencyjnych kart gtx 480 by zobaczyć jak sytuacja się potoczy. Trochę nie podoba mi się fakt, że stoi nowiutki 144hz na biurku a nie ma PC. :D jeżeli już nie będę miał wyboru to kupię Geforce GTX 980 Ti używany i po prostu za rok sprzedam, dorzucę finanse i kupie coś jeszcze lepszego. Nie macie obaw w kupowaniu używanych kart graficznych nawet będących na gwarancji?

Link to post
Share on other sites

 

 

They got informed by AMD on Monday, that the 16.6.2 driver has a bug with limits PCIe bandwidth. Therefore they got Crimson 16.20.1035.1001-RC1 which solved the problem and noticed a performance increase of up to 5% compared to 16.6.2.  From what i read, most other reviews just used the buggy 16.6.2 driver.

Tylko warto przy okazji zauważyć, że referent potrzebuje być zasilany przez PCI-E na moc o wartości 100 W- pozdrowienia jak uszkodzi się płyta i powodzenia jak serwis gwarancyjny odeśle Cię z kwitkiem... 

Polecam zapoznać się bliżej z tematem: http://forum.benchmark.pl/topic/153105-temat-o-kartach-radeon-serii-r9-3xx4xx/page-219?do=findComment&comment=2179568

 

Do tego polecam zapoznać się z tym cytatem:

"Na koniec zdementujemy plotkę, jakoby architektura Polaris poprawiła coś w dziedzinie „narzutu” sterownika na procesor: wyniki w takich grach, jak Fallout 4GTA V czy Project CARS, jednoznacznie wskazują, że kiedy gra stawia duże wymagania procesorowi, karty graficzne z serii GeForce zapewnią większą wydajność, a Polaris sprawuje się w tych sytuacjach tak samo jak karty AMD ze starszych serii."

http://pclab.pl/art70318-40.html

 

Albo jesteś ślepy, albo jesteś naiwnym fanboyem żeby nie zauważyć, że RX 480 jak na razie to totalna lipa...

Link to post
Share on other sites

Tylko warto przy okazji zauważyć, że referent potrzebuje być zasilany przez PCI-E na moc o wartości 100 W- pozdrowienia jak uszkodzi się płyta i powodzenia jak serwis gwarancyjny odeśle Cię z kwitkiem... 

Polecam zapoznać się bliżej z tematem: http://forum.benchmark.pl/topic/153105-temat-o-kartach-radeon-serii-r9-3xx4xx/page-219?do=findComment&comment=2179568

 

Do tego polecam zapoznać się z tym cytatem:

"Na koniec zdementujemy plotkę, jakoby architektura Polaris poprawiła coś w dziedzinie „narzutu” sterownika na procesor: wyniki w takich grach, jak Fallout 4GTA V czy Project CARS, jednoznacznie wskazują, że kiedy gra stawia duże wymagania procesorowi, karty graficzne z serii GeForce zapewnią większą wydajność, a Polaris sprawuje się w tych sytuacjach tak samo jak karty AMD ze starszych serii."

http://pclab.pl/art70318-40.html

 

Albo jesteś ślepy, albo jesteś naiwnym fanboyem żeby nie zauważyć, że RX 480 jak na razie to totalna lipa...

 

Zużycie prądu przekracza dopuszczalne a co za tym idzie jest niebezpieczne dla mobo zwłaszcza przy próbach podkręcania, ja nie zamierzam podkręcać, więc ryzyko dla mnie jest mniejsze, po za tym wyraźnie napisałem, że czekam na wersje niereferencyjne, a tam może zamiast 6 pin będzie 8 pin, co powinno rozwiązać problem. Po za tym na reddicie piszą że to może być problem z software, więc stosunkowo łatwy do rozwiązania. Pisałem, że problem z narzutem na cpu został rozwiązany w grach w dx 12, czy wymienione przez ciebie testy były w grach w dx 12? Na początku czerwca chciałem kupić komputer z gtx 970, pojawienie się radeona ścięło ceny gtx o ponad 100 złotych, tak więc nawet jak niereferencyjne rx 480 będą lipne to i tak jestem stówę do przodu.

