Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Facebook - Nowy Regulamin od 1.01.2015

facebook fb lubie to regulamin bezpieczeństwo komórki aplikacje oprogramowanie windows

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 freshkidice

freshkidice
  • Nowicjusz

• 0 postów

Napisano 28 listopad 2014 - 14:07

Witam A co z zapisem typu: 
"W odpowiedzi na nową politykę Facebooka informuję, że z dniem 28.11.2014 wszystkie moje dane personalne i fotografie, filmy itd. są obiektami moich praw autorskich (zgodnie z Konwencją Berneńską). W celu komercyjnego wykorzystania wszystkich, wyżej wymienionych obiektów praw autorskich, w każdym konkretnym przypadku wymagana jest pisemna zgoda!
FB jest teraz firmą publiczną.
Dlatego też, wszystkim użytkownikom tego portalu społecznościowego, zaleca się umieszczenie na swoich stronach podobnych «powiadomień o prywatności», inaczej (jeżeli powiadomienie nie było opublikowane na stronie chociaż raz), automatycznie pozwala się na dowolne wykorzystanie danych z Waszej strony, Waszych zdjęć i informacji, opublikowanych w wiadomościach na profilu Waszej strony.
Każdy, kto czyta ten tekst może skopiować go na swój profil FB. Dzięki temu będzie chroniony ustawą o prawach autorskich.
art. 190a § 2 kodeksu karnego"

Ma to jakis sens??

Pozdrawiam

• 0

#22 Genocide

Genocide
  • Autor tematu
  • Amator

• 50 postów

Napisano 28 listopad 2014 - 14:21

Konwencja Berneńska – osławiona konwencja w wojnie przeciwko Gigantom internetowym takim jak Facebook czy Google, przez wielu użytkowników tychże portali źle interpretowana.

Po pierwsze – konwencja ta chroni Artystów, tworzących dzieła. Zaś „dzieło” od omawianego artysty jakiekolwiek by ono nie było – musi być odp. oznakowane. Nie znaczkiem zastrzegającym prawa typu © czy ® bo tego typu oznaczenia mają swoje ściśle określone wymogi. Chodzi po prostu o „głupi” podpis pod czy to wierszem, czy to grafiką czy tez po prostu zwykłym zdjęciem z aparatu. Zakładając, że zdjęcie jest „dziełem artystycznym” więcej na temat samego określenia pojęcia „dzieła artystycznego” znajdziemy tutaj:

http://www.polonia-m...rtystyczne.html

Omawiając przykład na podstawie zdjęcia z aparatu, gdyby zastosować „Konwencje Berneńską” prawo chroni autora tego zdjęcia. Pytanie : kto jest autorem? a kto właścicielem zdjęcia? kto ma prawo do samego chociażby publikowania owej fotografii? czy osoba fotografowana czy osoba fotografująca? a może osoba zupełnie trzecia? i dlaczego Konwencja Berneńska miała by tę fotografię chronić?

Odpowiedź jest banalnie prosta – Na fotografii wystarczy umieścić „zwykłe logo” lub/i podpis właściciela by Konwencja Berneńska miała tutaj jakiekolwiek zastosowanie.

Ha, ale jak to się ma do umieszczania „autorskich dzieł” na portalach, posiadających system kont, które maja ściśle ustanowione „warunki użytkowania”. Bo przecież nikt nie zmusza nas do zakładania konta na Facebook-u? A „dzieła” można sobie rozpowszechniać gdziekolwiek indziej... ale omówmy przykład, że juz ten krok poczyniliśmy, czyli założyliśmy konto i zaakceptowaliśmy regulamin.

Każdy uważa, że regulamin może sobie być, ale nie może nas w żaden sposób dotknąć konsekwencjami. Regulamin i to z Firmą jakby on nie wyglądał - jest ściśle określoną umową prawną pomiędzy właścicielem i użytkownikiem. Przecież nikt Cię nie zmusza do zakładania konta , gdziekolwiek w internecie – natomiast jeżeli chcesz TUTAJ ( na FB ) założyć konto, musisz przestrzegać regulaminu oraz liczyć się ze wszystkimi konsekwencjami tam zawartymi.

Konwencja Berneńska – nie może mieć zastosowania do „dzieła” opisywanego wyżej, jeżeli

świadomie zgadzasz się to dzieło udostępnić podmiotowi trzeciemu takiemu jak Facebook ( tak właśnie dokładnie to robisz ZGADZASZ SIĘ na to – zakładając TAM konto ), który w następstwie udostępnienia „Twojego dzieła” ( o ile jest Twoje ) na portalu, który to niestety nie należy do „nas” a do właściciela Facebook-a ( i każdy powinien to w końcu zrozumieć ) – staje się, zgodnie z regulaminem „ w bardzo dużym skrócie – produktem marketingowym Facebooka.

