Skocz do zawartości

Chińskie słuchawki, czyli tanio i dobrze!


Recommended Posts

 

 

Płacisz za coś wiecej to jest to lepsze.

 

Nie. Na pewno jest jedynie droższe. Może być droższe i lepsze, ale może być droższe i dużo gorsze. Jest to rzecz oczywista nawet dla dzieci w podstawówce.

Link to post
Share on other sites

Płacisz za coś wiecej to jest to lepsze. Taka podstawa. 

 

Hmmm. Masz w jednym sklepie dajmy na to jakiś model karty graficznej za 200zł, a w drugim ta sama karta jest za 250zł. Rozumiesz, że kupisz tą drugą. Ciekawe.

 

mp3 za 100 zl roznica dzwieku na sluchawkach? minimalna. Dopiero porzadna karta ujawnia wszystko. 

 

Hmmm. Tylko nie mówimy tutaj o byle jakiej mp3 z marketu za 100zł. Jak widać o tym też pojęcie masz bardzo mizerne, bo pewnie nic ciekawego w tym budżecie nie znasz.

 

FEX to jest taki ekspert, ze co dostanie to oceni jak nalezy wedlug niego i sympatii

 

No, a według kogo mam oceniać? Według Ciebie? :D

Po co ja mam to dzielić na jakieś zakresy cenowe? To nie jest żadne zestawienie słuchawek w danym budżecie tylko zwykłe wyrażenie opinii na ich temat. Jeśli kupisz mi po kilka przedstawicieli z każdego zakresu to chętnie takie zestawienie zrobię :)

 

Reszty nie chce mi się nawet komentować, bo na ten typ człowieka silnych po prostu nie ma  :)

Edytowane przez FeX
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Adam, sprzęt audio jest bardzo uzależniony od korzystającej osoby. Na adiofanatyku np. praktycznie każde słuchawki mają duuużo bassu, gdzie dla mnie większość z nich dosłownie nie ma. Każdy odbiera dźwięk inaczej i każdy będzie recenzował na podstawie swoich odczuć. Ciężko napisać o czymś "dla wszystkich".

Ja jestem typowym bassheadem, więc wybierając słuchawki przez recenzje, zawsze patrzę na "z nadmiarem bassu, ale mające wciąż wyraźną górę i lekko cofnięty środek."

Są też ludzie tacy jak Ty, którzy kierują się ceną i mają jakiś opór, że jeśli kupili coś drogiego, to ten przedmiot nie ma prawa być słaby, czy gorszy od tańszego.

Wydaje mi się, że nikt na opinii fexa się nie zawiódł kupując polecany przez niego sprzęt.

 

Co do odtwarzaczy za 100zł czy tam Twoich drogich kart dźwiękowych... Uśmiech na twarzy mi się pojawił. Możesz kupić za 300 zł gniota, ale też możesz kupić za 100zł coś co zapoda Ci całkiem niezły dźwięk (tutaj znów jest wszystko zależne od guścików).

Takie gadanie o cenach jest w tym przypadku totalnie bezsensowne.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Na jakich utworach testowałeś sprzęt? Gry i filmy brałeś pod uwagę czy nie? I na jakiej karcie podłączałeś słuchawki?

 

Dopisz te informacje do posta.

 

PS. 668b i welury? One i tak mają za mało basu do np. gier i filmów (lub muzyki filmowej). Ja założyłem im pady od HM5.

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites
One i tak mają za mało basu do np. gier i filmów

 

co do gier to zależy w co sie gra jak mucisz w singla to bas zawsze sponio ale multi typu cs bf  to bas zazwyczaj przeszkadza ja wole wtedy zakładać ts-671 z podbitym środkiem

 

Ja założyłem im pady od HM5

bas podbijesz ale podejrzewam że kosztem sceny 

 

 

I na jakiej karcie podłączałeś słuchawki?

 

jak wół stoi ze na 2x AIM SC 808 jeden fabryka drugi po modach 

Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites

Fex

 

Jak Twoim zdaniem będą wypadać z ZENkiem Uno - Somic V2 ?

Moje Cloudy zarzyna bratanek :)

 

 

Przy okazji co byś polecił jako alternatywę dla sb0880 ?

 

Z ZENkiem powinno być ciekawie. Co do alternatywy to ciężko mi cokolwiek powiedzieć bez jakichkolwiek informacji o potrzebach itp.

 

Na jakich utworach testowałeś sprzęt? Gry i filmy brałeś pod uwagę czy nie? I na jakiej karcie podłączałeś słuchawki?

 

Dopisz te informacje do posta.

 

PS. 668b i welury? One i tak mają za mało basu do np. gier i filmów (lub muzyki filmowej). Ja założyłem im pady od HM5.

