Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców, czwarta edycja


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

 

Z przyjemnością zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w czwartej edycji akcji "Ulepszamy sprzęt benchmarkowców". Co nowego tym razem? Przede wszystkim postanowiliśmy spróbować wrócić do pierwotnego założenia akcji. Tak więc ulepszymy komputer za 1000zł.

 

Reszta w zasadzie nie zmienia się. Na stronie głównej jest już dostępna ankieta, w której można oddawać głosy na naszych czytelników. Pamiętajcie, że muszą oni spełniać założenia akcji, tj mieć podesłane wyniki z co najmniej trzech benchmarków, a także zdefiniowany w profilu zestaw.

 

Dla ułatwienia oddania głosu osobom postronnym, zapraszam wszystkich chętnych do prezentowania w tym wątku swoich "zgłoszeń". A więc specyfikacji i fotek komputera, oraz kilku słów dlaczego właśnie wasz komputer powinien wygrać. Oczywiście nie jest to wymóg, niemniej myślę że może zwiększyć szanse na wygraną. Głosowanie będzie trwało tydzień, po czym ogłosimy zwycięzcę.

 

Mój głos dostanie osoba, która najlepiej moim zdaniem zaprezentuje swój zestaw do upgrade :D

 

Zapraszam do zabawy.

 

Ankieta w której można głosować znajduje się tutaj:

http://www.benchmark.pl/ankiety/ankieta/42/Ulepszamy-sprzet-benchmarkowcow-edycja-4.html

 

Głosowanie zakończone, znamy zwycięzcę:)/size]

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Wyn ... 19577.html

Link to post
Share on other sites

A ja tym razem będę samolubny i zgłoszę swoją kandydaturę :)

 

Widzę, że większość osób ma już dwa rdzenie... więc chce mieć i ja :D

 

 

Btw. tak sobie pomyślałem... po ostatnich edycjach tego eventu można było zobaczyć, że modernizacje jednak trwały więcej niż tydzień. Jako, że niektórzy mają tylko jeden komputer w domu (np. Ja ;P) może warto byłoby pomyśleć, by wysyłać na czas modernizacji komuś zamiennie komputer oparty na Ion, z Windowsem, Przeglądarką i pakietem Office... na studiach bez tego przez 2 tygodnie, to jak bez ręki :)

Link to post
Share on other sites

Taka mała propozycja :D:

 

Przed modernizacją:

* Płyta główna: Asus A7V600-X KT600

* Procesor: AMD Athlon XP 2000+, 1600 MHz

* Karta graficzna: GeForce 4 MX440 64 MB

* Pamięć RAM: 768MB DDR1 333 MHz

* Dysk twardy: Seagate ST320413A 20GB ATA/100

* Zasilacz: Chieftec GPS-500AB-A 500W

* Obudowa: Compaq Deskpro

 

http://www.benchmark.pl/uploads/image/fotki_recenzje/1841_ulepszamy_sprzet_benchmarkowcow_MICHAEL/ulepszamy_sprzet_03.jpg

 

A tak mógłby wyglądać komputer (i wygląda :)) po modernizacji:

* Płyta główna: MSI KA790GX

* Procesor: AMD Phenom II X4 940, 4x 3.0 GHz

* Karta graficzna: PowerColor Radeon 4870, 512 MB GDDR5

* Pamięć ram: Kingston 2 GB DDR2 800 MHz

* Dysk twardy: Seagate ST320413A 20GB ATA/100

* Zasilacz: Chieftec GPS-500AB-A 500W

* Obudowa: Compaq Deskpro

 

http://www.benchmark.pl/uploads/image/fotki_recenzje/1841_ulepszamy_sprzet_benchmarkowcow_MICHAEL/ulepszamy_sprzet_01.jpg

 

Ciekawe, czy ktoś zna tą konfigurację :)

 

P.S: Ten post to oczywiście taki mały żarcik :)

Link to post
Share on other sites

No to ja też się zgłoszę czemu nie, to nic nie kosztuje, a osobiście byłbym ciekaw co redakcja zmieniła by w takim komputerze jak mój, bo w poprzednich edycjach modernizowano słabe maszyny, a mój piec mieści się w segmencie mid.

