Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

poszukują jakiegoś sprawdzonego, wygodnego fotela do kompa (domowego). Mile widziana mikrosiatka tudzież skóra.

 

Moje gabaryty to 184 cm wzrostu i 94kg wagi (za dużo piwska, za mało ruchu :( )

Co do fotela:

  • "gamingowy" design i trzeszczące badziewie odpada
  • opcja bujaka mile widziana
  • regulacja nachylenia również
  • "pająk" stalowy

Na razie znalazłem otake coś:

http://www.centrumkrzesel.pl/fotel-supreme-24h/3296/p - skóra licowa i ekologiczna

http://www.centrumkrzesel.pl/fotel-orlando-hb-r-steel/3381/p- interesuje mnie wersja materiałowo-siatkowa

 

Ktoś ma jakieś inne propozycje? Albo posiada w/w fotele i może coś o nich napisać?

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Fotel dziś przyszedł, wybrałem opcje z brązowej skóry z dopłatą, wykonanie wydaje się dobre, używam dosłownie od paru godzin ale zdaje się być trafionym zakupem, jest trochę wysoki jak do mojego biurka, dlatego poszła w odstawkę szuflada wysuwana na klawiaturę. Łatwy w złożeniu, sam uporałem się w 10 min. Na razie nic więcej nie mogę powiedzieć, napisze za parę dni jak się spisuję. 

Link to post
Share on other sites
A fotele AKRACING lub DKRACER ?

Do tych z AK mam kod na -5% cenyy :D

 

W większości skóra

Linksy:

www.akracing.pl

www.dxracer.pl

Dzięki za propozycje, ale gamingowy design mi nie odpowiada - pisałem o tym w pierwszym poście. Poza tym czytałem wątek do którego odnośnik dał Lukson, te foteliki poza szkaradnym (dla mnie) wyglądem nic ciekawego nie oferują...

 

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

@Up

 

Przejdź się po sklepach: Abra, Agata, Ikea, Jysk i znajdziesz pasujący dla siebie fotel.

Najszybsza i najpewniejsza metoda. Nie wspominając już o gwarancji w sklepie stacjonarnym.

 

Swoją drogą to podziwiam odwagę osób kupujących meble na odległość bez przymierzania się do nich.

Link to post
Share on other sites

Lukson, widzisz jestem w szoku troche, bo znam kilka osób które mają takie fotele jak podałem i nie mówiły nic złego na ich temat, a w temacie z linka dużo złego o nich wynika. Zaskoczony jestem, bo sam chciałem kupić :/

 

Do tematu, Lukson dobrze mówi, najlepiej jest akurat fotel przetestować w sklepie, wiesz co kupujesz. Sam dotychczasowy kupiłem w sklepie meblowym i za swoją cenę do dziś jest wystarczający.

Link to post
Share on other sites

@up Myślisz, że ktoś kto wydał 1000 zł na fotel będzie narzekać? Przecież nikomu się nie przyzna, że wywalił tyle kasy w błoto. :-)

 

Fotel by był wygodny musi mieć regulację wszystkich elementów pod użytkownik lub być już tak ustawione(ale to trzeba przetestować samemu). Ostatnio również szukałem ciekawego fotela dla siebie. Znalazłem myśle, że ideal. http://www.stema-meble.com/Kabel/8901.html

Regulowane oparcie, zagłówek, podłokietniki, siedzisko. Wygląda na bardzo dobrze wyprofilowany i wygodny. Jak najdzie okazja(obecne się zepsuje, a czuje, że niedługo) to zdecyduję się na wyżej podane.

Link to post
Share on other sites

 

 

z czystym sercem moge polecić

 

Jako osoba pracująca w sklepie meblowym mogę Ci powiedzieć, że wszelkie polecenia można sobie wsadzić...

Przymiarka do fotela i siedzenie w nim przynajmniej 5-10 minut. Dlaczego? Bo dla stojącego nawet twarde krzesło / ławka w dworcowej poczekalni jest wygodna przez jakiś czas.

Link to post
Share on other sites

@Lukson masz duzo racji, ja na moim spędzam na nim po kilka godzin dziennie to polecam. Ciężko jest wybierać krzesło przez neta ale ma zawsze opcje odeslania. Moja opinia jest subiektywna i krzesło ma tez swoje wady ktore po latach użytkowania sie ujawnily jak luzy w podlokietnikach czy nawet ich zlamanie, jednak jesli chodzi o oparcie to najlepsze z jakim sie spotkalem do tej pory

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że najlepiej robić osobiste przymiarki, ale pracuję w takich godzinach że w dni robocze wyprawa odpada. Z weekendu zostaje mi niedziela, której też nie chcę marnować na centra handlowe. Dlatego już wolę zaryzykować ew. odsyłkę i zamówić w internetach.

Link to post
Share on other sites

Powodzenia w rozbieraniu podstawy fotela celem zapakowania.

Towar musi być w oryginalnym opakowaniu oraz nie może nosić śladów użytkowania. To jest podstawa do zwrotu.

Dzięki temu klientów, którzy kupili fotel biurowy odsyłam z kwitkiem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hm, dobrze że piszesz jak to wygląda. Kupowałem już 2 krzesło - fotele za psie grosze przez internety i jakoś miałem fart. Były wygodne, ale jak to jest z tanią chińszczyzną po roku czy dwóch zaczynały się rozpadać.

