Skocz do zawartości

Poziome paski podczas grania GTX 970


Recommended Posts

Cześć, mam taki problem, że jak gram to niezależnie czy v-sync jest on czy off, na monitorze widać takie malutkie poziome paski, które jakby lecą od dołu w górę. Trochę to wkurza na dłuższą metę. Co jest tego przyczyną ? 

 

Karta: ZOTAC GTX 970 - podstawowa autorska (nie amp!)

Monitor: Samsung SyncMaster 2043NW

 

Połączony jest niestety przez przejściówkę dvi-vga :/ bo monitor dość stary. Może to wina przejściówki? Bo na starej poczciwej 9500 GT nie miałem takiego problemu :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Połączony jest niestety przez przejściówkę dvi-vga :/

Na 80% jestem pewny, że powodem jest analogowe połączenie a czemu na 9500 GT problem nie występował to Ci nie odpowiem.

Pora na zmianę monitora :) .

Ewentualnie możesz pobawić się w przestawienie monitora/stanowiska w inne miejsce w pokoju i zobaczyć czy jest jakaś zmiana.

Link to post
Share on other sites

Użytkowałem długi czas podobny model samsunga (2343NW), tam również występowały podobne i dziwne zjawiska,

 

Przejściówkę dvi-vga zgaduję że dostałeś nową razem z GTX970 więc raczej odpada, może po prostu wymień kabel d_sub.

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

macie rację, wina przejściówki. podłączyłem własnie hdmi do telewizora i obraz jest idealny. no ale nie bede codzień na 2h grania targał komputera na dół ;D jest jakaś opcja żeby kupić taką przejsciowke ktora by nie powodowała tego efektu? na monitor narazie nie mam kasy ;/

Link to post
Share on other sites

A jeszcze mam pytanko - grałem dzisiaj na telewizorku i w żadnej grze nie mogę ustawić rozdzielczości wiekszej niz fullHD mimo że tv jest 4K i natywną ekranu w grze też wyświetla te 3840x2160 bodajże. jak zmienię na wyzsza od fHD to brak sygnału na chwile na hdmi i powrót do fullHD. model TV w sygnaturce

Link to post
Share on other sites

Zależy jaki odświeżanie ustawiasz jak 60Hz to powinno wyświetlić 1920x1200 na kablu HDMI 1.3-1.4 na starszym już nie.

 

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI


Tak czy siak do komfortowego wyświetlania w 4K (60Hz) musisz nabyć kabel HDMI 2.0

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...