Skocz do zawartości

Telewizor do 3K


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Andrzej_strzelba,

Recommended Posts

Witam,

w najbliższym czasie tj. 3 tygodni planuje kupić telewizor.
Jako że nie posiadam telewizora od 5 lat to nie interesowałem się tym tematem.

Zakres cenowy Max 3k

pokój 2,5m X 4.0m przy czym odległość od kanapy/sofy/narożnika do telewizora będzie wynosiła około 2m.

Do czego będzie mi służyć telewizorek.
Najmniej do oglądania telewizji.
Interesuje mnie kompatybilność z moim lapkiem to jest Lenovo y580.
Wiadomo, oglądanie filmów różnej jakości.

Przyjemny interfejs - czyli żebym dłużej korzystał z tego sprzętu aniżeli go kalibrował. Nie jara mnie zmienianie softu co parę dni lub ślęczenie nad ustawieniami.

To na czym mi również zależy to żeby podpiąć lapka i pyknąć sobie w jakąś gierkę od czasu do czasu dla odprężenia po robocie.

Więc dobrze by było aby opóźnienie było jak najmniejsze.

Wielkość telewizora to minimum od 42 cali do 46.

Dzięki za wszelką pomoc. Jeżeli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.

Pozdrawiam Andrzej.

Link to post
Share on other sites

w tej cenie kupisz  samsunga 55H6400...

55" ale nie ma za dużych telewizorów

Telewizor docelowo ma zawisnąć na wewnętrznej ścianie w salonie. W takim układzie jakim znajduje się moje mieszkanie jest to jedyne miejsce gdzie może wisieć TV.

 

Dołączam fotkę poniżej jak ja to widzę.

I obawiam się że 55 cali jest za duże. Dlatego celuje w max 50cali - czyli około 110 cm szerokości. Poniżej zdjęcie.

 

http://ifotos.pl/z/swehprq

 

 

 

Z podanej odległości oglądania celowałbym w 50 cali. Tu i tu moja propozycja.

TCL? Nie znam tej firmy :)

 

Wiesz może jak te modele spisują się po podłączeniu lapka? Na jakie parametry patrzeć?

Link to post
Share on other sites

spokojnie tam wejdzie 55" (ma ok. 124 cm szerokości) a przy okazji zakryje ten kontakt (a jeśli chcesz go na widoku to zawsze można przenieść w inne miejsce)

 

na Twoim miejscu celowałbym w 65" ale tu już koszt porządnego tv a za taki uważam 65H6400 to trochę ponad 6000 zł...

 

sam mam 65HU7500 i teraz żałuję, że nie kupiłem 75" lub większego...

Edytowane przez vidio
Link to post
Share on other sites

spokojnie tam wejdzie 55" (ma ok. 124 cm szerokości) a przy okazji zakryje ten kontakt (a jeśli chcesz go na widoku to zawsze można przenieść w inne miejsce)

 

na Twoim miejscu celowałbym w 65" ale tu już koszt porządnego tv a za taki uważam 65H6400 to trochę ponad 6000 zł...

 

sam mam 65HU7500 i teraz żałuję, że nie kupiłem 75" lub większego...

 

Nie mam takiej potrzeby żeby mi zakrywał całą ścianę. Dobrze będzie jak bedzie kawałek zapasu. Wchodząc czy wychodząc z przedpokoju czy z kuchni można się oprzeć ręką o ściane a tak to TV zasłanie. Niby pierdóła ale mi się wydaje ważna.

 

Kontakt niestety zostanie już na swoim miejscu. Ściany pomalowane. Z resztą ściana żelbetonowa... skuwanie tego G%#$% to jest masakra.

 

Także maks 50.

Link to post
Share on other sites

no to ja polecam Ci ten tv: http://www.satysfakcja.pl/p/272311-telewizor-lcd-led-43-sony-kdl-43w756c-smarttv-fullhd-800hz-4xhdmi-usb.html

na dniach powinien już u mnie być więc zdam relację co i jak :) ale tutaj mi go bardzo polecali i czytając różne opinie w necie zdecydowałem się na niego :)

OK! super, że piszesz. Daj znać jak tylko stawi się u Ciebie.

 

Sprawdź proszę przede wszystkim jak sprawuje się jak podłączysz go do kompa (czy jest duże opóźnienie)

 

Rozumiem można go zakupić w wersji 50"????

Link to post
Share on other sites

Ja mam model sony kdl50w809c, podpięty pod laptopa i jeśli chodzi o gry to jest bardzo dobrze, ustawienia obrazu i kolorów też świetne, jedyne co mi brakuje to nagrywania przez usb ale czytałem że już ma być aktualizacja

Dzięki za opinię. Jakie gry najczęściej odpalasz na telewizorze ?

 

Montowałeś ten TV na ścianie. Jeżeli tak to jaki stelaż. Może jakieś wskazówki.