Problem z tobą jest taki że uważasz, że twoje zdanie jest ważniejsze niż innych, gdyby rx 480 był lipny to amd na giełdzie spadałby na łeb na szyje, a jak na razie jego cena jest wyższa niż na kilka dni przed premierą. ,,Lipność'' rx 480 polega na tym, że niektórzy chcieli mieć kartę na poziomie 980 za 2/3 ceny 980 a jak dostali kartę na poziomie 90% gtx 980 za 3/4 ceny gtx 980 no to już jest koniec świata.  Jak dla mnie problem z rx 480 jest taki, że realna cena ma się nijak do tej proponowanej przez amd, ale trudno o to winić amd.

Gdyby rx 480 8gb był w polsce po 12xx złotych czyli za 2/3 ceny gtx 980 i dawał 90% jego wydajności to nie wiem jakim trzeba by być fanboyem nvidii, żeby twierdzić, że rx 480 to lipa. Cierpliwie czekam na niereferencyjne wersje i dopiero wtedy będę mógł ocenić czy cały projekt rx480 to lipa czy nie. 

Link to post
Share on other sites
Pisałem, że problem z narzutem na cpu został rozwiązany w grach w dx 12, czy wymienione przez ciebie testy były w grach w dx 12?

A czy wszystkie gry wychodzą z DX12 ? Nie, nie wszystkie.

 

Gdyby rx 480 8gb był w polsce po 12xx złotych czyli za 2/3 ceny gtx 980 i dawał 90% jego wydajności to nie wiem jakim trzeba by być fanboyem nvidii, żeby twierdzić, że rx 480 to lipa.

Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem. Jest jak jest na chwilę obecną i to ty chyba żyjesz nadal na hypie niesamowitej wydajność RX 480. Obudź się. Karta ma słabe osiągi nawet przed OC, bo ma ustalony Power limit.

 

Na początku czerwca chciałem kupić komputer z gtx 970, pojawienie się radeona ścięło ceny gtx o ponad 100 złotych, tak więc nawet jak niereferencyjne rx 480 będą lipne to i tak jestem stówę do przodu.

Tak tak rzeczywiście dopiero od czerwca zauważyliśmy obniżkę ceny gtx 970. Nie ma to jak uważna analiza rynku.

To się nazywa wyprzedawanie leżaków magazynowych przed nadejściem nowej generacji GPU, które przestało być produkowane.

 

Cierpliwie czekam na niereferencyjne wersje i dopiero wtedy będę mógł ocenić czy cały projekt rx480 to lipa czy nie. 

Polecam serdecznie tą cześć mojej wypowiedzi:

 

RX 480 jak na razie to totalna lipa...
Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

up

W grach w dx 12 rx480 jest konkurencyjny z gtx 980, a w dx 11 przegrywa nawet z gtx 970. Jak dla mnie jest to spełnienie zapowiedzi, że karta ta będzie gdzieś między 970 a 980, a teraz to indywidualny wybór każdego użytkownika, czy woli mieć lepszy fps w części gier które są teraz na rynku czy w tych które będą wydawane w przyszłym roku ( i większości obecnych, bo z tego testu w 25 gier wynika jednak że radeon ma przewagę nad gtx 970). Sam mi podałeś link do strony na której jest wykres z którego wynika, że niezależnie od tego czy rx 480 kosztuje 1200 1300 1400 ma przewagę w wydajność/cena nad gtx 980

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2016/06/gfx_radeon_rx480/charts/priceperf_avg.png

A w wydajność/cena przy realnych cenach na poziomie koło 1300 dla gtx 970 i koło 1350 dla radeona jest mniej więcej remis. I to dzięki temu, że nadejście rx spowodowało spadek cen gtxa. http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_maj_2016?page=0,16

130 złotych więcej w maju niż w czerwcu, czyli co twierdzisz, że uważnie analizujesz rynek i spadek o 130 złotych w miesiąc to nic nowego? Czyli na początku roku gtx był po 2000? A premierę miał po 3000  :rotfl: Nie ośmieszaj się. Dobrze wiesz, że gtx 970 dopiero teraz wraca do sugerowanych cen z dnia premiery.

