Skocz do zawartości

Temperatury w moim zestawie: i7 4790k + MSI GTX 970


Recommended Posts

Ja mam tą sama karte i  mam 77 stopni i ponizej 1500rpm w 4k shadow of mordor .Przy1520 mhz i 1.206v .Wnioskuje ze jesli masz te 1.018v to max takty to 1200mhz chyba ze to blad programu

Z sama buda nie wiele zrobisz .Moze najwyzej ta karte dzwiekową czy co to tam jest przeniesć nizej .Na twoim miejscu zaintereowałby sie modingiem biosu ale uwazam ze i tak coś nie tak chyba ze to furmark był i zbiło z powodu przekroczonego TPD ;)

 

Te 1200mhz to chyba dobrze? Zgodnie z papierkowymi parametrami producenta, no chyba, że się mylę.

Przyznam, że przybiłeś mnie tym napięciem 1.018V. Nie zwracałem na to uwagi, bo się na tym kompletnie nie znam. Już żyję myślą, że będę musiał reklamować kartę i walczyć ze sklepem, który może nie zrozumie, że karta nie trzyma napięć i otrzymam odpowiedź w stylu, że "chodzi, więc po co trujesz zad - karta wraca z serwisu jako sprawna".

Jutro będę miał nowy zasilacz (Antec EDGE), więc zobaczymy czy się coś zmieni na tym polu.

 

Moding biosu karty? Wgrywałem najnowszy tj. ten sprzed 2 miesięcy, nawet od Ciebie go dostałem w jakimś tam wątku.  :) 

Link to post
Share on other sites

Takie mam temperatury po godzinie grania w GTA V (cały czas z otwartą obudową, temperatura w pomieszczeniu 26 °C):

 

http://images69.fotosik.pl/1031/e3f3aab1b805de11gen.png

 

Z kolei RivaTuner pokazywała coś takiego podczas większego obciążenia (lot samolotem nisko nad ziemią):

 

http://images66.fotosik.pl/1032/7847ea41a19e24a3gen.png

 

GPU: temperatura GPU, użycie GPU, prędkość wentylatora, tachometr wentylatora, taktowanie rdzenia

MEM: użycie pamięci

D3D11: liczba klatek

CPU: temperatura CPU, użycie CPU

RAM: użycie RAM, użycie pliku wymiany

Edytowane przez Player-01
Link to post
Share on other sites

Tak, cały czas trzyma. Przyznam, że przy zamkniętej obudowie nie robiłem takiego testu, więc nie wiem jak będzie z taktowaniem rdzenia w takim przypadku. Tylko co z tym napięciem? HWMonitor dalej pokazuje 1.018V.

 

Przy okazji: Bawiliście się tym programikiem Gaming App od MSI? Warto go używać?

Edytowane przez Player-01
Link to post
Share on other sites

Tak teraz masz ok . Widać więc że problemem jest słabo wentylowana obudowa.. Gaming App nie warto te  dodatkowe 30 MHz co tam ta aplikacja ustawia to sobie sam możesz ustawić w MSI Afterburner ..

Edytowane przez tomek11
Link to post
Share on other sites

Ups acha za duzo teqili :D

Tylko ze boost 2.0 tak nie działa ;)  Karta wbije wyzsze mhz a nie nizsze napiecie az do 1455mhz max i dalej  stop bo tak jest napisany bios chocby asic miał milion procent ;)

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

GPU-Z od razu po wyjściu z gry:

 

http://images68.fotosik.pl/1033/0ce386feb5f2328egen.png

 

Moje ASIC Quality to tylko 67,8% :/

 

+edit

 

Tak siedzę i myślę, że wyskrobałoby się coś na porządną obudowę. Nie będę z tym czekał, tym bardziej, że teraz wypadałoby ją wymienić na coś przewiewnego. Myślę o czymś w granicach 300-400 zł. Dobrze by było gdyby w zestawie oprócz wentylatora z tyłu, był też 200mm z przodu (rozumiem, że im większy wentylator, tym jest cichszy?), bo taki to już chcąc nie chcąc wymusiłby obieg powietrza. Ten Brutus, którego teraz mam jest dość chwiejny tj. łatwo wpada w wibracje, o ciasnocie nie wspominając, dlatego dobrze by było, gdyby nowa obudowa pewnie stała na ziemi i była solidnie wykonana. Mile widziane byłoby okno, ale z możliwością założenia wentylatora z boku obudowy.

 

Rzućcie proszę jakieś propozycje. :P

Edytowane przez Player-01
Link to post
Share on other sites

Naczytałem się o obudowie Phanteks Enthoo Pro i mimo wielu świetnych rozwiązań, chyba nie spełni moich oczekiwań. :( Jest piękna, podoba mi się niesamowicie, jednak komentarze odnośnie jej wyjątkowo słabego wykonania, cienkich blach i głośnych, terkoczących wentylatorów skutecznie mnie od niej odpychają. Myślałem, że ten 200mm wentylator z racji swoich wymiarów będzie cichy, jednak okazuje się, że jest całkiem odwrotnie. Szkoda.

 

A co myślicie o Fractalu R4 lub R5? Niby jest niesamowicie dobrze wyciszona, ale czy to z kolei nie będzie jeszcze bardziej gotować procka i karty? Z drugiej strony sporo komentarzy jest na temat jej świetnej przewiewności, jednak nie wiem na ile ta przewiewność będzie dobra dla mojego zestawu. No i jeszcze jedno... Taki Fractal zmusiłby mnie do wywalenia z komputera karty X-Fi z panelem przednim, z którego wyjątkowo często korzystam. Niby są karty czy wzmacniacze zewnętrzne, ale to znowu dodatkowe koszta, a te Creativy chodzą po tak śmiesznych cenach, że szkoda tego sprzedawać. Kurczę, nie wiem już czego chcę. :wariat:

Edytowane przez Player-01
Link to post
Share on other sites

Nie chcę tu robić reklamy, ale mam Zalman Z3 Plus i pomimo trefnego procesora i5 3570k, który da się podkręcić jedynie do 4.5GHz  bez  skoku do piramidalnych temperatur, to przy sześciu wentylatorach w obudowie mam ciszę i chłód. Karta GTX970 gaming przy Battlefield 4 maksymalnie przy 28st. w pokoju osiąga 67st. Procesora ni podaję bo jest na nim Noctua NH D-14, a to jest jeden z lepszych coolerów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niby tak, jest jednak jedno ale. U mnie latem prędkość obrotów wentylatorów coolera w Idle wynosi 380obr/min. Przy grach nie przekracza 1100 więc nawet jakby było jeszcze cieplej to jest spora rezerwa obrotów wentylatorów. Jest jeszcze kwestia wykonania i tu podejrzewam, jeżeli zamontowałeś cooler poprawnie, że podstawa Grandisa nie jest idealna. Intel dla Twojego procesora podaje Tcase 74 st C, a u Ciebie na pierwszym screenie widać, że właśnie taką osiągasz. Im wyższe temperatury pracy procesora tym szybciej następuje jego degradacja.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zainstaluj HWiNFO64 o wiele lepszy diagnostyk od HWMonitor. Po uruchomieniu programu z zakładki sensor masz dostęp do o wiele większej ilości informacji. Tam też znajdziesz temperaturę CPU package czyli Tcase. Przepraszam temperatura Tcase to wartość CPU.http://i.imgur.com/JigxRaP.jpg?1

Edytowane przez lonialomax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...