Skocz do zawartości

Jaki zasilacz wybrać?


Recommended Posts

CZeść. Włąśnie rozpoczynam budowę swojego nowego komputera: 

MSI Gaming M5 Z170

i7 6700K

GTX 1080 (dwie sztuki)

RAM 16 GB 3200 MHz (2-4 sztuki)

Dysk HDD 2 TB 3,5'

Dysk M.2 PCI-E 250 GB (dwie sztuki)

3 wentylatory obudowa (140mm)

2 wentylatory CPU

 

Policzyłem sobie, że do tego zestawu powinien starczyć zasilać około 750W. Zależy mi na tym, aby był modularny. Zastanawiałem się nad: https://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-730w-80-bronze-sps-730mpcbeu-549806/ 

ewentualnie: 


 

Czy to dobry wybór? Co o tym sądzicie? Co innego mi zaproponujecie? Czy warto dołożyć do + GOLD? 

 

Zależy mi na tym, żeby zasilacz był modularny (nie modularne ewentualnie może być złącze do płyty głównej i procesora) i był w stanie zasilić to wszystko co wypisałem (cztery kable PCI 8 pin).

 

Dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Nie troluję. Po prostu dysponuję pewnym budżetem i wolałbym przeznaczyć go na coś innego niż zasilacz, co wpłynie na wydajność. Moja wiedza o komputerach jest jaka jest (nie wspominając o zasilaczach - raczej dno), dlatego też pytam. Policzyłem sobie w kalkulatorze be quiet, że 750W spokojnie starczy do zasilenia tego, a jako iż nie lubię przepłacać, a nie mam zielonego pojęcia czym różni się taki zasilacz od takiego (widzę tylko certyfikat i modularne kable), to się pytam jak człowiek co wybrać.

 

P.S. Za jakieś dwa tygodnie podeślę link do złożonego komputera niedowiarku ;-)

P.P.S. Na początku w komputerze będzie jeden dysk i jedna karta, po prostu ma być wszystko gotowe na update.

 

 

Poszukałem trochę i coś takiego:

https://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm750x-80plus-gold-750w-cp-9020092-eu-779367/

https://www.morele.net/zasilacz-xfx-black-edition-xtr-750w-modular-120mm-80-gold-p1-750b-befx-551118/

Xfx mogę dostać 100 taniej.

A w sklepie zaoferowali mi http://alejapc.pl/pl/p/XXX-750W-Modular-80-Bronze%2C-4xPEG%2C-135mm%2C-Single-Rail/19969

 

Co wybrać i dlaczego?

Edytowane przez Blitz007
Link to post
Share on other sites

RM750x 499zł ( recenzja
EVGA G2 750W 539zł ( oem SF leadex gold ) ( recenzja
SF leadex gold 750W 543zł  ( recenzja

Raczej bym w stronę G2 i leadex gold szedł, trochę lepsze wykonanie od RMx ( G2 i leadex gold to to samo, różnią się wentylatorem, obudową i kablami, środek ten sam, od Super Flower) 

Wszystkie są dobrymi zasilaczami, mają dobre komponenty i przyzwoite wykonanie, dobrą regulację, oraz niesamowitą filtracje napięcia. 
oraz każdy jest niesamowicie cichy 

W razie wątpliwości dałem ci linki do ich recenzji ( tam możesz sobie je oglądać porównywać itp tak aby mi nie zawracać głowy ) 

sam mam SF leadex platinum 750W 
 


RM750x ma o 75W większy tryb pasywny, oraz nawet przy 100% obciążenia ( 750W ) wentylator rozkręca się do ok 1000 rpm 
G2 i SF gold, wypadają gorzej przy dźwięku, ale nadal jest to czołówka z cichych zasilaczy 
planowane obciążenie pod grami i sli + OC to średnio ponad 550 W ( więc nie będzie tragedii w żadnym z zasilaczy jeśli chodzi o sam dźwięk )   

Edytowane przez kokosnh
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Jeszcze raz dzięki a pomoc. 

Jaką pomoc, przecież sam wybrałeś, nawet bez zważania na moje rady. 

 

Ostateczne kupiłem XFX (dostałem go nowego ze sklepu za niecałe 400  ).

którego XFX kopiłeś dokładnie ? 

Jeśli XTR to nie jest to jakoś bardzo zły zasilacz, bo to oem seasonic serii g jest, ale to nadal budżetowy model od seasonic i niestety parametry i kultura pracy są dość znacznie poniżej  podanych przeze mnie ( Jak chcesz oszczędzić 100zł na zasilaczu przy zestawie za 10 tys to twoja sprawa. Jak już chciałeś coś od seasonic, to ja bym już wziął coś na KM3 lub XP2  

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...