 

 Tak, więc skoro karta która remisuje z gtx 970 i wygrywa z gtx 980 w kategorii wydajność/cena jest totalną lipą to jaka karta w tej kategorii cenowej jest dobra? Sam zapodałeś link do strony, który przeczy twojej teorii o lipności rx 480. Jak napisałem, że nie ma narzutu na cpu w grach na dx 12, to zignorowałeś ten argument, im fakty bardziej przeczą twoim wyobrażeniom, tym gorzej dla faktów ;) Powtarzam karta miała być między 970 i 980 i tak w rzeczywiście jest. Nawet jak niereferencyjne będą po 15xx złotych to będę to gtx 980 będzie o 20% droższy, a wydajność może lepsza, może nie i to ma być lipa? Karta słabo się kręci prawdopodobnie przez ten nieszczęsny single 6-pin, to nie jest problem nie do rozwiązania. Przecież na tym właśnie polega sens istnienia niereferencyjnych kart, żeby takie problemy rozwiązywać. Tak, więc nie wiem jakie miałeś oczekiwania wobec tej karty, że nazywasz ją totalną lipą, ale jak dla mnie - po za mam nadzieję przesadną wyceną w polskich sklepach - ta karta w wersji referencyjnej jest taka jaka miała być w zapowiedziach, a nie w hypie rozkręcanym przez fanboyów i teraz od tego jak dobre będą niereferencyjne zależy czy będzie to karta godna zakupu. Podsumowując zgódźmy się, że się nie zgadzamy.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli na początku roku gtx był po 2000? A premierę miał po 3000  Nie ośmieszaj się. Dobrze wiesz, że gtx 970 dopiero teraz wraca do sugerowanych cen z dnia premiery.

Największy kluczowy spadek zaliczył w kwietniu teraz to już małe wahania nie na taką skalę jak sugerujesz.

 

 

 

Sam mi podałeś link do strony na której jest wykres z którego wynika, że niezależnie od tego czy rx 480 kosztuje 1200 1300 1400 ma przewagę w wydajność/cena nad gtx 980

To żadne wyzwanie przegonić w wydajność/cena gtx 980 nie oszukujmy się - od samego początku jest w absurdalnej cenie jak za oferowaną wydajność.

 

 

 

Świetne źródło- zestaw oparty na cenach jednego sklepu. Wersja OC 970-tki od MSI kosztowała bardzo długo 1300 zł, a ostatnimi czasy kosztowała kuriozalnie dużo - dlaczego ano wersja bez szału i zalegało jej najwięcej.

 

 

 

Jak napisałem, że nie ma narzutu na cpu w grach na dx 12, to zignorowałeś ten argument

Żeby nie było - nie ignoruję argumentu, ale DX12 nie zadomowił się jeszcze aż tak żeby tylko i wyłącznie oceniać poprzez jego pryzmat GPU.

 

 

 

Karta słabo się kręci prawdopodobnie przez ten nieszczęsny single 6-pin, to nie jest problem nie do rozwiązania.

Karta się słabo też kręci, bo ma power limit... Co przyniosą nierefernty ? Zobaczymy. Jak na razie wygląda na to, że Pascale mają absurdalną cenę referentów, a Polarisy mają duże problemy z wykorzystaniem mocy i przesadzili z tym pojedynczym 6-pin.

 

 

 

Tak, więc nie wiem jakie miałeś oczekiwania wobec tej karty, że nazywasz ją totalną lipą,

Naprawieniem chociażby odwiecznego problemu narzutu sterownika na CPU w DX11, ale rozumiem DX12 wchodzi to można sobie olać.  