 

 

 

@up Myślisz, że ktoś kto wydał 1000 zł na fotel będzie narzekać? Przecież nikomu się nie przyzna, że wywalił tyle kasy w błoto. :-)

 

Ciekawe podejście do tematu. Ja mam nieco inne - im więcej zapłacę tym mam większe wymagania co do towaru. No ale cóż, każdy robi jak uważa,

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Chcę zmienić krzesło. Zastanawiałem się nad futura 4s lub dxracer. O dxracer są mieszane opinie ale dużo osób je jednak chwali za komfort i jako wspierające prawidłowe siedzenie co wydaje mi się dziwne bo za pomocą poduszki lędźwiowej? :)  Z kolei futura ma przyzwoite opinie poza tymi dotyczącymi jakości - skarżono się , że niektórym zaczeł skrzypieć/coś odpadło po czasie:/ (w końcu polska produkcja)

Może wypowiedzą się użytkownicy tych krzeseł ew. co polecacie dobrego do kompa ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Darujcie, że tak późno, ale muszę teraz harować na kredyt, który zaciągłem na ten fotel. :P 

 

Do rzeczy. Do tej pory prywatnie użytkowałem fotel bardzo podobny do tego http://www.otomeble.com.pl/fotel-biurowy,id760.html [gąbka może nie za gruba, ale miękka], natomiast w pracy mam siedzisko na pneumatycznym zawieszeniu wyregulowanym na maksymalną miękkość, bo lubię rozpieszczać swoje hemoroidy. Na starym siedzisku poślady wyżarły już prawie całą gąbkę do ramy, to stwierdziłem, że zaszaleje [swoją drogą ten fotel mi wytrzymał około ośmiu lat, jak nie więcej]. Przyznam się szczerze, że dałem się oczarować, temu magicznemu hasłu "gejming" i naprawdę liczyłem, ze fotel za tyle kapuchy, to mi tak będzie masował hemoroida, że kobieta mi popadnie w kompleksy. No ale, jak to powiedział pan Stefan Siarzewski: "(...) i wylądował, i cały misterny plan też (...)". Największym szokiem dla mnie było siedzisko, które w pierwszym kontakcie miało komfort deski klozetowej. Teraz już się jakoś przyzwyczaiłem do tego, ale dalej jest to dla mnie daleko poza oczekiwaniami. Mam takie ambiwalentne odczucia, bo jakoś się siedzi, ale podejrzewam, że tylko dlatego, iż lepsze to od stania, czy klęczenia. Drugim ciosem dla moich rozpieszczonych pośladów jest ta "kubełkowość". O ile do grania, gdzie człowiek raczej jest skupiony w formie i swoich poczynaniach, to w niczym nie przeszkadza, a może nawet pomaga, to poza tym tylko wadzi. Ja poza fragowaniem sporo oglądam i czytam, a lubię się przy tym wiercić - siadać sobie na nogach, leżeć na łokciach i takie tam podobne kamasutry i właśnie w tym momencie najbardziej daje się we znaki ten "jedynosłuszniepozycyjny" profil siedziska. Poważnym problemem jest też minimalna wysokość fotela. Zakładam, że nie spasuje on do 99% biurek z "wyjeżdżanym" blatem na rolkach. Ja do swojego musiałem dociąć takie klocki na 15cm, żebym mógł sensownie użytkować klawiaturę i myszkę na wysokości łokci, a nie schylać się do nich w pozycji banana drzewnego.

 

TL:DR Drugi raz bym go nie kupił i raczej celowałbym w coś wymienionego tu wcześniej, np: http://www.ulgadlakregoslupa.pl/sklep/fotele-ergonomiczne/fotel-do-biura_296.html.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Jestem trochę bogatszy w doświadczenia bo miałem już sporo foteli. Wszystkie DXracery i inne odradzam - po testowaniu tych typowo ergo jak siadłem ponownie na Racerze to wypychaja na wysokości łopatek do przodu i się garbimy do tego głowa na tej poduszce jakoś jest zgarbiona lekko w przód - pozycje mają do bani.

 

Polecam zakupy w centrum krzeseł można oddać krzesło po 2 tygodniach, ja tak zrobiłem z trzema sztukami... mam problemy z kręgosłupem i nie mogłem trafić.

 

Ogólnie z przedziału ok 1500 zł polecam z polskich ProfiM Xenon lub Veris najlepiej w tej cenie wykonane i dla mnie wygodne + gwara. 5 lat DTD.

Jeżeli ktoś chce tańsze i nie potrzebuje podłokietników bo ręce ma np. na biurku to bardzo dobrym wyborem jest IKEA Markus za 500-600 zł - poza brakiem podłokietników regulowanych resztę ma naprawdę ok za tę cenę. Dla mnie był wygodniejszy niż te droższe no ale ja muszę mieć przy biurku przedramiona na podłokietnikach.

Najdroższe i najlepsze krzesło jakie miałem do testów to Steelcase Leap -cena ok. 3500 zł.

Edytowane przez luki99
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z przedmówcą. Sam zakupiłem rok temu w Centrum krzeseł fotel Supreme od Grospolu. Wydałem niecały tysiąc ale fotel wart tych pieniędzy. Skóra dobrej jakości, mechanizm również. Te fotele posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, nie jest to chiński szrot który po miesiącu zacznie się odkształcać, trzeszczeć czy rozpadać. No i Centrum Krzeseł ma w kilku miastach swoje ekspozycje - można podjechać i przymierzyć się do siedziska.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...