Link to post
Share on other sites

Ja zgłaszam mojego laptopa!! Acer Extensa - żadne już gry na nim nie działają!

Poza tym jestem bardzo ciekawy co zrobi nasz serwis benchmark.pl aby zmodernizować tego lapka za 1000zł :)

 

Każdy kto chce się tego dowiedzieć mógłby zagłosować na mój profil - grynkowski

 

http://www.benchmark.pl/uploads/zestaw_komp/4596/thumb/IMG_0035.JPG

Link to post
Share on other sites

Ja zgłaszam mojego laptopa!! Acer Extensa - żadne już gry na nim nie działają!

Poza tym jestem bardzo ciekawy co zrobi nasz serwis benchmark.pl aby zmodernizować tego lapka za 1000zł :)

 

Każdy kto chce się tego dowiedzieć mógłby zagłosować na mój profil - grynkowski

 

http://www.benchmark.pl/uploads/zestaw_komp/4596/thumb/IMG_0035.JPG

 

Jeśli to twój jedyny domowy komputer... to jestem skłonny na niego zagłosować :D Choć nie wiem czy coś ponad pamięć ram można dodać :)

Link to post
Share on other sites

Ja zgłaszam gdyż

procesor 1.3 GHz to trochę mało jak na te czasy

Komputer głownie będzie mi potrzebny gdyż zamierzam iść do szkoły średniej o profilu teleinformatycznym gdzie komputer będzie narzędziem niezbędnym.

Kasy nie mam na nowy komputer także proszę was O oddanie głosu na mnie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli to twój jedyny domowy komputer... to jestem skłonny na niego zagłosować :D Choć nie wiem czy coś ponad pamięć ram można dodać :)

Niestety jedyny. :)

 

Ostatnio chciałem uruchomić demo HAWX ale nie działało przez słabiutką grafikę...

Link to post
Share on other sites

Ja również zgłaszam swój komputer (Zestaw 2 w profilu) - nic to nie kosztuje.

Również jak kopec23 jestem ciekaw co redakcja mogła by zmienić w komputerze segmentu mainstream.

Link to post
Share on other sites

ja też zglaszam laptopa Asusa F3Sg - jego dokladniejsze parametry w profilu. jako ze nie jest zbyt stary jeszcze to redakcja moze z niego za ten 1000zl cos zrobic calkiem fajnego :D

 

Moj Asus F3Sg co prawda pozwala na uruchomienie wiekszosc gier ale o plynnosci i czy full detalach nie ma mowy. Poza graniem sluzy mi do nauki a ostatnio glownie do pisania newsow do benchmarka wiec jesli redakcja zmodernizuje mi go to z tez to bedzie pozytek dla serwisu bo fajniej i latwiej mi sie bedzie pisalo a i jakies recki nowych gierek bede mogl zrobic :)

 

Aha, o potrzebie modernizacji sam za siebie mowi moj wynik w 3DMarku - 1706 pkt :):lol:

 

fotki dołączę w najbliższym czasie :)

 

 

PS. to moj jedyny komputer bo juz takie pytanie padlo wczesniej

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Zgłaszam mojego Kompka oto specyfikacja:

 

Procek: Intel Pentium 4 bez HT 2,80 1MB

Grafa: ATI Radeon HD365o 512MB agp, ddr 3

Płyta: ASRock P4I48

Pamięci: OCZ Platinium ddr2 2Gb

Reszta specyfikacji i zdjęcia w Moim profilu .

