Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry, użytek domowy

  • Maksymalna kwota : 2500

Których części potrzebuję : Cała jednostka

Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak

Rozdzielczość mojego monitora i model: Brak monitora

Specjalne wymagania : brak

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : napęd DVD

Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/44WCIH/

Inne :

Witam zabrałem się dzisiaj do składania zestawu komputerowego. Cena jaka mnie interesuje to 2000-2500. Niestety nie posiadam monitora i na razie nie mam pojęcia jaki kupić. Myślałem o jakimś procesorze Core 2 Quad ale potrzebuję płyty Socket 1150 aby móc go zmodernizować. 

co sądzicie o takim zestawie jaki podałem i czy lepiej kupić lepszą grafe a słabszy procek czy na odwrót ?

 

Link to post
Share on other sites

Kompletnie nie trafiona propozycja. Sam zamysł OC CPU w budżecie 2500 zł to kiepski pomysł. Inwestycja ta odbija się bardzo mocno na pozostałych podzespołach, szczególnie na GPU. Podaj jeszcze w jakiego rodzaju gry grasz oraz czy w przypadku inwestycji w OC CPU będziesz w stanie wymienić GPU w najbliższym czasie na coś wydajniejszego ? 

 

Za 2500 zł proponowałbym Ci taki zestaw http://forum.benchmark.pl/topic/157505-komputer-do-gier-ok-2500/?do=findComment&comment=1672781

Link to post
Share on other sites

OC CPU to chyba rzeczywiście zły pomysł bo w ciągu roku nie byłbym w stanie zmienić GPU.

Gry to CsGO, Fifa 15, BF 4, Arma III no i w przyszłości Wiedźmin 3. Myślisz że te gry na High spokojnie uciągnie ? 

i czy ewentualnie można by jakoś sensownie obniżyć cenę żeby była bliższa 2000 ? Bo jednak muszę kupić monitor. I czy R9 280X to najlepsza z kart w tej cenie czy może pójść w jakieś GeForce ? 


@Kajtek mogę prosić o jakąś porade ? 

Edytowane przez AdamZik
Link to post
Share on other sites

Podpisuję się pod zestawem z linku od kajtka.

 

Jeśli chcesz zredukować cenę, bez większych strat w wydajności to:

- nie bierz napędu dvd - bardzo rzadko się tego używa

- zejdź z płytą na chipset H81 np: AsRock H81M-DGS /intel H81, LGA1150/

- weź na razie 4GB RAM np: GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Black, drugi moduł możesz dorzucić w każdej chwili

- zejdź z obudową na mATX np: Zalman ZM-T4 USB 3.0 (b/z)

Dzięki temu możesz zbić cenę o ok 250zł, czyli połowę kosztu monitora. Schodzenie niżej odbije się na wydajności zestawu.

Link to post
Share on other sites

 

 

i czy ewentualnie można by jakoś sensownie obniżyć cenę żeby była bliższa 2000 ?

 

Ooo Panie. Budżet 2000 zł znacznie nam zjedzie tutaj z wydajności  zestawu. Idź za radami @@BlueMike, i dozbieraj do monitora. 

 

 

 

I czy R9 280X to najlepsza z kart w tej cenie czy może pójść w jakieś GeForce ? 

 

R9 280 kosztuje mniej niż GTX 760 a oferuje przy tym minimalnie lepszą wydajność. R9 280X w cenie 900 zł nie ma konkurencji ze strony nV 

Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie ! jednak okazało się że nie muszę bardzo oszczędzać i mam pytanie. Co myślicie o kupowaniu używanych części np. i5-4670K za 770 zł ? czy to gra warta świeczki czy już żeby podkręcić ten procesor musiałbym zmieniać płytę i zasilacz ? 


Mam do kupienia właśnie taki roczny I5-4670K i czy warto ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...