Skocz do zawartości

Poprawki i uaktualnienia komparatora GPU.


Recommended Posts

Gość DANNY_79

Nie poznaję siebie - zrobiłem OC swojego dziadunia do tych 3.8GHz. Swoją drogą, dlaczego tyle, a nie np. 4.5GHz lub inna wartość?

 

Tylko dwa, więcej nie wytrzymałem:

 

http://img842.imageshack.us/img842/1439/3dm0638.jpg

 

http://img208.imageshack.us/img208/29/3dmv38.jpg

 

 

Teraz powiem coś, za co pewnie mi się dostanie - do codziennej pracy uważam OC za zupełnie bezsensowny. Dla mnie to tylko podgrzewanie pomieszczenia i marnowanie prądu - za te kilka punktów 3dm :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki :) 3.8, bo reszta jest z i7@3.8 = bardziej porównywalne. Jak będziesz się nudził, to walnij 3DM11 i Unigine Heaven.

 

Zależy jakie OC. Ja do codziennej pracy mam OC +200MHz na niższym napięciu niż standardowe. Więc wydajniej i ciszej. Takiemu OC raczej sensu nie odbierzesz :ciekawy:

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wiem że podawanie wydajności w CF / SLI jest dość trudne z różnych powodów ale nie dałoby się rozszerzyć tego wątku ?!

 

Bardzo mi się przydała informacja o HD 5770 CF ale fajnie by było gdyby pokusić się o takie testy innych kart.

 

Link to post
Share on other sites

Witam. Tak jak w temacie. Brakuje mojej karty graficznej. Może to mały szczegół ale chciałbym wiedzieć czym różni się od tych lepszych.

Moja karta :

GeForce 9500 GT

RAMDAC = 400 MHz

Częstotliwość taktowania rdzenia = 650 MHz

Shader Clock = 1625 MHz

Częstotliwość taktowania pamięci = 1600 MHz (na zegarach mam 800 MHz więc to jest chyba taktowanie pamięci - efektywne)

Pamięć = 512 Mb

Szyna pamięci = 128 bit

Rodzaj pamięci = GDDR3

reszta specyfikacji pod linkiem poniżej

http://www.gigabyte.pl/products/page/vg ... 35i/specs/

chciałbym by się pojawiła jeśli oczywiście można.

Wydaje mi się że jest to wersja limitowana tej karty graficznej gdyż tylko na stronie Gigabyte i chyba Asusa, gdyż na stronie Nvidi nie ma tej karty jest inna.

Proszę o rozpatrzenie mojej prośby. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czemu do komparatora nie dodacie takich opcji jak Możliwości OC danej karty. Macie troche kart i macie rozeznanie, która się dobrze kręci. Czemu nie wprowadzić takiej opcji. Przydałaby się też większa przejrzystość niektórych parametrów, bo są małe. Zatrudnijcie jakiegoś designera, bo z samym śrubokrętem to marnie wygląda.

Link to post
Share on other sites

Możliwości o/c zależy też od:

-danego egzemplarza

-marki(wersje zmodyfikowane) Wszystkich nie będzie redakcja testować bo za dużo ich jest

- innych- (np:obudowa i cyrkulacje powietrza)

Moim zdaniem,nie ma potrzeby na wprowadzanie takiej "nowości"

Co do ludzi prowadzących komparatora GPU pytanie:

Czy jest Was za mało? Dość długo czekamy na uaktualnienia.

Kilka postów wyżej napisałem,że:

wydajność zmiennoprzecinkowa: 269 GFlops jest to błedne (napisane 19 czerwca,a ten post napisałem 9 lipca) i poprawione ciągle nie jest.

Edytowane przez dawiduser143
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam pytanie, czy dało by się w jakiś sposób dodać do kompilatora zestawienie zintegrowanych grafik intela w procesory i nowe APU od AMD? Wiem że miało by się to nijak z testowanymi kartami graficznymi, ale chodzi tylko o pogląd gdzie mniej więcej plasują się wydajnościowo takie układy. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...