Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem z nowym komputerem stacjonarnym. Podczas grania w przeróżne gry komputer nagle z niezrozumiałych powodów kompletnie się zawiesza. Zacina się obraz oraz dźwięk. Pomaga tylko reset twardy. Ogólnie wszystko inne działa bez zarzutów. Oba dyski twarde testowałem w poszukiwaniu błędów/bad sectorów. Komputer nie jest zawirusowany i wszystkie sterowniki są świeże (tak myślę :).

Poniżej podaje specyfikacje:

  • Procek Intel Core i5 6600k 3,5 Ghz Skylake (podkręcony do 4,5 Ghz jednak podkręcałem go wczoraj, przed podkręcaniem też problem występował)
  • Płyta Główna MSI Z170A PC MATE
  • Grafika Asus GeForce GTX 970 Strix OC 4GB DDR5 256Bit
  • Pamięci RAM Corsair 16GB (2x8GB) 2400MHz CL14 Vengeance
  • Zasilacz XFX Black Edition XTR 650W 80+ Gold
  • Dyski Samsung SSD850 EVO 250GB (system) oraz Western Digital Blue 1 TB 7200rpm
  • Chłodzenie SilentiumPC Grandis XE1236

Od paru dni mam również problem z brakiem odpowiedzi w grach (zawieszają się na chwilę, po czym brak odpowiedzi). Z fpsami nie ma problemu - wszystko działa płynnie. 

 

Czy znajdzie się ktoś z jakimkolwiek pomysłem co może być tutaj przyczyną? Bardzo proszę o pomoc!

Edytowane przez Enize
Link to post
Share on other sites

Komputer jest na systemie Windows 7. W podglądzie zdarzeń widzę powtarzający się błąd krytyczny: Funkcje zarządzania zasilaniem dotyczące wydajności dla procesora 3 w grupie 0 zostały wyłączone z powodu problemu z oprogramowaniem układowym. Skontaktuj się z producentem komputera w celu uzyskania aktualizacji oprogramowania układowego. Są 3 takie błędy dla procesorów od 0 do 3 w grupie 0. Drugi powtarzający się w podglądzie zdarzeń błąd który może sugerować przyczynę to: Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk3\DR3.

 

Jestem właśnie po wykonaniu aktualizacji MSI Live Update 6. Niestety nie jestem jeszcze w stanie stwierdzić czy pomogło :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...