Skocz do zawartości

Słuchawki + źródło do 1000 zł


Recommended Posts

Witam 
Niedługo mam zamiar kupić jakieś lepsze słuchawki + kartę dźwiękową/wzmacniacz/DAC czy coś tego typu. Po poszukiwaniach znalazłem kilka modeli słuchawek k612 pro /Beyerdynamic DT 770 Pro 80 / k550/K 551/Ultrasone HFI 780/Shure SRH840/Beyerdynamic Custom One Pro .  Jeżeli macie jakieś lepsze propozycję to proszę podać :) . Co do źródła ,gdyby było przenośne było by miodzio. No i do czego będą wykorzystywane to muzyka rock,regge,dubstep,czy coś spokojnego/gry/filmy więc praktycznie do wszystkiego 


Nie da rady ? :(


Serio nikt nie jest w stanie mi pomóc ?

Link to post
Share on other sites

Z podanych przez Ciebie modeli miałem:

 

K612 PRO - neutralna szkoła grania, szczegółowe, rozdzielcze. Mi osobiście po pewnym czasie zaczęło brakować troszkę mocniejszego basu w filmach i grach. Do muzyki jest wystarczająco, choć to też zależy, co kto lubi.

 

DT 770 PRO 80 Ohm - dużo napompowanego/nadmuchanego basu, trochę miękkiego i rozlazłego. Wysokie tony trochę szorstkie w odbiorze, choć uszy nie krwawiły. W miarę szczegółowe, ale średnica mocno schowana. Ogólnie duża V-ka.

 

SRH840 - dosyć monitorowe granie z wyrównanymi pasmami, jednak trochę ocieplone, dzięki czemu przyjemne w odsłuchu. Bas  konkretny, punktowy, zwarty i twardy. Dobra średnica i równie dobra góra.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do źródła ,gdyby było przenośne było by miodzio

czyli mam rozumieć, że opcja DAC tylko w chodzi w grę.

 

do takiej muzyki na placu boju pozostawiłbym Ultrasone 780HFI, DT770 oraz Shure SHR840.Beyerdynamic Custom One Pro. I teraz pytanie jaki dźwięk preferujesz ?

Link to post
Share on other sites

dobra ,to wybór zaokrąglimy do kilki modeli.
 
Ultrasone 780HFI
Beyerdynamic DT 770 ale 250ohm
Beyerdynamic Custom One Pro
Shure SHR840
 
pytanie czy jesteś w stanie podkręcić budżet ? Każde z tych słuchawek mają solidną podstawę basową. Różnią się pewnym niuansami.Ultrasone oraz DT770 i Custon Pro grają bardziej przestrzennie jak SHR840. Ale zaletą ich jest średnica, gdyż nie jest cofnięta jak w pozostałych modelach zwłaszcza z Beyerdynamiców.Czy to ma jakieś znaczenie ? tak i nie. Zakres średniotonowy trochę umila obcowanie z muzyką zwłaszcza gdy słuchamy dużo wokalu. Ultrasone ma najbardziej efektowniejszą sceną z tych wszystkich podanych oraz najlepszą rozdzielczość dźwięku jak i separację (coś ala rozdziałka w grach). Wadą jest średni komfort, choć dla mnie są wygodne. DT770 oraz Custon pro mają najdłużej utrzymujące się podgłosy czyt. noszącą się przestrzenność, co również bardzo umila przekaz. Są w dodatku bardzo komfortowe , dzięki padom.Jaki będzie najlepszy wybór dla ciebie ? to już musisz sam ocenić.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz je często brać na zewnątrz, to z tych wyżej najlepsze będą HFI780, one najlepiej izolują od świata. Na sieci możesz znaleźć kilka zdjęć jak wyglądają założone na głowie. Ich super zaletą jest to, że bardzo dobrze grają już nawet z telefonu. Nie są demonami wygody, ale jak nie ma się porównania do innych super wygodnych słuchawek to jest w porządku. Filozofia ich wykonania została pomyślana tak, żeby się trzymały na głowie w ruchu. Barwowo są chyba najciekawsze, no i jak Ci spasuje patentSS-Logic, to są super efekty 3D.

Link to post
Share on other sites

To jest fakt z którym nikt nie będzie polemizować, ale pod względem barwy są jak dla mnie po prostu nudne. Jak sięzzałoży na głowę HFI780 i później K550, to cała muza wyprana jest z barwy, emocji. Jak Ci tak mega zależy na wygodzie, to bardziej skłaniałbym się do DT770 250, tylko że tutaj chyba adiv musiałby wyczarować jakiegoś FiiO z dobrym wzmocnieniem, bo one nabierają sensu dopiero wtedy, aczkolwiek nawet i bez super wzmaka są już rewelacyjne. Tylko prosto do telefonu to bym nie polecał jednak. HFI panie mają wszystko czego pan potrzebuje :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...