Skocz do zawartości

Asus G750JS vs GT70 Dominator


Recommended Posts

Przede wszystkim gry. :)

Laptop głównie będzie w domu, bez przenoszenia, tylko co jakiś czas będzie podróżował do nowej lokalizacji.

Preferencje: lepszy, wydajniejszy, chłodniejszy, cichszy, mniej problemowy.

 

Wiem że Asus ma badziewny serwis i to jest jego minus.

 

a skad wiesz jak mozna wiedziec ? , naczytales sie wypowiedzi ktore powielane sa setki razy ? liczydlo zawsze bedzie wskazywac poprawna wartosc , Internet zawsze bedzie nie adekwatny do realiow ,

na 10.000 klientow 1000 mialo problemy a 20.000 innych osob o tym pisalo wychodzi na to ze jest wiecej problemow jak sprzedanych laptopow ,

Support ASUS.de uzytkownik spina sie o kosztowna wycene naprawy oczywiscie jaki to srewis ASUS jest zly :

LINK wychodza zdjecia z serwisu o zalaniu klawiatuiry i wylamaniu gniazd LAN i USB te punkty reklamowal uzytkownik. sprostowanie : zalanie czy mechaniczne uszkodzenia w tym przypadku nie podlegaja gwarancji bez roznicy czy ASUS clevo Dell czy inny dostawca

tak samo jak po drogach jezdzi wiecej zanczkow M3 na BMW316-325 jak BMW wyprodukowalo Modeli M3

Edytowane przez -VSS-
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a skad wiesz jak mozna wiedziec ? , naczytales sie wypowiedzi ktore powielane sa setki razy ? liczydlo zawsze bedzie wskazywac poprawna wartosc , Internet zawsze bedzie nie adekwatny do realiow ,

Zamiast podbijać sobie bębenek mógłbyś po prostu napisać: Nie masz racji, wg mojej wiedzy serwis Asusa jest ok.

Kilka osób, które uznałem kiedyś za wiarygodne, pisało o złym serwisie Asusa, więc przyjąłem taką wersję. Nie podałeś argumentów za tym, że serwis jest ok, więc pozostaje mi uwierzy c ci na słowo, tak jak w ich przypadku. Szkoda że forma twojego przekazu nie uwiarygadnia twoich słów.

A wpisanie w googla 'serwis asusa opinie' na nastraja pozytywnie.

Link to post
Share on other sites

Zamiast podbijać sobie bębenek mógłbyś po prostu napisać: Nie masz racji, wg mojej wiedzy serwis Asusa jest ok.

Kilka osób, które uznałem kiedyś za wiarygodne, pisało o złym serwisie Asusa, więc przyjąłem taką wersję. Nie podałeś argumentów za tym, że serwis jest ok, więc pozostaje mi uwierzy c ci na słowo, tak jak w ich przypadku. Szkoda że forma twojego przekazu nie uwiarygadnia twoich słów.

A wpisanie w googla 'serwis asusa opinie' na nastraja pozytywnie.

 

widzisz bycmoze nie jestes za bardzo rozeznany w temacie ale jestem Uzytkownikiem juz kolejnego Asusa nie jest wazne w jakich celach ale posiadam laptopy "potocznie Rozne Modele" , te najwieksze ASUS uzytkowalem od W90 poprzez G serie jak i multimedialne, zdziwil bys sie jak jutro wkleje ci pixa z 8 letniego ASUSA w ktorym nic sie nie ulamalo i nic sie nie zepsulo od momentu jak przestalem Podkrecac zegary CPU i GPU i uzywac Custom BIOS ,

w tej chwili sprzet pokroju G750/751 to sprzet najlepiej wykonany charakteryzujacy sie najwyzszym wspolczynnikiem T°C do wydzielanego chalasu w przedziale DTR,

Skladaki takie jak Clevo nie maja absolutnie polotu do tego sprzetu pod wzgledem zastosowanych materialow jak i ergonomi oraz zaawansowanej technologii ktora weryfikuje sie ASUS ,

sam UKLAD Graficzny jest 2x wiekszy jak w innych laptopach , co z tego ze niestandardowy ale zastosowany Design pozwala scalakom oddychac, na pewne rzeczy trzeba patrzec szerokim horyzontem a nie sugerowac sie cena i checi modyfikacji ktore zazwyczaj koncza sie na Temacie forumowym i to wszystko,

tak jak wspomnialem 10% ma problemy a 120% o nich pisze, zainteresuj sie przykladowo Clevo zobaczysz jaki to Lotniskowiec , o najnowszych modelach sie nie wypowiadam sami ocenicie,

z MSI to G72 , G70 to EOL i raczej bedzie glosny a moze nawet cichszy od CLEVO

Edytowane przez -VSS-
Link to post
Share on other sites

widzisz bycmoze nie jestes za bardzo rozeznany w temacie ale jestem Uzytkownikiem juz kolejnego Asusa nie jest wazne w jakich celach ale posiadam 

 

Masz, racje, w temacie 'przewspaniały i przecudowny wszystkowiedzący jaśniepan VSS' zupełnie nie jestem w temacie.

O laptopach coś tam wiem.

Argument, że w kilkuletnim laptopie nic się nie złamało w żaden sposób nie świadczy o serwisie, mam w domu dwa siedmioletnie laptopy w których nic się nie złamało, ale czego to ma dowodzić?

 

Informacja:

"w tej chwili sprzet pokroju G750/751 to sprzet najlepiej wykonany charakteryzujacy sie najwyzszym wspolczynnikiem T°C do wydzielanego chalasu w przedziale DTR,"

Jest wreszcie tym, na co czekałem, szkoda, że obudowujesz to w masę wypowiedzi nie na temat.

 

Napisałem, że clevo odpada, po co więc ten cały elaborat na ich temat?

 

Nie bardzo rozumiem co znaczy EOL? Jeśli to end of life to dlaczego miałoby mi w czymkolwiek przeszkadzać?

jak możesz to wstrzymaj się z zakupem, na koniec miesiąca początek listopada w cenie do 5,5tys kupisz laptopa z gtx970m który będzie wydajniejszy od gtx880m o jakieś 15%.

Możesz coś więcej napisać? Rozumiem, że chodzi o G751? Skąd wiesz, że będą w cenie ok 5,5?

Dodam, że zakup musi być z x-kom.pl.

Edytowane przez rajben
Link to post
Share on other sites

Dlaczego na pewno? Na serwisach zachodnich G751 z 970m jest wyceniany w sprzedaży na 1500$.

Pytanie jak to się przełoży na naszą rodzimą cenę.

 

Jak rozumiem, jeśli chodzi o G750 i G70, to lepiej brać G750.

Kacper, zgadzasz się z tym czy dajesz wotum separatum?

Edytowane przez rajben
Link to post
Share on other sites

Niestety najbliższa konkretom informacja co do terminu pojawienia się G751 w sprzedaży polskiej to "w ciągu 2 miesięcy będzie coś wiadomo". A to niestety przekracza moje możliwości oczekiwania (czego bardzo żałuję).

 

EDIT:

 

No dobra, ostatecznie z uwagi na kulturę pracy (cisza) wygrał G750JS. Będę strasznie nieszczęśliwy jak w najbliższym czasie wyjdzie G751 ale nie mam wyboru.

Edytowane przez rajben
Link to post
Share on other sites

siemka!

 

tu masz recke to MSI:

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GT70-i7-4700MQ-GTX-780M.94037.0.html

 

tu masz recke ASUSA:

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-G750JS.117323.0.html

 

 

EKRAN:

- ASUS 293CD/M2 i kontrast - 575:1

-MSI 350CD/M2 i kontrast 932:1 - wygrywa MSI

 

Chłodzenie:

- ASUS - 34,6 STOPNIA - taki sam jak msi praktycznie

- MSI - 33,4 STOPNIA - taki sam jak asus

 

grafy są te same wiec wydajnosc ta sama.

waga MSI 3,5KG, ASUS 4,5kg ale jak nie bedziesz przenosił to nie ma znaczenia.

 

MSI ma wiecej bajerów od ASUSA, soft do stremowania XPLIT GAMECASTER & klawiatura od STEELSERIES z pełnybm podświetlaniem sam zmieniasz kolory, masz możliwośc tworzenia makr klawiszy. Do tego karta sieciowa KILLER, głośniki od DYNAUDIO... sporo tego.

 

Ja polecam MSI sam używam GS60 2PE i mega zadowolony jestem, serwis MSI jest pod Wroclawiem wiec nie powinno byc problemu z gwarancja. ja nigdy jednak na serwis nic nie zgłaszałem.

 

pozdro!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...