Skocz do zawartości

Plextor M6Pro gubi dane


Recommended Posts

Witam

Zakupiłem nowy dysk ssd marki plextor. Wymieniłem swój stary hdd w laptopie na własnie ten Plextor M6Pro. Zainstalowałem windowsa i wszystko było ok do momentu aż straciłem zasilanie. Laptop się wyłączył i po ponownym uruchomieniu system już nie odpalił. Wszystko było tak jakbym go wcale nie zainstalował. Dysk był zupełnie czysty. Na nowo zainstalowałem system operacyjny. Jak zamykałem i uruchamiałem system normalnie z poziomu windowsa to system ruszał za każdym razem. Niestety znowu miałem przerwę w dostawie energii elektrycznej i laptop stracił zasilanie. Z dysku znowu zginęły dane i systemu nie ma! W czym tkwi problem? Dodam tylko że np.: wydajność dysku jest ok (sprawdzałem programem CrystalDiskMark) a w biosie SATA ustawione jest na AHCI. Pozdrawiam

Edytowane przez bladeno1
Link to post
Share on other sites

3 dni temu kupiłem plextora m6s i po 3 godzinach pracy po restarcie pc sam mi sie dysk sformatował, musiałem stawiać nowy system. Teraz puki co jest OK ,ale w crystal disc info pokazuje mi status dobry 93% i jakies tam błędy. Nie wiem czy to podstawa do reklamowania!

 

http://zapodaj.net/991e38c85d222.png.html

 

http://zapodaj.net/220e2a767d5f0.png.html

Edytowane przez psychics
Link to post
Share on other sites

Mi pokazuje wszędzie (crystalDiskMark, harddisksentinel itp.) ze dysk jest ok i testy też wskazują na odpowiednią wydajność. Nie wiem co jest grane i dlaczego po zaniku zasilania gubi dane. Dzwoniłem do serwisu plextora i powiedzieli żebym go zareklamował w sklepie w którym go zakupiłem. Tak też chyba zrobię.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...