Skocz do zawartości

Podkręcanie GTX 970 - kilka pytań


Recommended Posts

Cześć, ostatnio zakupiłem GTX 970 od Palita z chłodzeniem niereferencyjnym. Karta w Far Cry 4 z fabrycznym podkręceniem nie przekracza 75 stopni, więc pomyślałem sobie, że można ją jeszcze bardziej podkręcić. W związku z tym mam kilka pytań.

1. Jaka jest maksymalna bezpieczna temperatura dla tej karty? Na stronie internetowej Nvidii napisane jest, że aż 98 stopni, ale jakoś nie chcę mi się wierzyć, że temperatura ponad 90 stopni nie skróci żywotności karty.

2. Czym sprawdzać stabilność? W internecie wyczytałem, że Furmark nadaje się do testowania rdzenia, ale do pamięci już nie.

3. Co to jest "power limit" w Msi Afterburner? W testach na benchmarku pasek był zwiększany do 110%, ja też muszę to zrobić?

4. Co ile MHz testować stabilność karty?

5. Czy po podkręceniu programem Msi Afterburner będę musiał go później włączać, żeby OC było aktywne?

Być może niektóre pytania są głupie, ale jestem w tym trochę "zielony". Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem 970 od MSI i w FAR CRY 4 karta nie przekracza 62*C (na ultra) przy wentylatorach 50% i kompletnej ciszy. Poprzednio miałem Gigabyte 670 i w najbardziej wymagających grach na ustawieniach ULTRA nie osiągała więcej niż 80*C, ale hałasowała jak odkurzacz :)

75*C nie jest dużo i karta działa w normalnych warunkach pracy, ale jak na 970 przy FC4 to jednak się męczy. Co to będzie za rok jak wyjdą bardziej wymagające gry?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...