Skocz do zawartości

Recommended Posts

bardzo biedna płyta bez chłodzonej sekcji zasilania (pewnie proc będzie zrzucał taktowanie) - daj sobie lepiej na wstrzymanie, poczekaj te 4 miesiące i kup wtedy

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

dobra to jeszcze tak na tą przyszłość. jaką płytę główna kupić żebym mógł jeszcze troszeczkę podkręcić procesor (fx8350) może być mATX i ATX

Witaj radze i polecam- min SABERTOOTH 990FX R2.0,albo najlepiej Crosshair V Formula-Z AMD 990FX(i koniec problemu z użytkowaniem jak i podkręcaniem fx 8350.

 
Link to post
Share on other sites

 

 

To nie będzie problemu. Płyta obsługuje procesory z TDP do 125W więc ten procesor będzie działał. Zresztą jest na liście obsługiwanych procesorów na stronie wsparcia Asus.

Piszesz bo wiesz, czy oparłeś się tylko na stronie support CPU??? - wg mnie to totalna ignorancja tematu.

 

Tak jak napisał bossk w drugim poście, mogą być problemy przy grzaniu się sekcji zasilania, rzuty taktowania itp. zwłaszcza, że FX bez OC nie ma sensu.

 

Przy obecnych cenach (mimo, że cena spadła o prawie 100PLM), kupno 8350 + sensowne mobo + cooler (mowa o nowych) nie ma sensu, i choć za konkurencją nie przepadam to Intel ma tu większy sens.

Link to post
Share on other sites

Śmieszą mnie tacy "eksperci" z bożej łaski, co uważają, że są lepsi od projektantów pracujących dla producentów płyt choć większość nie wie choćby jak działa tranzystor :) Autor wątku pisał, że nie ma zamiaru podkręcać a płyta ma działać tylko przez "jakiś czas". W tej sytuacji płyta jest jak najbardziej OK.

 

@chrisplbw

A Ty na czym się oparłeś? Testowałeś tą płytę? Zmierzyłeś temperatury sekcji zasilania na niej pod obciążeniem?

Wymyśliłeś sobie, że sekcja zasilania będzie się grzać choć nie potrafisz tego niczym poprzeć - to się nazywa ignoranctwo :)

Edytowane przez practiced
Link to post
Share on other sites

@up

 

po pierwsze to nie opłaca się budować platformy na am3+, po drugie FXy 8xxx throttlują na takich płytach bez żadnego oc i nie jest to wiedza tajemna.

125W i taka płyta to proszenie się o kłopoty. Nie wiem skąd Twoje przekonanie, że płyta jest ok.

Link to post
Share on other sites

Napisze to jako dawny użytkownik fx8320. Płyta nie da rady wykorzystać mocy fx8350. Proc ruszy itd itd, w idle nie będzie problemu natomiast chłopak jak pogra godzinę.dwie i sekcja się dogrzeje procesor będzie obniżał takty i kicha będzie z grania. Mało tego producenci płyt pod am3+ bardzo często piszą że obsłuży ponieważ boxowe chłodzenie ze względu na konstrukcję owiewa sekcje zasilania, natomiast nie miłosiernie hałasuje. Kupując lepsze ograniczy przepływ powietrza przez sekcję. Ma to szanse ruszyć z chłodzeniem typu: http://proline.pl/?p=NOC+NH-L12

Nadal jednak mimo wszystko kiepski pomysł aby używać tak słabej płyty do tego proca, a jeszcze gorszy pchać się w taki zestaw, przy tym co ma intel na rynku wtórnym i nadchodzącym Zen. Osobiście bym zaczekał te 3-4 miesiące mecząc się na fx6xxx.

 

practiced, wyzywasz od pseudo ekspertów natomiast swojej wypowiedzi nie poparłeś kompletnie żadnym argumentem poza wpisem w liście obsługiwanych procesorów. Mało tego utwierdzasz w przekonaniu kolege który kupi proca i być może później nie sprzeda, nie szkoda tych 500PLN? Skoro za 3-4 miesiące ma kupować inny zestaw?

 

dawid017, wbrew pozorom wymian fx6xxx na fx8xxx, może w grach nie wiele dać. Prawie żadna gra nie potrafi obsłużyć modułowej konstrukcji proca, a moc jednego wątku w fx6xxx i fx8xxx jest taka sama, różnica wydajności może wynikać tylko i wyłącznie z zegara, więc notabene lepiej by było podkręcić fx6xxx niż dowalać na ledwo standardowych ustawieniach fx8xxx.

