Skocz do zawartości

Recommended Posts

Od 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem neostrady do 20Mb/s. Na początku wszystko fajnie elegancko pobieranie na steamie dochodziło nawet do 2,5MB/s. Od 2 tygodni prędkość zmalała do 600 - 700 KB/s. I tu moje pytania. Czy to wina mojego sprzętu? Czy może coś się gdzieś "przestawiło"? Czy po prostu mogli mi ot tak sobie zabrać prawie że 2/3 prędkości którą miałem? Wiem że jest tam napisane "do" ale żeby aż tak?

Link to post
Share on other sites

Kolega dobrze napisał, zadzwoń na infolinię. U mnie Neostrada zawsze chodziła dobrze. Mam do 10 Mit, a w rzeczywistości na początku 8 Mbit teraz 5. Podobno telefon przez Liveboksa rezerwuje 2 Mbit i dlatego obcięło od razu.

Jednak łączę się z Liveboksem przez WiFi zamiast po kablu. I podobno WiFi jest wąskim gardłem bo sygnał przechodzi przez beton a dongiel USB ma słabiutki sygnał.

Pytanie czy łączysz się z Lifeboksem po kablu czy przez modem WiFi? Bo może problemem jest WiFi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może kabel modem-komputer masz uszkodzony. Ktoś szarpnął i jakiś pin nie łączy. Zagniatane wtyczki to różne cyrki były. Podmień kabel na inny.


Jeszcze zrób test na http://www.speedtest.pl/

Bo nie wiem czy piszesz o prędkościach z testu, czy podajesz prędkość ściągania jakiegoś pliku z jakiegoś serwera.

Jak podajesz prędkość ściągania pliku to właściciele tego serwera mogli wprowadzić na serwerze ograniczenie na prędkość pobierania lub tylu ludzi ściąga, że ich łącze nie wyrabia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To się nazywa wykorzystywanie klienta. Byle losowy dostawca Internetu o połowę taniej da Ci 20mb i download 2mb bez żadnej łaski. Upc czy inni za tą kwotę mają 60 i 100mb. Neostrada jest zacofana, ich centralki są już stare i to było powodem dla którego skończyłem jakiekolwiek umowy z tp. Nie mogli zaproponować mi więcej niż 10mb (realnie 6mb)...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To się nazywa wykorzystywanie klienta. Byle losowy dostawca Internetu o połowę taniej da Ci 20mb i download 2mb bez żadnej łaski. Upc czy inni za tą kwotę mają 60 i 100mb. Neostrada jest zacofana, ich centralki są już stare i to było powodem dla którego skończyłem jakiekolwiek umowy z tp. Nie mogli zaproponować mi więcej niż 10mb (realnie 6mb)...

 

Sama prawda, potwierdzam. Niestety ja też jestem z tych co muszą się użerać z neo i najgorsze jest to że nie mam alternatywy.

Edytowane przez Pablo24
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To się nazywa wykorzystywanie klienta. Byle losowy dostawca Internetu o połowę taniej da Ci 20mb i download 2mb bez żadnej łaski. Upc czy inni za tą kwotę mają 60 i 100mb. Neostrada jest zacofana, ich centralki są już stare i to było powodem dla którego skończyłem jakiekolwiek umowy z tp. Nie mogli zaproponować mi więcej niż 10mb (realnie 6mb)...

gdyby nie to, że inne sieci żerują na ich kablach, to pewnie by to rozbudowali

no i nie każdy może sobie pozwolić na net od innego dostawcy

ja pomimo, że mieszkam w mieście mam dostępną jedynie neo

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Heh - kiedyś może rozbudują tą sieć jak im się będzie chciało  ;) . Co o innych sieci to za darmo nie żerują  ;) .

Niech autor tematu napisze nam jaki mam modem/router oraz jak może poda parametry linii telefonicznej - zobaczymy co się dzieje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...