 

 

 

ta karta w wersji referencyjnej jest taka jaka miała być w zapowiedziach

Karta nie powinna ciągnąć 100 W z PCI-E, więc taaak.... AMD zamiast kozaczyć, że potrzebuje tylko 6 pinową wtyczkę zamiast pojedynczej 8 pinowej jak Pascale, "bo wydajność większa więc nie możemy dać takiego samego zasilania" zrobiłoby lepiej, a tak teraz tylko jest masa fermentu wokół karty. Jeżeli uważasz, że skręcanie power limitu żeby zapewnić to "zasilanie" przez 6 pin jest odzwierciedleniem obietnic jakie zapowiadało AMD na konferencji to chyba widzieliśmy dwie inne konferencje. 

 

 

 

Podsumowując zgódźmy się, że się nie zgadzamy.

Zgadzam się :)

EOT 

Link to post
Share on other sites

up

Nie no sorry, ale jak w kwietniu pada zapowiedź pojawienia się nowych radeonów, w czerwcu wiemy już, że karta ma być między gtx 970 a 980, to niedostrzeganie związku przyczynowo-skutkowego między tymi informacjami a spadkiem cen 970 i 980 i przyśpieszeniem pojawienia się 1060 świadczy o poważnych problemach z logiką, tak samo sprawa z power limitem, jakby nie przesadzili z tym 6 pin power to nie byłoby potrzeby ustawiania power limitu na poziomie 150W. Po za tym dokładne testy wykazały:

RX480 GAMING (metro 4k) AVERAGE is 82W on 12V, 4W on 3.3V for a total of 86W

 

Tak, więc przekroczenie limitu choć niedopuszczalne jest mniejsze niż przez ciebie wskazywane po za tym dotyczy gry w 4k, a nie oszukujmy się jak ktoś ma monitor 4k, to zapewne stać go na coś lepszego niż rx 480, w full hd przekroczenie limitu nie jest już już tak widoczne ( o ile w ogóle istnieje, bo szczerze mówiąc nie grzebałem aż tak bardzo, żeby dociec czy te limity są przekraczane w full hd bez oc).

Po za tym po raz kolejny ignorujesz to co dla ciebie niewygodne, jeżeli rx 480 to totalna lipa, to jaka karta w tej kategorii cenowej, dla gracza, który nie lubi zmieniać kart co roku nie będzie będzie totalną lipą?

A pisanie, że można było sobie kupić msi gtx 970 za 1300 to już totalne kuriozum, co z tego, że była taka karta skoro mało kto chciał ją kupować?

Podsumowując rozczarowaniem jest brak poprawy w grach w dx 11, co WCIĄŻ może być rozwiązane przez lepsze sterowniki i zbyt duży pobór prądu, który zostanie rozwiązany przez zastąpienie 6 pin 8 pin, albo danie 6-pinów co rozwiąże też problem z power limitem i kiepskim kręceniem.

Link to post
Share on other sites

A jeśli, a gdyby...

 

Na obecną chwilę kupno 970 jest opłacalne jeśli mówimy o używkach z długą gwarancją za ~900-1000 zł. Ceny tych kart musiały w końcu spaść, bo przecież trzymały się przez prawie 2 lata, ile można? :) Jest tych kart na rynku sporo, więc ludzie konkurują ze sobą ceną.

 

RX480 zanotował fatalny start, póki nie ukażą się testy nieferentów to nie specjalnie jest o czym mówić i nie ma sensu jej polecać, czy też bronić. Karta musi obronić się sama, a nie dzięki fanboyom. Wiele zależy od ceny, a ta jest dość mocno wywindowana. W USA te 200-230$ to rzeczywiście przystępna cena, jednak Polska rządzi się innymi prawami :)

 

Mniej jasnowidzenia, więcej cierpliwości.


AMD na razie sobie odstrzeliło oba kolana ich polityką oraz tym, co nam zaserwowali w referentach. Życzę żeby wyszli na prostą, bo na razie odzew ludzi zainteresowanych tematem jest dość jednoznaczny.

Edytowane przez FeX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...