Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Sprzęt i oprogramowanie:

-laptop Acer Aspire 5750G-zintegrowana karta muzyczna Realtek ALC269;

-Windows7 64 Home Premium;

-pakiet antywirusowy F-secure (pełna wersja wersja multiSaver od multimedia).

Opis problemu:

Podczas korzystania z laptopa (przeglądanie stron www) nagle przestał działać dźwięk. Sprawdzałem w Panel Sterowania/System i zabezpieczenia/System/Menadżer urzadzeń/Kontrolery dźwięku, wideo i gier/Realtek High Definition Audio i własciwości. Wszystko niby jest ok. Tzn. sterownik poprawnie zainstalowany, wykrywa kartę muzyczną i "To urzadzenie działa poprawnie". Natomiast jak wchodzę w właściwości głośnika i wciskam "Testuj" wyskakuje monit "Nie można odtworzyć dźwięku testowego". Również przy próbie np. odtworzenia pliku wideo w programie AllPlayer są problemy i wyskakuje monit "Nie masz odpowiednich kodeków zeby odtworzyć ten film". Sprawdzałem programem wirusowym i nie pokazuje on żadnych zainfekowanych plików. Nie wiedziałem co zrobić więc zainstalowałem na nowo system. Przez 4-dni wszystko było dobrze. Niestety problem znowu się pojawił. W czym tkwi problem? Dodam jeszcze iż czasami podłączam laptopa kablem HDMI do telewizora i dźwięk jest przenoszony na glośniki telewizora.

Link to post
Share on other sites

Wchodzisz w panel sterowania,dźwięk i tam jest parę ikonek.Jeśli ci nie odtwarza dźwięku musisz wybrać inną ikonkę jako aktywną.Miałem to samo po podłączeniu laptopa do telewizora.Nie pamiętam,którą uaktywnić ale to na pewno tędy droga....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...