Skocz do zawartości

Zestaw karta dźwiękowa + słuchawki do muzyki i gier (~1200zł)


Recommended Posts

Witam,

 

Potrzebuję porady w kwestii zakupu zestawu jak w temacie.

 

Budżet łączny: ~1200zł

Potrzeba: karta dźwiękowa + słuchawki + ewentualnie mikrofon

Przeznaczenie: muzyka, gry (mmo, sporadycznie FPS)

Muzyka:

  • głównie: metal (symfoniczny, gothic, heavy, progresywny), rock
  • sporadycznie: pop, klasyczna

Źródło: dedykowana karta dźwiękowa

Oczekiwania (słuchawki): wokół-uszne/nauszne, otwarte/półotware, wygoda, charatkterystyka brzmieniowa raczej zrównoważona (ale nie mam tutaj doświadczenia), mikrofon (ale niekoniecznie).

 

Jeśli chodzi o kartę dźwiękową zastanawiam się nad trzema modelami:

  • ASUS XONAR Essence STX
  • ASUS XONAR Phoebus
  • AIM SC808

Wszystkie można zapupić w podobnej cenie (około 500zł, ASUS używka w tym przypadku). Najbardziej przemawia do mnie AIM SC808, jednak w przyszłości chciałbym do tego podłączyć jakiś zestaw 7.1, a według recenzji ta karta jest "stworzona" głównie do stereo.

 

Co do słuchawek - przede wszystkim chciałbym, żeby były wygodne, nadawały się do bardzo długich sesji (nie grzały uszu) i były odpowiednie do słuchania gatunków muzyki, które lubię. Dobrze byłoby również gdyby posiadały dobrej jakości mikrofon (kilka godzin dziennie TeamSpeak), ale to nie jest warunek konieczny - mogę kupić oddzielny, tutaj też prosiłbym o poradę. Mniej zależy mi na dobrym "pozycjonowaniu" przeciwników w FPS, ponieważ gram w to sporadycznie.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Xylocaine

 


Zamówiłem AIM SC808 jak na razie. Które słuchawki wybrać do tej karty?

Zastanawiam się nad Beyerdynamic DT 990 Edition 250 lub 600 Ohm, coś polecicie?

Link to post
Share on other sites

 

 

jednak w przyszłości chciałbym do tego podłączyć jakiś zestaw 7.1

 

Jaki zestaw chcesz podłączyć? Na chwilę obecną (komputerowe) znam dwa oba już nie są produkowane a zestawy K/D działają w inny sposób.

 

 

 

według recenzji ta karta jest "stworzona" głównie do stereo.

 

Co to za różnica skoro głośniki efektowe nie są pełno-zakresowe?

Link to post
Share on other sites

Ja mam zestaw z mojej sygnaturki, lacznie bez ediferow kosztuje moze 800zl

 

Dźwięk  jest bardzi czysty, scena jest ogromna, ale basu ni ma.

Bas mi sie dopiero pojawia jak odpale ediferki, ale tam jest subwoofer, nie jest jak w kinie ale szyby sie trzesa w pokoju i biurko wibruje, mimo ze sub lezy na ziemi.

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites

Jaki zestaw chcesz podłączyć? Na chwilę obecną (komputerowe) znam dwa oba już nie są produkowane a zestawy K/D działają w inny sposób.

 

 

 

 

Co to za różnica skoro głośniki efektowe nie są pełno-zakresowe?

 

Masz rację, doszedłem już do podobnych wniosków, dlatego wybrałem AIM SC808. Napisałem o 7.1 ponieważ gdy ostatnio interesowałem się tematem kumpel kupił sobie Creative GigaWorks S750 i bardzo sobie chwalił, ale faktycznie to już jakiś czas temu było. Jeśli chodzi o KD to problemu nie ma oczywiście bo dźwięk można przesłać cyfrowo.

Link to post
Share on other sites

W przypadku złącza cyfrowego jedyne co uzyskasz z gier to stereo.

No chyba że karta ma enkoder.

 

Co do S750, to dobre głośniki pod warunkiem że przeszły remont. Bez niego są gó**o warte bo w każdej chili może je szlak trafić.

Link to post
Share on other sites

W przypadku złącza cyfrowego jedyne co uzyskasz z gier to stereo.

No chyba że karta ma enkoder.

 

Co do S750, to dobre głośniki pod warunkiem że przeszły remont. Bez niego są gó**o warte bo w każdej chili może je szlak trafić.

Nom, karta chyba sprzętowo nie obsługuje Dolby Digital Live ani DTS Connect. Być może istnieje jakiś enkoder software'owy, ale nie zagłębiałem się. Ogólnie w grach nie jest mi to koniecznie potrzebne, bardziej filmy - tutaj karta powinna przesłać ścieżkę taką jaka jest w materiale źródłowym. Jeśli się mylę proszę o korektę.

Link to post
Share on other sites

 

 

bardziej filmy - tutaj karta powinna przesłać ścieżkę taką jaka jest w materiale źródłowym
 

 

Prześle taką jaka jest w filmie pod warunkiem poprawnej konfiguracji odtwarzacza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...