Skocz do zawartości

Adobe Premiere Pro i problem z pamięcią na dysku


Recommended Posts

Witam wszystkich. Dzisiaj zabrałem się za montaż dużego projektu. Wszystkie pliki do projektu mam na dysku D, a system postawiony na C. Kiedy wrzuciłem wszystkie materiały do programu, w celu zmontowania, nagle zniknęło mi 20GB z dysku C (bo tylko tyle mi pozostało wolnego miejsca. Czy ktoś mógłby wyjaśnić mi to zjawisko, skoro wszystkie materiały miałem na D, dlaczego zabrało mi całą pamięć z C ?

Link to post
Share on other sites

  1. W ustawieniach -> zakładka "edit" -> "preferences" -> "media" wskaż dysk/folder dla plików Cache programu Premiere Pro.

    Media cache filles - niewymagane. Program zaproponuje skasowanie starych plików cache.

  2. Zakładka "Project" -> "scratch Disks" - tam zmień śćieżki. Ja ustawiam zawsze "Same as Project" ponieważ pliki projektów nigdy nie trzymam na C.  Stare pliki WYWAL z C:
  3. Opcjonalnie: Zakładka "Project" -> "General" -> "video rendering and playback". Na Nvidia możesz wyczarować wspomaganie sprzętowe GPU - Mercury Playback Engine. 

    Możesz też spróbować ustawić jakiś kodek, który robi małe pliki - ale uwaga - mniejszy plik to duża kompresja - duża kompresja to więcej zasobów komputera potrzebne.

     

Jeszcze mała uwaga - zmiana kodeków do renderowania (punkt.3) NIE powinna być wykonywana podczas pracy nad bieżącymi projektami, chyba, że nie przeszkadza Ci grzebanie w plikach projektu i ręczne szukanie i zamiana wpisów dotyczących użytego kodeka.

Edytowane przez Maciejk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...