Skocz do zawartości

HyperX Cloud vs. SteelSeries Siberia 200


Recommended Posts

Hej

Szukam słuchawek wyłącznie do gier a głównie do CS:GO w przedziale do 300zł.

Mam 2 komplety słuchawek dokanałowych (Xiaomii Piston v2 i v3).

Gra mi się na nich wybornie, ale boję się o swój słuch.

 

Według osób które się tu wypowiadają bezapelacyjnie wygra Cloud I.

Ale chciał bym się dowiedzieć czemu. Pasma przenoszenia dźwięku lepsze ma Siberia 200 i nie tylko. Co wpływa na to że te Cloudy każdy poleca.

Dodam że mikrofon ma stojacy w razie co.

Karta dźwiękowa zintegrowana i nie zamierzam kupować nic dodatkowego. Zależy mi żeby dobrze wszystko słyszeć i odróżniać odległości i strony. Na dokanałowych słyszę wszystko.

I również nie musicie mi tłumaczyć że Steelseries robi fajny sprzęt do grania ale nie do słuchania. Siberie 200 wybrałem wyłącznie ze względu na designe. V2 i v3 to raczej dobrym dźwiękiem nie grzeszyly.

Pozdraiwam

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites
Jak już mówiłem nie dowiedziałem się tam niczego co już bym nie wiedział. Na ma tam żadnych podstaw aby stwierdzić że te Cloudy są lepsze od Siberi 200.

 

Poza tym post jest z kwietnia a siberie 200 zostały zaprezentowane może z 2-3 miesiące temu. Więc autor nie może z góry zakładać że w tym modelu nic nie zmieniono.

Edytowane przez Po1nter
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Więc autor nie może z góry zakładać że w tym modelu nic nie zmieniono.
 

mylisz się można z góry założyć są słuchawkami z przeszacowaną.

w czym hipery są lepsze są klonem słuchawek hi-fi czyli takstarów pro 80 czyli słuchawek które są produkowane z założeniem ze jak nie będą dobrze grac to nie zarobimy bo ludzie ogarnięci nie kupią źle grających słuchawek.

natomiast ss co cóż zareklamuje sie to sie sprzeda tak czy siak nawet jak połowy pasma w nich nie będzie a resztę zalejemy bassem i jakoś sie sprzeda 

wystarczy taka argumentacja ? 

v2 graja jak je perlu z mp3.forum wymoduje ale on ma taki talent ze nawet kubki styropianowe u niego w rekach graja :D
Link to post
Share on other sites

Jak już mówiłem nie dowiedziałem się tam niczego co już bym nie wiedział. Na ma tam żadnych podstaw aby stwierdzić że te Cloudy są lepsze od Siberi 200.

 

Poza tym post jest z kwietnia a siberie 200 zostały zaprezentowane może z 2-3 miesiące temu. Więc autor nie może z góry zakładać że w tym modelu nic nie zmieniono.

 

Wszystkie dotychczasowe produkty od SS, szczególnie słuchawki miały za zadanie zarabiać kasę na gejmerach, którzy myślą, że znaczek SS daje im "jakość". Nic bardziej mylnego, ich produkty są coraz gorsze :) W sumie już z góry można założyć, że skoro obecne był słabe, a przecież trochę ich było, to kolejne też będą lipne. Chciałbym się pomylić, ale pewnie i tak mam rację.

 

Wolę produkty sprawdzone, które wiem, że zagrają dobrze zamiast tych, co do których muszę mieć złudną nadzieję, że producent mnie nie robi w balona na produktach pochodzenia chińskiego o słabej jakości.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie dotychczasowe produkty od SS, szczególnie słuchawki miały za zadanie zarabiać kasę na gejmerach, którzy myślą, że znaczek SS daje im "jakość". Nic bardziej mylnego, ich produkty są coraz gorsze :) W sumie już z góry można założyć, że skoro obecne był słabe, a przecież trochę ich było, to kolejne też będą lipne. Chciałbym się pomylić, ale pewnie i tak mam rację.

 

Wolę produkty sprawdzone, które wiem, że zagrają dobrze zamiast tych, co do których muszę mieć złudną nadzieję, że producent mnie nie robi w balona na produktach pochodzenia chińskiego o słabej jakości.

Akurat myszki mają bardzo fajne. Jak wyżej napisałem słuchawki to crpa ale liczyłem że te 200 może coś zmienią. Ale chyba jednak nie.

Link to post
Share on other sites

Teraz większość firm o typowo elektronicznym profilu zaczyna "robić" słuchawki, właściwie to powinno się nazywać "zlecanie do produkcji w chińskich fabrykach". Po prostu uzupełniają swoją ofertę o kolejny produkt, który zyskuje kolejną rzeszę potencjalnych klientów. Trzeba przyznać, że produkcja słuchawek jest tania, szczególnie tych w całości wykonanych z plastiku marnej jakości. Takie słuchawki nie muszą być dopracowane brzmieniowo, wystarczy, żeby jakoś się prezentowały, a ludzie je kupią, bo ogólnie mówiąc to wiedza statystycznego klienta o rynku audio jest marna. Wszakże ludzie potrafi stwierdzić, jak coś gra po specyfikacji wypisanej na pudełku :)

 

Pośród tego oceanu shitu, jest parę wysepek na których można się zatrzymać, chociażby Superlux, Takstar, które to firmy za nieduże pieniądze potrafią zrobić dobre słuchawki, które w swej cenie grają lepiej od słuchawek AKG, Sennheisera, Beyerdynamica, Sony za te same pieniądze.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Wszystkie dotychczasowe produkty od SS, szczególnie słuchawki miały za zadanie zarabiać kasę na gejmerach, którzy myślą, że znaczek SS daje im "jakość". Nic bardziej mylnego, ich produkty są coraz gorsze :) W sumie już z góry można założyć, że skoro obecne był słabe, a przecież trochę ich było, to kolejne też będą lipne. Chciałbym się pomylić, ale pewnie i tak mam rację.

 

Wolę produkty sprawdzone, które wiem, że zagrają dobrze zamiast tych, co do których muszę mieć złudną nadzieję, że producent mnie nie robi w balona na produktach pochodzenia chińskiego o słabej jakości.

Ja mam słuchawki SS i skill w LoL'u wzrósł :P

Link to post
Share on other sites

Ja wiem, że posiadacz tych słuchawek może na mnie krzywo patrzeć. Mi zależy na tym, żeby wyłożyć "kawę na ławę". Po prostu istnieją słuchawki znacząco lepsze i na dodatek tańsze.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

To też nie jest tak, że one nie grają w ogóle. Niektórym może to nawet wystarczyć i dźwięk się spodoba, ale jeśli tylko jeśli posłucha porządnych słuchawek to się człowiekowi oczy otwierają :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Hej

Chciał bym chwilowo odświeżyć wątek gdyż stwierdziłem że przejdę się do Saturna i posłucham muzyki z tego co tam mają. Oczywiście promotor Senhaisera polecił mi swoje produkty do 300zł +/- byłem bardzo nie zadowolony z tego jak grały. Za to druga Pani promotor jak dodałem że według mnie te Senhaisery nie mają kompletnie basu poleciła mi Sony MDR-XB950AP. Dla osób które są tu specami. Szukam czegoś o właśnie takiej barwie dźwięku. Są to najlepsze słuchawki jakie miałem zaraz po Harmankardon które kosztowały 700zł ale to dla mnie za drogo. Uważacie że do gier również się nadadzą?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...