Edytowane przez Looke85
Link to post
Share on other sites

@Looke85

Czytaj ze zrozumieniem. Napisał, że za 3-4 miesiące kupi nową płytę dla tego procesora.

 Racja, tutaj zwracam honor.

 

Chłodzenie na procka mam dość dobre żeby w przyszłości podkręcić fx8350, jeden wiatrak mam ustawiony tak że chłodzi sekcje zasilania.

tym bardziej że mi się nie śpieszy z podkręcaniem ponieważ i tak gram przeważnie w cs:go. dla tego ta zmiana procesora.

 

To nie lepiej kupić pierw lepszą płyte i podkręcić fx6xxxx? zresztą to i tak sie nie opłaca, pozbądź się, sprzedaj, mobo i proca, i kup używane i3 albo i5 na lga 1155 i tak będzie więcej fps. Jednakże nadal twierdzę zaczekaj z wymianami, zbieraj kasę, niech nowości się pojawią, kupisz coś mocniejszego używanego.

Edytowane przez Looke85
Link to post
Share on other sites

Cs:go lepiej chodzic bedzie chociazby na g3258 po oc bo to gra która lubi jeden mocny rdzeń... Nie ma sensu kupowac trgo procka bo do gier on sie nie nadaje... Osobiscie mam 8320 ale tylko dlatego poniewaz baaardzo tanio go kupiłem... Poczekaj na zeny lub konkurencje i wtedy zmień... Nawet jesli ceny beda zaporowe to spadna ceny procesorow terazniejszych.

Link to post
Share on other sites

sprawdzałeś dlaczego masz te spadki? Może zbyt wysoka temperatura i proc zbija taktowanie? Nie sądzę, że fx 8320 tutaj pomoże. Jeżeli grasz tylko w CSa, to zmień platformę na intela - byle jaki pentium sobie z CS go poradzi lepiej niż FX

Link to post
Share on other sites

temp. proceosora jest dobra. na procku siedzi Spc Fortis 3.

tutaj w zależności od mapy. czasami zdarzają się scinki. najgorzej jest na mapach typu "aim" 70fps okropnie sie strzela. reszta komputera to:

gtx 660ti

2x4gb 1600mhz ramu

fx6100

 

zdarzają się już problemy z nowymi produkcjami takimi jak dying light nie da sie grać nawet na najniższych ustawieniach graficznych

Link to post
Share on other sites

i5 np. 4460 lub starsza generacja i5 2500k z możliwością oc i tak będzie średnio 40% szybsza od fx w grach jak nie więcej i 60% w jednym wątku. Jak miałem drugie kompa na Pentium G3258@4,2Ghz z gtx760 to w CS:GO w rozdziel. QHD i wszystkim na maska miałem średnio 140 FPSów, żadnych spadków przy smoke, itp. 50-55 st.C ale to w grach po jakim czasie itd??

Edytowane przez Looke85
Link to post
Share on other sites

Śmieszą mnie tacy "eksperci" z bożej łaski

większość nie wie choćby jak działa tranzystor

Wymyśliłeś sobie, że sekcja zasilania będzie się grzać choć nie potrafisz tego niczym poprzeć - to się nazywa ignoranctwo

Mierzysz moje słowa wedle własnego doświadczenia "ekspercie"? czy po prostu brak ci argumentów i zaczynasz atakować :D - tak się składa, że wiem jak działa tranzystor, kondensator płaski, dioda Zenera, co to jest obwód wielooczkowy czy dwójnik R,L,C - i jest to wiedza nabyta przez doświadczenie

I nic sobie nie wymyśliłem i mierzyć niczego nie muszę bo jest fakt - jakbyś miał pojęcie w temacie (nie mówiąc, że pewnie nawet nie miałeś okazji pracować z FX, a pojęcie throttling jest ci obce), wziąłbyś pod uwagę wszystkie aspekty dotyczące pracy FX na płytach z "gołą" (czyt. nie chłodzoną)  sekcją zasilania i doradził, a nie sucho stwierdzał "płyta sobie poradzi" - to jest ignorancja.

Dodam, że jeżeli posty bossk czy loocke85 również nie pozwoliły ci zrozumieć - to nie mój problem, a dysputę nie mająca sensu uważam za skończoną

 

@dawid017 jak napisali sensownie poprzednicy, zmieniać mobo co kilka miesięcy nie ma sensu, przemęcz się i ew. zaplanuj zmianę platformy.

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...