Skocz do zawartości

PC nie widzi dysku zewnętrznego na USB 3.0


Recommended Posts

Witam, 

 

Otóż mam dość dziwny problem ze swoim dyskiem zewnętrznym :P otóż gdy podepnę go pod usb 3.0 komputer go nie widzi. Dioda się świeci zdaje się że wszystko działa ale dysk na komputerze nie widać. Slot jest ok, ponieważ testowałem na nim inny dysk, mój dysk też jest sprawy po pod wejściem 2.0 działa bez zarzutu. 

Ktoś ma jakiś pomysł ?

Edytowane przez Efeljot
Link to post
Share on other sites

Strzelam, że dysk jest nowy i nie ma jeszcze skonfigurowanego systemu plików ani partycji. Wejdź w menadżera dysków czy tam zarządzanie dyskami twardymi i zobacz czy jest widoczny. Jeśli tak to już masz z górki jeśli nie to przetestuj dysk na innym komputerze.

 

Edit: sorry, mój post nic nie wnosi do tematu. Dopiero teraz doczytałem pierwsza wiadomość do końca....

Edytowane przez pitgenz
Link to post
Share on other sites

Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy masz dwa identyczne kontrolery tego dysku tj. jeden prawdopodobnie z wykrzyknikiem, jeśli tak to znaczy się, że podłączasz pod różne gniazda a system ściąga aktualizacje ale nie ściągnie bo ma już wgrane na inny kontroler. Najlepiej usunąć oba i zainstalować na nowo poprzez automatyczną aktualizacje windowsa lub sterowniki jeśli masz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

na tym bo ten drugi dysk nie byl moj i juz nie mialem potem jak sprawdzic  %-)  ogarne potem ten menadzer bo wydaje mi sie ze jak instalowalem system to na poczatku dzialal ten dysk


sprawdziłem dzisiaj te stery, mam jeden wykrzyknik przy "urządzenie pamięci masowej USB" ;d to może być mój problem ?


edit 

Xeinaemm jesteś bogiem :D odinstalowałem to, wsadziłem dysk pod usb 3.0 i śmiga <3 :D


dobra rzecz przedziwna ;d dzisiaj podpinam dysk i znów to samo, a teraz nie wyskakują już żadne wykrzykniki w menadżerze ;d i co teraz  %-) ?


podpiąłem pod 2.0, usunąłem sterownik który mi wyskoczył, zrestartowałem kompa i teraz dysk odpalił.. no ale kurcze jeśli mam tak robić za każdym razem to dziękuje..

Link to post
Share on other sites

 

 

podpiąłem pod 2.0, usunąłem sterownik który mi wyskoczył, zrestartowałem kompa i teraz dysk odpalił.. no ale kurcze jeśli mam tak robić za każdym razem to dziękuje..
 

 

Tak, gdyż pisałem Ci ,że ten problem występuje kiedy zmieniasz gniazda a system nie widzi kontrolera na wszystkim tylko ma podporządkowane tylko jeden konkretny slot. Dodatkowo czy codziennie zmieniasz wejścia sata dysku głównego bo  mi się wydaje, że nie. Tutaj też masz taką samą sytuacje.

Edytowane przez Xeinaemm
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak, gdyż pisałem Ci ,że ten problem występuje kiedy zmieniasz gniazda a system nie widzi kontrolera na wszystkim tylko ma podporządkowane tylko jeden konkretny slot. Dodatkowo czy codziennie zmieniasz wejścia sata dysku głównego bo  mi się wydaje, że nie. Tutaj też masz taką samą sytuacje.

 

hymm czyli jeśli nie będę podpinał dysku pod usb 2.0 to powinien byc git ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...