Skocz do zawartości

Jakie taktowanie pamięci RAM


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez walker,

Recommended Posts

Cześć. Właśnie idzie do mnie nowa płyta główna MSI Gaming M5 wraz z 6700k. Niestety nie mam jeszcze wybranych i zamówionym pamięci RAM... Zastanawiam się na jakie taktowanie postawić przy tej płycie głównej. Postawić na wysokie 3000-3200, czy tanie z taktowaniem 2400? 

Zastanawiałem się nad:

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x16gb-3200mhz-cl16-cmk32gx4m2b3200c16-790285/

https://www.morele.net/pamiec-crucial-crucial-ballistix-sport-lt-ddr4-2x16gb-2400mhz-cl17-bls2c16g4d240fsb-847049/

Co wybrać? Dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Proponuję najpierw sprawdzić listę pamięci obsługiwanych przez płytę główną. Będziesz przynajmniej spokojny o kompatybilność. Do czego używasz przede wszystkim komputera ? Jeśli do "ciężkich" ,profesjonalnych programów graficznych (filmowych) kup wysoko taktowane. Jeśli nie to szkoda pieniędzy, bo tej różnicy  jako użytkownik nie odczujesz....

Link to post
Share on other sites

Napisane jest, że obsługuje do 3600 (a przynajmniej ja na oko laika tak to widzę). Będę głownie korzystał z niego od przeglądania Internetu, grania na 4K i Premiere PRO.

A tak swoją drogą, to gdzie dostać pamięci wyżej taktowane niż 3000-3200? Nigdzie wyżej taktowanych 16 gb kości nie widziałem :[

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

3000-3200 to bardzo sensowny wybór do skylake w kontekście wydajności i ceny, choć 32GB będzie i tak drogie. Potrzebujesz takiej ilości?

 

Sprawdzanie QVL mainstreamowych płyt praktycznie nigdy nie ma sensu - to tylko kilka kostek które producent miał pod ręką.

 

 

Wpływ pamięci na wydajność (skylake) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...