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Cóż jeśli tak sie licytujemy to mój lapek osiągnął poniżej 200 pkt :)

ja się nie chcę z nikim licytować ani też nie uwazam ze najslabszy komp powinien koniecznie wygrac :) wtedy np @yakusa by wyciagnal swojego szrota z allegro (poczytajcie ten topic, jest cenny:P) czy ktos inny cos bardzo starego i nie mielibysmy pewnie szans :D

Link to post
Share on other sites

ja uwazam, ze nie ma co przerabiac w najslabszych kompach bo tam nie ma nawet czego przekladac... no moze obudowe jesli zmiesci sie reszta nowych podzespolow. ja oddam glos na kogos kto moze swoim zrobic cos okolo 10k w 3Dmarku06.

i przy okazji zglaszam siebie. zgodnie z tym co pisalem wczesniej - wszystkie wymienione elementy oddaje komus za free tak aby zmodernizowac nie jeden, a 2 komputery. ( w miedzyczasie troche pozmienialem u siebie ale nic to, zdania nie zmieniam ).

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

też zgłaszam swój zestaw.

 

nie dosyć że się płyta spaliła, to integra była na niej;)

 

ciekawe co redakcja zrobi z kompem bez windowsa(mam cd, ale dysk sie spalił:) [na szczęście już nowy mam] )

 

jedyne co mam to zasilacz i procesor :D

 

dysk mialem taki fajny, mam teraz inny ale jakis taki.... dziwny :)

 

pieniędzy nie mam na przeróbkę:)

 

wiem że taki zestaw nie jest najgorszy bo można go łatwo rozbudować, ale jak się siedzi na kompie z 2000 (stary zapasowy) i nawet Firefox się ścina przy ładowaniu stronki,to nie jest to ciekawe)

 

ps.(miałem jeszcze innego kompa, ale miał p4 na pokładzie i płytę główną co nie obsługuje nawet 6800 gt :lol: )

 

proszę o jakieś ciekawe głosiki :lol:

jak coś to mój profil: n1ckMen1 (jak jakieś info dorzucić to dajcie znać:lol: )

Link to post
Share on other sites

Ja chciałbym zmodernizować mój komputer ale nie mam pieniędzy. Bieda w domu i tyle. nie mogę sobie pograć jak znajomi. komputer jest juz bardzo leciwy athlon 64 3000+ nie daje sobie rady nawet z kopiowaniem plików. 2 gb ramu nie daje rady z vistą która mam orginalną i nie mogę jej zainstalować bo wtedy nie da sie grac. radeon hd 2600 pro to chyba najmocniejsza część mojego zestawu ale ... szkoda gadać :):(:D:(:) nigdy jeszcze nie wygrałem w żadnym konkursie ach ten pech...

Link to post
Share on other sites

ja uwazam, ze nie ma co przerabiac w najslabszych kompach bo tam nie ma nawet czego przekladac...

Święte słowa, w przypadku najgorszych sprzętów w gre wchodzi tylko zakup nowego komputera (tak jak w poprzedniej edycji), tyle, że tu nie ma już sponsora w postaci AMD.

 

wszystkie wymienione elementy oddaje komus za free tak aby zmodernizowac nie jeden, a 2 komputery. ( w miedzyczasie troche pozmienialem u siebie ale nic to, zdania nie zmieniam ).

Również się pod tym podpisuje i przyłączam się do akcji, zrobimy sobie edycję 4.5 :).
Link to post
Share on other sites

To ja też zgłaszam swoją kandydaturę.

 

 

AMD Duron 1,2GHz

nVidia GeForce 4 MX 440

Seagate Barracuda 7200.10 250 GB

Soltek SL75DRV

DDR 266 512 MB

Chieftec (GPS-550AB-A) 550W

:twisted:

 

Dlaczego mój komputer?Ponieważ wydając 1000zł na jego modernizacje otrzymamy bardzo duży wzrost wydajności , dużo większy niż modernizując komputer 2-4 letni.

Link to post
Share on other sites

A czy nie uważacie że formuła powinna się lekko zmienić? Według mnie powinno być np. 10 użytkowników z których wybierają forumowicze w takiej ankiecie jak ta. Nie byłoby zbyt dużo reklam a tylko dyskusja...

Popieram, moim zdaniem bardzo trafny pomysł.
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...