Skocz do zawartości

Asus r9 290 Pytanie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez phx1990,

Recommended Posts

Witam,

Właśnie kupiłem okazyjnie r9 290 od asusa i mam pewien problem nie działają u mnie wentylatory na auto w msi afterburnerze niby opcja jest zaznaczona mimo to nawet przy 70 stopniach grafika ma wentyle na 30% Działa ustawienie tylko własnej krzywej na tej standardowej jest bardzo bardzo bardzo głośna. Mam jeszcze jedno pytanko wcześniej nie zwróciłem na to uwagi ale czy to normalne żeby karta tego pokroju nie miała chłodzonych pamięci ? I jaka jest normalna temp tej grafiki aby mniej więcej wiedzieć jak ustawić krzywą ? 

Link to post
Share on other sites

Ta grafa to grzejnik więc normalne bezpieczne temperatury pracy tej karty przy obciążeniu 100% to między 80 do nawet ponad 90 stopni na rdzeniu przynajmniej na referencyjnym PCB , natomiast VRM-y też mogą się grzać do około 90 stopni a przy ostrym wygrzewaniu ponad 100 zatem prawdopodobne że karta przy 70 stopniach jeszcze nie ma powodu się rozkręcać i pracuje na 30% rpm, a o pamięci bym się nie martwił bo karta jest tak zbudowana aby było dobrze, jeśli chcesz tej karcie zrobić dobrze to sobie w budzie zrób dobry flow

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Racja ta karta to taka mała farelka do pokoju xD Ogólnie jeżeli działa dobrze to przy maxymalnym obciążeniu wiatraki zapewne wejdą na ok. 50% i dalej nie skoczą (Tak mam w referencie) później zaczyna się mocna słyszalność... Jak masz ok. 80 stopni to tej karcie nie powinno się nic stać :) Ja np. jak gram na głośnikach i kobieta mi siedzi w pokoju to dochodzę do tych 50%, gdy odpalam słuchawki i jestem sam załączam nawet na 100% (Bez słuchawek nie wysiedzisz :P Zwłaszcza gdy masz PC'ta na biurku)

Więc o temperatury się nie martw, karta się wywala po przekroczeniu 95 stopni :) 

Link to post
Share on other sites

Ta grafa to grzejnik więc normalne bezpieczne temperatury pracy tej karty przy obciążeniu 100% to między 80 do nawet ponad 90 stopni na rdzeniu przynajmniej na referencyjnym PCB , natomiast VRM-y też mogą się grzać do około 90 stopni a przy ostrym wygrzewaniu ponad 100 zatem prawdopodobne że karta przy 70 stopniach jeszcze nie ma powodu się rozkręcać i pracuje na 30% rpm, a o pamięci bym się nie martwił bo karta jest tak zbudowana aby było dobrze, jeśli chcesz tej karcie zrobić dobrze to sobie w budzie zrób dobry flow

Mam może nie najlepszą budę bo gladiusa m40 ale z 6 wentylami (mistrale) i bez koszyka na dyski zapomniałem dopowiedzieć, że to asus r9 290 dcu2

 

Racja ta karta to taka mała farelka do pokoju xD Ogólnie jeżeli działa dobrze to przy maxymalnym obciążeniu wiatraki zapewne wejdą na ok. 50% i dalej nie skoczą (Tak mam w referencie) później zaczyna się mocna słyszalność... Jak masz ok. 80 stopni to tej karcie nie powinno się nic stać :) Ja np. jak gram na głośnikach i kobieta mi siedzi w pokoju to dochodzę do tych 50%, gdy odpalam słuchawki i jestem sam załączam nawet na 100% (Bez słuchawek nie wysiedzisz :P Zwłaszcza gdy masz PC'ta na biurku)

Więc o temperatury się nie martw, karta się wywala po przekroczeniu 95 stopni :)

Problem w tym, że teraz nawet temp mi wskoczyła na 80 stopni a wentyle nadal pracują na 30% a są na auto, a standardowa krzywa wentylatorów jest strasznie głośna ok 70 stopni = 70% wentyli, od kiedy normalnie ustawione wentyle na auto nie działają tylko stoją w w miejscu cały czas na 30 stopniach 

 

 

EDIT: Czy to jest normalne 85+ stopni na automacie wentyle na 40% i temp rośnie jak ja ustawiłem swoją krzywą temp to ok 81 stopni a wentyle na 75% czy to jest normalne w tej karcie z tym chłodzeniem ? Wydawało mi się, że jak patrzyłem jakieś testy to grafika była trochę cichsza.

 

EDIT2: To co udało mi się osiągnąć wentyle na karcie 60 % wszystkie 6 mistrali na maxa grafa ma 86 stopni. Według mnie za dużo nawet jak na r9 290 Dobrze kombinuje ? 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...