Edytowane przez Andrzej_strzelba
Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie montowałem bo kobieta jeszcze nie może sie zdecydować gdzie chce aby wisiał; ) a gry to głównie rpg, strategie, left for dead2, world of tanks, bf3, wszystko przez hdmi z laptopa i siedze jakieś 2m od tv i naprawde jest świetnie. Tylko android niekiedy muli ale to już chyba taki urok tego systemu

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie montowałem bo kobieta jeszcze nie może sie zdecydować gdzie chce aby wisiał; ) a gry to głównie rpg, strategie, left for dead2, world of tanks, bf3, wszystko przez hdmi z laptopa i siedze jakieś 2m od tv i naprawde jest świetnie. Tylko android niekiedy muli ale to już chyba taki urok tego systemu

To że muli to słyszałem. Ale jak dobrze rozumiem to na samo "oglądanie" czyli obraz nie ma wpływu. Więc raz na jakiś czas można się przemęczyć.

 

Coraz bardziej myślę żeby wybrać ten telewizor i chyba go zakupie. Pozdrawiam.

 

PS. Jaki kupić wieszak?

 

One są uniwersalne ?

Link to post
Share on other sites

Nie na filmy i gry to nie ma żadnego wpływu, a co do wieszaka to zależy czy chcesz mieć tv przy samej ścianie czy ramie ruchome na boki i góra dół, no i miejsce nie może byc bardzo nasłonecznione, i bierz z 3d bo ma matrycę 120hz a to dużo robi w grach.

Link to post
Share on other sites

Nie na filmy i gry to nie ma żadnego wpływu, a co do wieszaka to zależy czy chcesz mieć tv przy samej ścianie czy ramie ruchome na boki i góra dół, no i miejsce nie może byc bardzo nasłonecznione, i bierz z 3d bo ma matrycę 120hz a to dużo robi w grach.

Tak, temat z 3D przewijał się już kilkukrotnie z uwagi właśnie na matrycę. Mi osobiście ten efekt 3D nie jest ogólnie potrzebny. (nawet jak w kinie byłem to żałowałem że poszedłem na seans 3D - to jest pic na wodę.)

 

Trzeba dorzucić te 400 PLN żeby mieć tą lepszą matrycę.

 

Jak długo użytkujesz już ten telewizor?

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Też nie korzystam z 3d kupiłem ze względu na 120hz matrycę, w trybie realistyczny filmy wyglądają całkowicie inaczej płynność jest niesamowita chodź obraz jest mniej szczegółowy. A tv mam już prawie 2 miesiąc.

Dzięki za wszystko. Jeżeli miałbym jakiś problem to pozwolę się do Ciebie jeszcze odezwać. :>

 

Link to post
Share on other sites

Podepnę się do tematu, szukam czegoś tak do 3k. Pokój o wymiarach 3,9m x 3,9m przy czym odległość od ściany na której mam zamiar powiesić tv do kanapy wynosi po przekątnej ~3,5m. Celuję w TV o przekątnej tak od 43-49", chciałoby się jak najwięcej ale niestety miejsca na ścianie starcza na max 50".

 

TV ma służyć głównie do:

- wiadomo telewizja :P (choć tego u mnie będzie najmniej)

- filmy wszelakiej maści

- youtube, netflix(na nim zależy mi przede wszystkim)

- konsola

 

Przeglądałem już trochę ofert i póki co mam trzy typy:

- Sony KDL-43W756C (ewentualnie 50" jeśli się uda wcisnąć)

- Samsung UE48H6400AW

- Panasonic TX-50CS620E

 

I jeszcze takie pytanie, warto w tej cenie pchać się w UHD czy to jest kompletnie bez sensu? Czekam na jakieś propozycje, z góry dzięki ;)

 

@happysc jak już będziesz miał tego Sony to napisz jakie są twoje wrażenia, jaka jakość obrazu itd. ;)

Link to post
Share on other sites
jeszcze takie pytanie, warto w tej cenie pchać się w UHD czy to jest kompletnie bez sensu? Czekam na jakieś propozycje, z góry dzięki

Lepiej zostać przy dobrym FHD, UHD jest dobre do 60" + 

 

Ja polecę ci Samsunga 50H6400, dobry smart jest netflix, yt i cała masa innych aplikacji.

Jakość obrazu bardzo dobra, na PS4 też się dobrze śmiga. Jedyne czego żałuję to to że nie wziąłem sobie wersji 55"  :P

Edytowane przez Mirinda
Link to post
Share on other sites

ja mam ze swoim problem, bo przyszedł tv ale nie chciał odpalić :/ i teraz czekam na odpowiedź sklepu satysfakcja.pl, domagam się nowego sprzętu z tym że sklep twierdzi że tego modelu na razie nie mają i chcą mi ten naprawić, jeśli nie dostanę nowego zażądam zwrotu gotówki a wtedy kupię gdzie indziej.

Link to post
Share on other sites

Najgorsze są takie niespodzianki na początku :/ W sumie ten Sony to był mój faworyt a teraz to już nie wiem, pal licho jak padnie na gwarancji gorzej jak się skończy xD

 

Tak czy owak czekam na twoje wrażenia jak już dostaniesz działający ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...