Skocz do zawartości

Accelero Xtreme III - coraz gorsze temperatury


Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Chciałbym napisać o jednej, zastanawiającej mnie rzeczy. Całkiem niedawno (tj. tydzień temu) założyłem w/w chłodzenie na mojego R9 290. I rzecz w tym, że karta coraz szybciej osiąga taką samą, wysoką temperaturę. Tuż po założeniu 70 stopni było chyba poza zasięgiem karty. Przedwczoraj temperaturę 70 stopni osiągała w 11 minut obciążenia. A dzisiaj? Już po 7 minutach. Macie pomysł, co się dzieje? Dlaczego tak jest? Pasta jest dobra (Arctic Silver 5), więc o to się nie martwię. Ale mam taką inną teorię. Być może to chłodzenie jest takie ciężkie, że powolutku powolutku odczepia się od karty? Coś tam może się wygina? Miałem kiedyś tak samo, kiedy to chłodzenie było nałożone na starą Nvidię...

 

Jeżeli rzeczywiście docisk jest coraz mniejszy... to co zrobić?

 

Pozdrawiam,

Michał.

Link to post
Share on other sites

 

 

Coś tam może się wygina?

Jeżeli dobrze założyłeś to chłodzenie to nie ma szans. Wyginać się może cała karta pod obciążeniem tego chłodzenia a nie samo z siebie.

 

 

Miałem kiedyś tak samo, kiedy to chłodzenie było nałożone na starą Nvidię...

Hmmm sprawdź jak wygląda stopa coolera jak i rdzeń procesora graficznego, czy są równe. Przyłóż linijkę etc. coś prostego i zobacz w kilku pozycjach jak to wygląda.

Link to post
Share on other sites

Wow, 70 stopni z AC TT 3. Fatalna sprawa. Miałem podobne przejścia z AC TT 2. Spaprałem przez to dwie HD5870 :). Chłodzenie jest tak ciężkie, że wygina kartę, przez co najpierw delikatnie odstaje od procesora, a później powstają mikropęknięcia na PCB i ścieżkach.

Jako, iż nieco zmądrzałem, założyłem bardzo amatorską podpórkę, która odpowiednio ustawiona delikatnie podtrzymuje cały komplet. Stopka do mebli z marketu budowlanego za 8 zł. Nie wygląda to ładnie, ale znakomicie się sprawdza. To już druga grafika tak podparta i żadnych kłopotów. Jedna śrubka wpuszczona w podstawę stopki, przechodzi przez "siatkę" na wentylator, aby się to nie przemieszczało. Zdjęcie robione na szybko paskiem do spodni

http://i.imgur.com/Ua1Xpun.jpg

Edytowane przez slo1q
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

60 nie powinno przekraczać? Wątpię, przy takim TDP? Tutaj jakiś gościu też zakładał ACX3 na swojego Radka:

 

http://www.overclock.net/t/1459728/guide-and-review-accelero-xtreme-iii-on-r9-290

 

I ma podobne temperatury (2 post).

Poza tym moja pasta termoprzewodząca nie jest najnajnajlepsza, no i nie najnowsza. Więc jestem wstanie te 3 stopnie więcej zrozumieć.

 

A o takiej podpórce też już myślałem, tylko nie wiedziałem, skąd takie coś wytrzasnąć. W Castoramie powinni chyba mieć? Bo pomysł mi się podoba i chyba też tak zrobię :) .

Link to post
Share on other sites

Widzisz, Michale, właśnie w Castoramie to cudo kupiłem. 8 polskich złotych, a tyle bólu z głowy. Znajdziesz na dziale obok zamków. Zwróć szczególną uwagę na to, aby można było wkręcać i wykręcać śrubę, by regulować wysokość.

Tak, czy owak, 70 stopni wydaje mi się bardzo wysoką temperaturą. Nawet na tak potężnych grzejnikach, jak X-fire 5870 nie miałem nigdy więcej, niż 56 stopni. 

I co nie mniej istotne, choć nie wątpię w Twe umiejętności, zweryfikuj nałożenie pasty. Z doświadczenia wiem, iż robi to gigantyczną różnicę.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

A więc tak. Kupiłem tą podpórkę (2,13zł :D ) i teraz super jest, nic się nie wygina i nareszcie o tą kwestię jestem spokojny. A wygląda to tak:

 

 

IMG_0024.JPG

 

IMG_0026.JPG

 

IMG_0027.JPG

 

 

 

 

A temperatury? Tą kwestię będę stale monitorować. 19 maja pożyczam kumplowi kartę na Wiedźmina 3. Po ~ 2 miesiącach odkopię temat i napiszę, czy wszystko jest w porządku i czy problem nadal występuje.

 

Na razie bardzo dziękuję za pomysł z podpórką meblową ;) .

 

 

Btw. samo przewodnictwo ciepła jest bardzo dobre. Po 2 minutach obciążenia Uniginem Heavenem końcówka chłodzenia była już naprawdę gorąca.

Edytowane przez silentmichal
Link to post
Share on other sites

Tydzień temu zrobiłem całonocny test karty. Karta pracowała 8,5h w Unigine Heaven Benchmark 4.0. Maksymalna temperatura dla VRM1 to 96 stopni, a dla VRM2 - 74 stopnie. Wentylatory ACX3 pracowały na 7V (pomijam fakt, że rano w pokoju było jak w saunie). Wiem, że są to wysokie wartości. Mam zamontowane radiatorki od GELID na sekcje zasilania. Ale sekcje z zasady są gorące. Gwarancję mam do 2017r., więc się o to nie martwię raczej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...