Skocz do zawartości

Jaka grafa? - Używany GTX 970 czy czekać na RX 480


Recommended Posts

Witam,

nadszedł czas na zmianę grafiki w moim PC, lecz nie wiem czy czekać na nowego RX 480 czy kupić używkę GTX 970 (budżet do 1200 - 1300). Gry w jakie gram to głównie Wiedźmin 3, GTA V, Doom. Do początku sierpnia mogę się wstrzymać z zakupem, bo potem mam urlop i zapewne w miarę dużo czasu na granie :)

 

Specyfikacja PC:

CPU: i7-3770k 3.9 GHz

RAM: 16 GB Kingston HyperX Blu 1600 MHz

Dysk: PX-128M5S, Seagate 2 TB ST2000DM001

Mobo: MSI ZH77A-G43

Grafika: MSI GTX 660 2GB

Zasilacz: Antec VPF 550W

Obudowa: Zalman Z9

Monitor: LG M2732D-PZ

System: Windows 10 Home

 

Dodam, że znalazłem kartę GTX 970 MSI Gaming 4G z gwarancją do 05.01.2018 za 900 zł i wiąże się z tym pytanie czy może ją łyknąć  :)

Edytowane przez perzu25
Link to post
Share on other sites

Podepnę się, co też mi ten problem po głowie chodzi, tylko kartę wolałbym juz w lipcu mieć...

 

Liczyłem na 970 za 800-900zl, ale dzisiejsze "test rx 470" zasiały zwątpienie... Skoro 470 ma wydając 970 a będzie znacznie tańszy... To co dopiero 480.

 

Pytanie jak będzie na prawdę, kiedy nie referenty wyjdą i kiedy będzie się to dało sensownie kupić...

Nie lubię gdy się okazuje, że taniej kupić nową kartę, to znaczy, że coś jest nie tak :D

Link to post
Share on other sites

Te 900 zł. za używaną 970 z gwarancją to nie jest jakaś okazja w tej chwili - biorąc pod uwagę, że w pierwszych testach 470 od AMD dorównuje 970 pod względem wydajności, a będzie na pewno tańsza od 480, która ma kosztować ok. 199$ to nie ma szans, żeby ceny używanych 970 poszły w górę - będzie odwrotnie jeszcze bardziej stanieją, bo kto zapłaci tyle za używkę jak może mieć za podobną kwotę nową energooszczędną kartę.

Dlatego warto wstrzymać się z zakupem do premiery 480 pod koniec czerwca - nic nie ryzykujesz - nawet jak zdecydujesz się nadal na 970 to na pewno nie zapłacisz więcej niż obecnie.

Link to post
Share on other sites

Benchmarki to nie gra. Pod benchmarka latwiej napisac sterownik niz pod 200 gier.

Marketingowa strona musi wygladac dobrze. W przeciwnym wypadku nikt by o karcie pozytywnie nie napisał.

W świadomości ludzkiej ten benchmark i cyferki robia spustoszenie.

Sam jestem ciekaw jak rx 480 bedzie obslugiwal gry pod dx11.

 

Zakup rx 480 bedzie dobrym wyborwm jesli od strony programowej amd nie da ciala.

 

 

1070 to obecnie prawie 2300zl. Rx 480 prawdopodobnie wycenia na 1500zl. Niestety realia w tym kraju sa przykre.

Nie ma znaczenia ze karta powinna kosztowac 1100-1300zl. U nas jest podatek od podatku i tyle.

 

Wiec jesli masz czas to poczekaj na konkretne testy rx 480.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites
~1150zł za 4GB w Słowenii to chyba już wystarczająco drogo, jak na moje odczucia.
Wcale sie nie zdziwie jak cena wyjsciowa bedzie duzo wyzsza niz zapowiadalo AMD.Juz sporo osob nakrecili do zakupu rx 480. Fora i strony tematyczne skutecznie podsycaja ten ogień. Wszystko tylko na podstawie 1 benchmarka i niskiej wycenie referenta.Pamietajcie ze dla wersji autorskich bedzie doliczony kolejny podatek.
To nie do końca tak działa. Wysokim cenom w Polszy winni są pośrednicy ;]] każdy skubie, skubie i efektem są zawyżone ceny, szczególnie przy nowościach.
Im bardziej ludzie sie gotuja przed premierą tym cena mocniej nas zaskoczy.
Link to post
Share on other sites

@up

 

Ceny na Słowenii (bardzo, bardzo prawdopodobne)

 

http://i.imgur.com/ieMnAw5.png

 

I jako bonus - Wlk. Brytania

 

XteghwT.png

 

 

 

 

Ten sklep jest ze Słowacji, a nie Słowenii;)

Po za tym:

https://www.alza.sk/gigabyte-gtx-970-mini-gaming-4gb-d2266234.htm?o=1

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-4gb-256-bit-2xdvi-hdmi-3xdp-gv-n970ixoc-4gd-694686/

 

285 euro vs 308 euro na korzyść Polski.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W takim razie wybaczcie mój błąd, musiałem się nieźle zagapić sprawdzając źródło samego screena.

 

http://imgur.com/ieMnAw5

 

Dzięki za info na temat cen, po prostu chciałem dodać, że te ceny chyba są jednak ze Słowacji, a nie ze Słowenii, a jest to ważne bo geograficznie i zarobkowo to jednak Słowacja jest bliżej nas niż Słowenia, więc koszty shippingu powinny być podobne, tak samo jak januszowe ceny, Słowenia to jednak inna mentalność.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziwne te pytania...:) Żenić się teraz ,czy poczekać na "nową dostawę" ? Albo mnie stać na nowe (lepsze?) albo nie.Może warto poczekać ze trzy lata to nie będę już potrzebował? A może kupić PS 4 i telewizor 55 cali,a może nic nie kupować i jechać na tym co mam ? Odpowie ci na wszystkie tego typu pytania twój portfel i rozum....:)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...