- Od chwili umieszczenia czegokolwiek na swoim koncie, na portalu Facebook.com każda wysłana przez nas treść / dzieło zarówno literackie jak i muzyczne/graficzne/filmowe podlega pod regulamin Facebook.com i może być to dzieło wykorzystane w każdy sposób – zgodnie z regulaminem Facebook.com – Regulamin który ZOBOWIĄZUJESZ SIĘ PRZESTRZEGAĆ z chwilą założenia konta.

Twoje dzieła - umieszczone w internecie ( na razie skupny się na virtualnej rzeczywistości ), na stronach/portalach, których jesteś właścicielem  są chronione "Konwencja Berneńską .

Twoje dzieła - umieszczone gdziekolwiek indziej - gdzie jesteś "użytkownikiem konta, za pomoca którego umieszczasz swoje dzieła" - podlegasz pod regulamin portalu, na którym owe konto założyłeś.

jedyne wyjście ratunku przed FB? usunąć konto – co nie oznacza, że dotychczasowo zgromadzone dane po prostu znikną, Facebook może tymi danymi dysponować do woli, i dzielić się tym z KAŻDYM partnerem biznesowym „zgodnie z regulaminem.

Użytkownik Genocide edytował ten post 28 listopad 2014 - 14:37

• 0

#23 freshkidice

freshkidice
  • Nowicjusz

• 0 postów

Napisano 29 listopad 2014 - 13:21

Dzięki za konkretną i wyczerpującą odpowiedź. Widzę że znajomi na FB dodają tego typu posty na swoich tablicach, uradowani pewnie że są od teraz bezpieczni i chronieni, jednak dla mnie było by to zbyt proste zagranie, teoretycznie walące regulamin FB po łbie. Dlatego wolałem zasięgnąć rzeczowej porady od kogoś kto potrafi to wyjaśnić.

Z FB chyba nie zrezygnuję, ale bardziej trzeba będzie uważać z tym paskudztwem ;-)

Pozdrawiam 

• 0

#24 adrianna3021

adrianna3021
  • Nowicjusz

• 0 postów

Napisano 17 grudzień 2014 - 20:09

Witam.

Odnośnie IP na FB. Czy ktoś wie, na jakiej zasadzie administrator FB przesyła kopię zapasową, bo coś mi się z nią nie zgadza. Znajomy, z którym często piszę i rozmawiam na fb, otrzymał taką kopię. Ku mojemu zdziwieniu "pokazało" mu logowanie z mojego nr IP. Żeby zalogować się na fb, trzeba znać hasło drugiej osoby, to może ktoś z Was udzieli mi informacji jak to jest możliwe??? Sprawdzałam swoją lokalizację ostatniego logowania i...pokazuje mi W-wę, w której od kilku lat nie byłam. Pokazuje też przeglądarkę, której nie używam...Jeśli ktoś posiada informację jak to się dzieje, to prosiłabym o odpowiedź. Pozdrawiam

• 0

#25 daria112

daria112
  • Nowicjusz

• 0 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 29 grudzień 2014 - 11:54

Wystarczy, że raz zapytam o coś w wyszukiwarce Google a od razu mam reklamy tego, o co pytałam na FB. To niepokojące. 

• 0

#26 MefistOGamer

MefistOGamer
  • GAMER

• 67 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • 3DMark 06:7100

Napisano 28 styczeń 2015 - 11:05

Strasznie dużo mówi się w dzisiejszych czasach o utracie prywatności.

Dużo jest pieniactwa I żółci wylewane na portale różnej maści.

Dla mnie FB to kropla w morzu, tego co oddaje w ręce firm każdego dnia.

Czy ktoś w dzisiejszych czasach zastanawia się jeszcze nad poniższymi?

Rozmowy telefoniczne, konkursy sms - masowe wyłudzanie danych osobowych I udostępnianie innym podmiotom.

Masa sklepów internetowych posiada nasze dane.

Zakładasz internet w orange? Podpisujesz zgodę na oferowanie usług z innych firm.

Wszędzie oddajemy swoje dane I FB nie jest tu wyjątkiem.

Trzeba po prostu rozsądnie podchodzić do udzielania informacji o sobie.

W dzisiejszych czasach bez korzystania z portal typu LinkedIn, portal praca I inne, ciężko normalnie żyć, znaleźć pracę I się realizować w biznesie.

-----

Ludzie nie potrafią "darmowego" oprogramowania ściągnąć by nie złapać dodatkowych, złośliwych aplikacji a co dopiero FB I polityka prywatności.

FB to pikuś w porównaniu z tym co ludzie robią na codzień.

• 0

Sygnatura zmieniona na życzenie: jacekgothic

User name changed to MefistO Gamer from Komefserwis.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: facebook, fb, lubie to, regulamin, bezpieczeństwo, komórki, aplikacje, oprogramowanie, windows

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych