Skocz do zawartości

Słuchawki + źródło do 1000 zł


Recommended Posts

wiem

a ile kosztuje taki dobry ,że podłączam jackiem małym  i mały wychodzi ? 

nie idzie tak podłączyć małym jackiem, ponieważ tablet musi obrobić dźwięk dzięki przetwornikowi A/C i wysyłać je do DACa.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nikt nie doradzi Ci dobrych dla twoich uszu słuchawek, każdy słyszy inaczej więc najlepiej gdybyś mógł skoczyć do dobrego sklepu i przesłuchać je jak ci odpowiadają. Jeśli jesteś z okolic Warszawy polecam sklep audiomagic, gdzie sam kupowałem słuchawki, nie było problemów z przesłuchaniem kilkunastu modeli na różnych źródłach.

Link to post
Share on other sites

Z dobrym zewnętrznym źródłem dźwięku może być problem, znalazłem coś takiego

http://www.alternate.pl/Creative/SoundBlaster-E5/html/product/1164911

A co do słuchawek polecam Sennheiser np. model: HD 558 albo HD 598 można je w media markt przetestować z tego co kojarze.

 

Osobiście posiadam http://allegro.pl/creative-x-fi-platinum-fatal1ty-champion-7-1-pci-i4834405530.html i słuchawki Sennheiser HD 555 , kupiłem ten zestaw jakieś 6 lat temu i nie żałuje ani złotówki.

Pamiętaj tylko że czego byś nie kupił koniecznie musisz to "wygrzać" ;) dopiero wtedy się przekonasz co potrafi Twój sprzęt :) w żadnym razie nie katuj zestawu od początku żeby sprawdzić jaką ma moc na to przyjdzie czas...

http://jlabaudio.pl/info/50/wygrzewanie-sluchawek

Link to post
Share on other sites

Witam,


 


nie chce zaśmiecać forum więc 'przykleję” się do tematu. Czytam wszystkie praktycznie watki odnośnie audio i mimo to nie potrafię znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi. Mianowicie postanowiłem przesiąść się z Integry na coś porządniejszego.


 


Na początku myślałem o ASUS Xonar DX/XD 7.1 Jednak po lekturze forum skłaniałem się do Asus XONAR D2X/XDT by finalnie zostać na Asus Xonar Essence STX.


 


Z racji tego że obecnie mam na wyposażeniu słuchawki Creative Fatality Gaming HS-1000 oraz Słuchawki SENNHEISER HD 202 więc tylko takie doświadczenia muzyczne posiadam


 


Skłaniałbym się raczej do stereo, kolumny 2.0 / słuchawki.


Sprzęt będzie wykorzystywany tylko w domu


Muzyki słucham bardzo rożnej od np. In This Moment, AC/DC do Natasha st. Pier, Hurts w zależności od nastroju jednak bardziej w stronę cięższych kawałków.


 


Kwota jaka planuje wydać to łącznie 1000 - 1500 zł łącznie. Jeżeli mnie przekonacie ze naprawdę warto odłożyć więcej to tak tez zrobię. Nie mam ustalonych górnych limitów ( w miarę rozsądku)


 


Teraz moje pytania:


 


Czy będę zadowolony z STX ?


STX czy może jakiś DAC ?


Jakie słuchawki do tej karty / DAC ?


 


Jeżeli to możliwe to prosiłbym o wypowiedź adivxv5'a - bardzo cenie sobie Twoje uwagi.


Link to post
Share on other sites

mam rozumieć ,że zastanawiasz się nad słuchawkami bądź kolumnami , czy jedno i drugie?

FiiO E18 vs Xonara Essence jak duża jest między nimi przepaść ?

ciężko jest mi na te pytanie odpowiedzieć ale Xonarowi zmieni się oampy musi zagrać lepie j(umownie).

Link to post
Share on other sites

Proponuję wydać cały założony budżet ale wcześniej chciałbym, abyś zapoznał się z moim tematem o polecanych słuchawkach. Chciałbym również ustalić jakie słuchawki interesują ciebie, tzn otwarte, zamknięte, a może bez różnicy ?

Link to post
Share on other sites

Czytałem już. Jeżeli chodzi o konstrukcje to nie ma to dla mnie większego znaczenia. Bardzo dobre opinie zbiera CAL, potem oczywiście że względu na wszechstronność Custom one pro i king of the hill HD600. Z tym że ludzie kupujący CAL potem są nimi znudzeni i szukają czegoś innego aż do hd600. Problem w tym że jeżeli już jesteś na poziomie bardziej zaawansowanym dostrzegasz różnice w połączeniu słuchawek a z wzmacniaczem b. Przykładem jest xonar stx z hd600 gdzie ludzie narzekają na zbyt ostre górne pasmo. Potem zabawa zaczyna się od nowa. Miliony kombinacj z oamp,by i tak na końcu sprzedać wszystko.

 

Zależy mi na jak najbardziej efektownym zainwestowaniu pieniędzy by za chwilę nie iść śladami ludzi których opisywałem wyżej.

Edytowane przez xxxmarcinoxxx
Link to post
Share on other sites
Przykładem jest xonar stx z hd600

nie wiem, czy dobrze przeczytałeś ale HD600 bardzo dobrze zgrywa się z jasnym Xonarem.No, ale każdy ma prawo do wypowiadania się.

 

HD600, to nic specjalnego ale mają swój charakter i dużo osób go lubi.Nie mniej jednak chciałbym ci  polecić Beyerdynamic DT 990 PRO oraz DAC Aune T1. Zestaw odpowiednio dobrany.Słuchawki bardzo analityczne, suche w brzmieniu grające V-ką, czyli cofnięta średnicą ,podbitymi skrajami pasma, z ładna scena dźwiękową. Aune T1  doda im muzykalności ,wysokie tony nie będą tak natarczywe sam przekaz stanie się przyjemniejszy w odbiorze. Ogólnie słuchawki to taka legenda już. Dobrze wykonane i wygodne, na lata.

 

Jakieś inne jeszcze propozycję mogę podać ale najpierw zapoznaj się z tym zestawieniem.

Link to post
Share on other sites

nie jestem alfą i omegą i nie znam urządzeń pasujących do androida ale lepiej zainteresuj się tym FiiO E18, bo wygląda na dość ciekawe urządzenie.

Chciałbym wszystkim delikatnie przypomnieć ze to czy dac zadziała z androidem zależy nie tylko od daca. Implementacja usb audio class została wprowadzona dopiero w ostatnich wersjach a i to zależne jest od konkretnego urządzenia. O dedykowanych sterownikach można w ogóle zapomnieć. O bit perfect pewnie też jeśli coś się nie zmieniło przez ostatnie pół roku bo chyba ostatnio ten temat wtedy zglebialem.

 

P.s.Adivxv nie bierz do siebie że cytuje Twój post. Po prostu najbardziej pasował do tego co chciałem napisać.

Nie mniej jednak chciałbym ci polecić Beyerdynamic DT 990 PRO oraz DAC Aune T1. Zestaw odpowiednio dobrany.Słuchawki bardzo analityczne, suche w brzmieniu grające V-ką, czyli cofnięta średnicą ,podbitymi skrajami pasma, z ładna scena dźwiękową. Aune T1 doda im muzykalności ,wysokie tony nie będą tak natarczywe sam przekaz stanie się przyjemniejszy w odbiorze. Ogólnie słuchawki to taka legenda już.

Średnica jest nieco wycofana to fakt. Większy problem to jej matowosc. Sprawdza się w metalu itp ale damskie wokale to klapa. Nie mniej z jakiegoś powodu używam ich najczęściej.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

lepszą średnicę mają Shure SHR840 ale i też Shure SHR 940.Do tego drugiego Aune T1 również bardzo przypasowałby.Do SHR840 ok byłby Essence.W SHR940 moze nie przypasować kontrolowany bas, który nie jest głównym atutem tych słuchawek.

Link to post
Share on other sites

Stara prawda - nie ma jednych uniwersalnych słuchawek, jedne sprawdzą się lepiej w jednym repertuarze, inne w innym. Jedne mają lepszy wokal, inne bas, trzecie są bardzie analityczne a czwarte... tak można w nieskończoność. Tu trzeba posłuchać i dobrać i IMO najpierw słuchawki a później do nich DAC-a i amplifikację. Moje DT-ki mam podłączone do wzmaka w klasie A i w tej chwili są kolejny raz moimi głównymi słuchawkami. Są moją główną miłością mimo wielu innych drobnych skoków w bok ;) Chętnie kupiłbym jakiś DAC z galwaniczną separacją ale niestety nie ma zbyt wielu ofert na rynku. Wiodły tu prym DAC-i Styleaudio, ale bardzo rzadko trafiają się używane. Chyba kupię jakiś niezależny separator.

 

A koledze xxxmarcinoxxx polecam zgrać wybrany materiał do jednego katalogu, ustawić playlistę(ze 5 ulubionych/typowych utworów) i udać się do jakiegoś dobrego sklepu ze słuchafonami, wytypować 3-4 modele (nie więcej) i odsłuchać cały repertuar i porównać. Inaczej kolego nie kupisz czegoś co Ci faktycznie przypasuje tylko coś co nam pasuje. A to chyba nie o to chodzi.

 

P.S. Lepszą średnicę od DT990Pro mają Takstary TS-671, świetnie wypadają w damskich wokalach, a wiolonczela przyprawia o dreszcze... ale co z tego (dla mnie) jak w rocku czy metalu brak im pazura.

Edytowane przez cooger
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czym różnią się :

Beyerdynamic DT 880 Edition 250 Ohm

Beyerdynamic DT 990 Edition 250 Ohm

Beyerdynamic DT 990 PRO

 

Chciałbym aby dobrze radziły sobie z

czymś łagodnym :

https://www.youtube.com/watch?v=rNpBahr49mA
 

i troszkę cięższym :

https://www.youtube.com/watch?v=sitYTR1tjcg

 

Nie mam za bardzo jak dostać Aune T1 do odsłuchu. Dlatego ciężko mi powiedzieć jak wpłynie na dźwięk z w/w słuchawek.

Znacie jakiś dobry salon muzyczny ( opolskie / śląskie /dolnośląskie gdzie mogę umówić się na odsłuch. Bądź tez adresy polecanych sklepów internetowych ?

Edytowane przez xxxmarcinoxxx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...