Skocz do zawartości

Kupno laptopa dla architekta - wizualizacje 3d, CAD, PS do 5000zl


Recommended Posts

Jeśli chodzi o klawę i mysz to jest bardzo indywidualna sprawa. Po godzinach pracy na niedostosowanej myszce szybciej zmęczą Ci się ręce. Musisz przejść się do sklepu i "poprzymierzać". Jak Ci pasuje to oglądnąć recenzję jak się to ma jeśli chodzi o techniczne sprawy.

Tutaj masz nieco teorii : http://www.test-gear.pl/gripy/

 

Klawa w sumie podobnie. Klawisz musi "wchodzić jak lubisz" i nie denerwować po kilku godzinach roboty stukotem.

Link to post
Share on other sites

odnośnie klawiatury i myszki to polecam mój zestaw który kupiłem... wyszło 300zł i jest niezwykle dokładnie (myszka) i cicho (klawiatura) - zdjęcia i opis tutaj: http://forum.benchmark.pl/topic/141801-vieworld-blackred-design/?p=1565974

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja ją wybralem za mozliwosc ustawienia czulosci w przyciskach + wielkosc + wygląd i min. 200dpi, swoja droga super umiejscowione do zmian, 1 pod kolkiem i 1 nad...  jakiej by nie brac jednak myszki to z mozliwoscia ustawieniami czulosci minimum "200dpi" bo w innych przypadkach bedize ciezko operowac kursorem gdy trzeba cos dokladnie ogarnac... :)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

@kettler - powiem tak... przerobiłem chyba wszystkie klawiatury jakie są na rynku, powiedziałem sobie, że jak będize trzeba to wydam i 500zł... przewertowałem wszystko od 200zł w górę i znalazłem... 2 modele najciekawsze bez żadnych udziwnień, wyświetlaczy lcd, także niemechaniczne (lubię ciszę)... cenowo 300 i 400zł jakoś... potem wlazłem przypadkiem w sklep moreli i odryłem tego mojego logitecha... poczytałem recenzje i powiem Ci masakra... może obudowa nie jest aluminiowa jak w modelu za 400zł ale za 25% tej ceny :) ...takie powyginane klawiatury jak ten microshit to ja bym omijał z daleka, nie idzie na tym normalnei pisac z miejsca bo  czlowiek jest przyzwyczajony do zwyklej/laptopowej klawiatury.

 

a co do myszki to takie w zestawach bym omiaj z daleka... nawet nie chce patrzec co tam ma... z G400S modelem nie ma co się licytować nawet ten microsoft mouse ;)

Link to post
Share on other sites

Też bym nie brał tego zestawu. Jak pasują Ci trochę mniejsze mychy to np. od Logitecha jest G9x, od SS Kana V2. Zwróć uwagę również na wagę i laser/sensor. Zestaw urządzeń wskazujących będziesz miał trochę czasu więc warto zainwestować w to co spełnia Twoje preferencje a jednocześnie ma dobrą specyfikację. Ja myszkę wybierałem sporo czasu, sporo "wymacałem" ale jestem jak najbardziej zadowolony. Świetnie dopełnia się u mnie z Intous'em Pro.

Link to post
Share on other sites

Ja raczej wybrałbym coś bardzo klasycznego w stylu SteelSeries Xai.Wcześniej miałem MS Habu i była bardzo lekka i chyba najwygodniej mi się nią pracowało i rolka była bardzo dobra, a do tego typu pracy w sumie najwięcej korzysta się z rolki i MMB. RAT9 to lipa straszna. Mało, że rolka lipna, to jeszcze się szybko połamała. Do precyzyjnej pracy najlepiej sprawdzają się małe myszki. Takie, które pozwalają na trzymanie kciuka i małego palca na podkładce.

Link to post
Share on other sites

A4techy wyglądają jak transformersy... mialem w zyciu takie 2... kiedys jedna kupilem aż za 70zł (pare lat temu ciezko bylo dostac drozsze - nie wiem jak teraz)... ślizgacze odpadly po 3 miesiacach, do tego kółko zaczelo chrobotać no i najwazniejsze.. kabelek przy myszczce sie poluzowac i musialem go naciągnąć do myszki na 'super glue'... potem były 3x Razery ale te nie wytrzymaly dluzej jak rok (najdluzej wlasnie rok wytrzymal copperhead)... a ja w gry nie gram wiec nie klikam 100x na minute i nie latam myszką po stole :P

 

co do Logitecha M400s to jak już wcześniej powtarzałem, całe życie byłem anty nastawiony do wycięcia na kciuk w myszce, teraz? ...nie potrafie żyć bez tego, ba! mogłoby by być jeszcze bardziej wklęsłe a cała myszka ciut większa (ale ja mam wielkie łapska przy 200cm hehe).. w myszce jest sporo przycisków, w grafice głównie się używa: 2 podstawowych + scrolla + przycisku w nim + 2 przycisków do zmiany czułości.. reszty nawet nei programuję (chyba sobie z czasem przypiszę skróty CTRL+Z / CTRL+SHIFT+Z )

Link to post
Share on other sites

mówisz o tym wgłębieniu pod kciuk? to moja pierwsza myszka z takim czymś i wygodniej mi się ją trzyma.. może to też wina mojej wielkiej dłoni bo wcześniej kciuk mi równał się z czubkiem myszki xD

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

To zależy od chwytu i właśnie graby. Mi też lepiej mi się z tym trzyma a G500 jest jeszcze ciut większa i ma ciut większe wgłębienie. Trzymając małą , prosto wyprofilowaną mychę było to dla mnie nienaturalne i łapa szybko się męczyła.

 

Autorze, my tu gadu gadu a tymczasem postanowiłeś coś?

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

taki to solidny laptop, ze dzisiaj na ekranie zrobila sie migajaca pikseloza, po zresetowaniu czarny ekran...

wiecie jak z reklamacja? co mam teraz zrobic jak jestem w uk?

i co mam zrobic, jak zamienialem naped cd na dysk, przelozyc do ustawien fabrycznych? po srubkach widac, ze cos odkrecalem i naklejka jest naruszona, gwarancja bedzie uznana?


zdiagnozowałem problem, jedna kość ramu jest zepsuta, laptop działa na tej drugiej

co zrobic w takim przypadku? nie mam czasu, zeby odsylac calego laptopa i czekac az to wymienia, a samej kosci nie przyjma?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...