Skocz do zawartości

Jak usunąć Goobzo


Recommended Posts

Cześć. Skanując komputer Hitmanem.Pro zaniepokoił mnie jeden plik o nazwie Goobzo. Nie mam pojęcia czy jest to wirus, ale większość stron tak twierdzi. Jak go mogę bezpiecznie usunąć, i czy to jest do końca bardzo niebezpieczny wirus? Malwarebytes mi nic nie wykryło, tak samo jak i Nod32. 


@REF

Link to post
Share on other sites

Też tak sądziłem. Ale pobrałem jakiegoś SpyHuntera który mi wykrył jakieś robaki chociaż nic nie mogę usunąć bo bym musiał wykupić pełną wersje, więc ponownie przeskanowałem Malwarebytes i Nodem i znowu nic nie wykryło. Czy miał ktoś doświadczenie z Hitmanem i Tym SpyHunterem bo nie wiem czy warto jest mi szukać i pobierać setek kolejnych programów. 


Z tego co kojarzę to Hitmana już dawno nie aktualizowano, jeżeli malwarebytes nie wykrywa to nie masz raczej nic w tym wypadku.

Ale masz na razie +, ktoś jeszcze pomoże? 

Link to post
Share on other sites

Tak własnie stamtąd pobrałem ten program SpyHunter, ale nie wiem czy jest to jeden z lepszych programów. Podobnież wykrył mi 4 robaki, ale żeby je usunąć musiałbym kupić pełną wersję. I teraz się zastanawiam czy to zaufany program i czy na prawdę mam te 4 robaki czy i też nie. Skanowałem tez komputer tak jak już wspominałem Nod32 i Malwarebytes i oba programy nic nie wykryły. Ostatnio jedynie pobierałem paczki na serwer, i wszedłem na jedną stronę ale Nod mi ją zablokował, więc nie wiem czy to jest zbytnio możliwe abym miał wirusa. Ma ktoś jakieś propozycję? Nie chce na razie nawet wchodzić na konto bankowe czy też Steam bo nie wiadomo co to jest. Było napisane w Hitmanie SearchModule Goobzo i teraz mam dylemat czy to prawda, że mam jakiegoś wirusa czy błąd programu. 

Link to post
Share on other sites

A wejdź w rejestr i wpisz w wyszukiwaniu nazwę tego czegoś...

Zbytnio się nie znam i nie wiem jak :x. Ale wszedłem w edytora rejestru i tam próbowałem czegoś wyszukać i jedynie było napisane, że wyszukiwanie zakończone i głównie nic mi się nie pokazało. 

Link to post
Share on other sites

Weź Kaspersky 1miech czy tydzień testowy za darmo. Ustaw wszystko na max i skan.

Nie chce pobierać kolejnego antyvirusa. Z tego co wiem to nawet jak go usunę to i tak on zostaję w połowie na kompie, więc jakieś inne sugestię? 

Są jakieś jeszcze w miarę sprawdzone programy jak Malwarebytes? 

Link to post
Share on other sites

http://adwcleaner.pl

Potem tym

 

http://filehippo.com/pl/download_junkware_removal_tool/

Tylko w opcjach adw zaznacz wszystko oprócz ostatniego pola.

 

Oba programy wykryły mi jakieś plik SWDUMON, ale zostały już raczej usunięte. Mimo wszystko HitmanPro dalej wykrywa tamten plik, i teraz cały czas nie wiem jak go usunąć :/ (Jeśli on istnieje) Tutaj jezscze raz napisze wszystko co jest napisane: SerachModule Goobzo i tam gdzie jest lokalizacja to tylko HKLM/SOFTWARE

Ale masz na razie +

Zaktualizowałem nawet Malewarebytes do wersji Premium i też nic 

Link to post
Share on other sites

Wejdź w rejestr.znajdź HKLM/SOFTWARE i tam daj polecenie wyszukania Goobzo .Tylko raz napisz z małej litery a drugi raz z dużej....

Nie znalazłem w rejestrze nic o nazwie HKLM, a ja chce wyszukać Goobzo to pisze jedynie, że skanowanie zostało zakończone, i nic się nie wyświetla. Jedynie udało mi się znaleźć dość ciekawy folder o nazwie SerachModule i w nim jest kolejny folder o nazwie Success

Link to post
Share on other sites

Trochę poczytałem i on głównie występuje w przeglądarkach, a u mnie praktycznie nic się nie zmieniło. Podsumowując. Skanowałem Malwarebytes wersją Premium i nic nie wykryło, tymi dwoma programami co podał kolega i tak jak pisałem wykryło mi jakieś plik i mi go usunęło, ale Hitman Pro cały czas mi wyszykuję te goobzo i nie mam wersji tej pełnej aby to usunąć :/ 

Co mogę jeszcze mniej więcej zrobić w takiej sytuacji? :( 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...