 

Nie wiem co zmieniają utwory, bo ja nie opisuję tego, jak dane słuchawki sprawdzają się w danym gatunku tylko ich ogólny charakter. Na podstawie tego już można coś wywnioskować. Gry i filmy to dla mnie podobna sprawa, bo dobre słuchawki sprawdzały się dobrze w muzyce, filmach i grach.

 

668B dla mnie nie mają za mało basu, a welury K240 wcale im tego basu nie odbierają, ale to trzeba wiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Z ZENkiem powinno być ciekawie. Co do alternatywy to ciężko mi cokolwiek powiedzieć bez jakichkolwiek informacji o potrzebach itp.

 

Nie jestem audiofilem, obecna karta się skończyła, w sumie i tak długo mi służyła, kupiona od kolegi na forum (obecnie integra ALC1150)

 

Z-2300 idzie na sprzedaż, w to miejsce zaistnieje jak sadzę EDIFIER R1600TIII oraz słuchawki, o których mowa powyżej. 

Głównie filmy, ambient, chillstep, od święta jakieś mordobicie na ekranie  ;)

Edytowane przez nigrin
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem dlaczego praktycznie każdy kto szuka jakiejś lepszej dźwiękówki od razu jakimś stwierdzeniem odcina się od audiofili :) Tego akurat pisać nie musiałeś, bo prawdziwy audiofil nawet by tutaj nie pytał, a tym bardziej o kartę do PC. Postaci audiofilii jest wiele, mamy przypadki skrajne oraz te niegroźne. Obecnie słowo audiofil nabrało wiele negatywnych cech, bo kojarzy się tylko z osobnikiem, który wydaje krocie na grające kable i myszy antywibracyjne. Na tym koniec dygresji :)

 

Co do pytania o kartę to jednak proszę o przekierowanie się do innego tematu. Ewentualnie możesz utworzyć nowy jeśli nie znajdziesz interesujących Cię informacji, a jest ich sporo. Nie chcę, aby z tematu o budżetowych chińskich słuchawkach zrobił się śmietnik.

 

Edit: zdjęcia zostały dodane przez głównego admina

Kolejnych editów już nie będzie, bo forum nie daje takiej możliwości przez co wiąże się to z zaprzęgnięciem do pracy admina.

Link to post
Share on other sites

 

668B dla mnie nie mają za mało basu, a welury K240 wcale im tego basu nie odbierają, ale to trzeba wiedzieć.

Przed zakupem naczytałem się mnóstwo opinii ludzi którzy kupili welury, również od k240 i że odczuli wyraźny brak basu, dlatego szybko je zwrócili. Czytałem o tym zarówno na headfi.org jak i innych forach, w tym reddit.

 

 

Nie wiem co zmieniają utwory, bo ja nie opisuję tego, jak dane słuchawki sprawdzają się w danym gatunku tylko ich ogólny charakter.

Kiedyś przed zakupem 668b zapytałem o nie jednego posiadacza na forum, który je bardzo chwalił i twierdził że te słynne żyletki to bujda bo on tam nigdy czegoś takiego nie doświadczył. Po długim drążeniu tematu w końcu kupiłem i zacząłem testować. Wszystko grało dosyć wysoko ale bez tragedii, tak jak gość pisał. W końcu odpaliłem Abbę i chiquititę na pierwszy ogień i przy chórkach krzyknąłem (cytując osła ze Shreka) "o matko co za ból!". Napisałem później do tego gościa na czym on testował i wymieniał m.in. Daft Punk, Deadmau5 i parę innych, w tym hip-hop. Dlatego utwory mają znaczenie bo słuchając podanego kawałka, każdy może sobie sam odpowiedzieć czy dla niego dane słuchawki są np. przebasowione czy nie.

Edytowane przez doman18
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sądzisz, że przeleciałem tylko jakiś house i hip-hop? :)

 

A nie pomyślałeś, że to może jednak kawałki, których słuchasz są nazbyt jazgotliwe, a to wszystko wychodzi na tych słuchawkach? Z tego co piszesz, to do każdego rodzaju muzyki musiałbyś mieć inne słuchawki, co jest wykonalne (sam miałem kiedyś spore zbiory) ale jest bardzo niepraktyczne i w gruncie rzeczy nieopłacalne.

 

O tym, że Superluxy mają wyciągniętą górę to chyba każdy wie, tylko nie każdy jest na tyle czuły na wysokie czy ma jakiekolwiek porównanie do innych słuchawek. Jeżeli ktoś posiada jedną parę słuchawek to jego pojęcie o tym, czy słuchawki są basowe, jasne czy ciemne jest prawie zerowe, bo nie ma żadnego porównania. Pytanie się o zdanie takich osób jest bezproduktywne, bo dowiesz się tylko tego czy mu się podobają.

