Skocz do zawartości

Recommended Posts

No więc nadszedł czas na zmiany

Tak wygląda moja buda teraz (Fractal design R4):

 

https://www.dropbox.com/s/67410fect8wdz4u/2014-05-31%2001.32.43.jpg?dl=0

http://s10.ifotos.pl/mini/2014-05-3_wqrhens.jpg

 

I problem jest taki, że moja pompka z tym rezerwuarem:

a) są dość głośne
b) mają tendencję do zapowietrzania układu - płyn wpadając do rezerwuaru ma tendencję do bycia wciąganym do pompki praktycznie od razu, łącznie z ewentualnymi bombelkami powietrza. Skutkuje tym, że gdy pompka chodzi na wolniejszych obrotach to powietrze odkłada się w układzie.

No i szukam jakiegoś natchnienia jak i na co to zmienić, żeby było to ciche i stosunkowo mocne.
Problem się komplikuje dodatkowo, bo nie mogę wsadzić nic w zatoki 5,25 bo jest tam lamptron i DVD. O ile DVD można się pozbyć to lamptrona nie.

Ma ktoś jakiś pomysł, radę?
Póki co rozważam coś a'la MPC 655 zintegrowany z rezerwuarem.

PS. Przepraszam za jakość zdjęcia, ale robiłem je 100 lat temu skarpetką.

 

Link to post
Share on other sites

Tam w tym rezie o ile dobrze widzę jest rurka na wejściu płynu, nie da się wymontować ?

 

Ja bym na Twoim miejscu  nie zmieniał całej pompki, jedynie dokupił nowy top i tubowy rez. Rezy zatokowe a tym bardziej zatokowce zintegrowane z pompką to zło, będzie jeszcze gorzej jak masz teraz jeśli chodzi o wibracje, nie wspominając o zalewaniu i odpowietrzaniu układu nie wspominając

 

 

Tak w ogóle to co tam siedzi w kompie i jakie masz temperatury podzespołów na tej jednej chłodnicy?

Link to post
Share on other sites

Co do temperatur w tej chwili (pompka na 57% - lamptron wskazuje 1500 RPM ~6-7V)
W trakcie przeglądania internetów (od jakichś 4h)
Mobo - 37 °C  - Asus P8P67 Deluxe
CPU - 43 °C  - QuadCore Intel Core i7-2600K, 3500 MHz (35 x 100)
GPU - 37 °C - AMD Radeon HD 7800 Series  (2048 MB)

RAM - nie wiem - Corsair CMT8GX3M2B2133C9 4*4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM
(w stresie - po kilku godzinach trzaba dodać +5 °C)
Bloki są na CPU, GPU i RAMie.

Z zatoki faktycznie rezygnuję bo nie mam na to miejsca, a wibracje faktycznie mogą być kłopotem.

W tej chwili biorę pod rozwagę:
- Phobya DC12-260 12V + Alphacool Lighttower LT-Edition 160mm (DC12-220)
 
Zasadniczo to chyba nawet wolałbym coś D5 ale podobnego do powyższego rozwiązania.

Kolejną rzeczą, która chodzi mi po głowie to zmodyfikowanie obudowy. O ile FD R4 nie można wiele zarzucić (poza tym chyba, że nie jest R5 - jak dla mnie) to blacha jej dna jest trochę wiotka i potęguje dźwięk wibracji pompki. Myślałem o wspawaniu tam czegoś co będzie stabilizowało dno z umieszczoną na nim pompką.

Co do samej pompki to u ma ona już ponad 5 lat a komputer u mnie chodzi dużo. Stąd też myślałem żeby wyprawić ją na należną emeryturę.
Edytowane przez khern
Link to post
Share on other sites

Moze po prostu poloz ta pompke na gabce takiej do mycia naczyn?

 

Taki ghetto mod :)

 

Co do tematu to ja mam swietne doswiadczenia z pompkami DCP 2.2 od EK - wogole ich nie slychac.

Moze zepnij takie dwie i do tego wrzuc rez tubowy?

Link to post
Share on other sites

Pompka już byłą na macie wyciszającej. Niedawno ją wywaliłem i jest trochę ciszej bo pompka mniej wibruje. Jednak spodnia blacha obudowy nie jest zbyt sztywna i dalej nie daje to takiego rezultatu jakiego bym oczekiwał. 
W ogóle coś ostatnio mi zaczyna po popiskiwać w komputerze i jest to albo pompka albo wentylator zasilacza, który staje się powoli najgłośniejszym elementem układu. 

 

Co do pompki to dlaczego dwie DCP 2.2?
Dlaczego nie np DCP 4.0? Ewentualnie pracująca przy zmniejszonych V.

Edytowane przez khern
Link to post
Share on other sites

W tym wypadku cena nie jest kryterium. Na dzieciach się nie oszczędza :) 
Bynajmniej nie chodzi mi tu o osobę, która będzie używała  komputera. 

Akcesoria nie są mi potrzebne. Wiadomo im większy wybór tym więcej możliwości, ale tu bardziej chodzi o to żeby było cicho i sprawnie niż kolorowo i ładnie.

I tak sobie przeglądam różne rzeczy i na chwile obecną propozycje mam dwie:
1)   Phobya DC12-260 12V + Alphacool Lighttower LT-Edition 160mm (DC12-220)

2)   D5 + EK Water Blocks EK-D5 X-RES 140 CSQ - Acetal


Jest jeszcze opcja, którą sobie teraz wymyśliłem.
Pytanie tylko czy ktoś wie jak się spisuje:  EK-UNI Pump Holder (120mm FAN)
https://shop.ekwb.com/ek-uni-pump-holder-120mm-fan
 

Ewentualnie (i ten wygląda solidniej): Alphacool pump mount universal for 120-140mm fans/radiators
http://www.angela.pl/p11228,alphacool-pump-mount-universal-for-120-140mm-fans-radiators.html
 

I chodzi tu czy jest to na tyle sztywne żeby całą buda się nie trzęsła w trakcie pracy pompy. 

Wtedy mogło by to w przybliżeniu (tak wiem jestem mistrzem photoshopa :P   ) tak:

http://s2.ifotos.pl/img/Untitled3_wqennxp.jpg

Edytowane przez khern
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...