 

Head-fi i reddit to są chyba ostatnie miejsca w jakie zaglądam w poszukiwaniu informacji i robię to tylko jeśli inne źródła zawiodą. Te fora słyną z bardzo zróżnicowanych opinii niemających często pokrycia z rzeczywistością. Ilośc hype'u jakie generuje head-fi jest porażająca :)

 

Masz/miałeś jeszcze inne słuchawki do których możesz się odnieść względem HD668B?

Link to post
Share on other sites

 

 

Takie pytanko po co ta płytka dodatkowa w aimie? Coś na pcb aima przeszkadza?
 
opo301b są za duże i się nie mieszczą przy sobie i dodatkowo jest wylutowany 4 op i zastąpiony stolikiem 
płytka spełnia role zastępczą dla https://www.audeos.pl/pl/p/Ekstender-przedluzacz-adapter-opamp-DIP8-5cm/569 Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites

Dziwnie ale fajnie wokal nie jest na pierwszymnplanie schodza nisko jest przestrzen ale nie tyle co 671 mysle ze dobry zamiennik dla dt990pro ale ciezko mi powiedziec wiecej po 10 minutach odsluchu napewno warte swojej ceny imo graja lepiej jak pro 80 dla mnie pro 80 za bardzo vkuja i brak im powierza ale to tak jak mowie nie mialem duzo czasu sluchac potem postaram sie napisac cos wiecej

 

Mysle ze pro 80 pomogl by wymiana kabla i wytlumienie musli mam wrazenie ze sluchac iak sie bas od nich odbija

 

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites

Pro 80 grają dla mnie dziwnie mam wrażenie pogłosu jak w jakimś lochu albo studni słychać jak by pogłos pustego pomieszczenie przez co zwiększa się wrażenie przestrzeni i sceny w nich bas jest jak by punktowy trochę jak by kartonowy ale powoduje to to poczucie pustej przestrzeni.

Potrafią zaklęć w ucho przy wysokich bas mimo że dziwny(jak dla mnie) jest poprawny i przy dłuższym graniu nie męczy (testowane przy lolu) generalnie fajne słuchawek porostu grają na swoją modłe i albo to się komuś spodoba albo nie

Ja bym trochę przy nich powodował

W każdym razie warte swojej ceny

 

Co do Somnic V2

Słuchawki są zaskakująco ciężkie ale nie ma problemu z wygoda sprawiają wrażenie bardzo solidnych i wytrzymałych (nie miałem okazji tego testować :D)

Spodziewałem się czegoś innego po ich konstrukcji otwartej słuchawki są zaskakująco basowe dołu jest dużo jest masywny mięsisty mam wrażenie iż troch ponoszy się w środkowym paśmie ale raczej to charakter v-kowy przez który z tyłu głowy mierzi mnie myśl że czegoś mi brakuje.

Góra nie nie tnie po uszach scena jest poprawna i dobrze zarysowania

Jednak przy dłuższym odsłuchu są dla mnie męczące

 

Jest to tylko moja opinia i proszę przez palce na to patrzeć jak i przez charakter grania zmodowanego AIM

 

 

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nareszcie ktoś zauważył, że bas w Pro80 jest z deka kartonowy, mimo, że to gruby karton. Po opisie Somiców, że tam dużo mięsa a mało góry jestem zdziwiony, ale mimo wszystko chyba zaryzykuję, kupię i spróbuję.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio zamawiałem pchiełki snab overtone ep-101m.

Strzeżcie się ich. Snab stwierdził, że skoro wyszedł im tak dobry produkt, to wypuszczą nową serię...

Dźwięk jest co najmniej żałosny. Kaleczy w uszy wysokimi tonami jak cholera i dźwięk zaczyna się zniekształcać przy połowie głośności na htc one m7 i podobnie w ipod nano 2g.

 

A się spytam tak przy okazji. Miał ktoś może styczność z kz ed9?

Link to post
Share on other sites

Słuchawki SOMiC V2 z kuponem LHDRJ9 już za 36$!

 

Naprawdę polecam.

 

http://www.gearbest.com/on-ear-over-ear-headphones/pp_349492.html


W tej cenie naprawdę świetne słuchawki, które w swej cenie konkurencji według mnie nie mają.


Wszystko zależny od tego do jakich słuchawek będziemy się odnosić i z jakimi porównywać. SOMiC V2 mają przyjemny dół, który jest podobny do tego w DT990Pro. Ich góra jest rozciągnięta, jej ilość jest dobrze wyważona, nie jest tak ostra, jak w DT990Pro, które miejscami też potrafiły kłuć w ucho. To rozrywkowy styl grania, który w otwartych słuchawkach rzadko występuje. Góry nie jest mało, to nie są ani ciemne, ani zdławione słuchawki.


Nareszcie ktoś zauważył, że bas w Pro80 jest z deka kartonowy, mimo, że to gruby karton. 

 

No nareszcie :) Ja tam nie słyszę kartonu :P

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...