Skocz do zawartości

2 smartony nie mogą ustanowić stabilnego połączenia z wii (livebox).


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie- jako że to mój pierwszy post na tym forum.

 

Opisywałem mój problem już w pary miejscach, jednak nikt nie był w stanie mi pomóc. Mam cichą nadzieje że może ktoś z tej społeczności będzie tak uprzejmy...

 

 

Jakiś tydzień temu  przesiadłem się z LG Vu na Lumię 920. Rozgryzając niuanse funkcjonowania WP 8.1 zauważyłem że telefon po chwili od podłączenia do sieci wifi traci połączenie, a żeby mógł je ponownie nawiązać muszę nacisnąć przycisk na obudowie livebox'a. 
Jak możecie się domyślać jest to ku** .... strasznie irytujące, więc byłbym bardzo wdzięczny jeśli ktoś byłby wstanie wytłumaczyć mi dlaczego może się tak dziać i (co ważniejsze) jak ustabilizować to połączenie. 
Na moim poczciwym LG nie było tego problemu, choć warto zauważyć że Xperia L mojego taty ma dokładnie taki sam problem. 

Internet to neostrada, a router to livebox 2.0. W sieci podłączone są jeszcze 2 notebooki i z nimi nie było problemów tego typu.

 

Ktokolwiek?

 

 

PS: Nie byłem pewien czy post powinien znaleźć się w dziale o telefonach, czy dziale o urządzeniach sieciowych, gdyż problem występuje na styku tych dwóch urządzeń, jednak jako że laptopy i inne telefony  łączyły się bez problemu z moim wifi postanowiłem zamieścić go tutaj.

Edytowane przez antyfilidor
Link to post
Share on other sites

Możliwe, że na routerze jest ustawiony jakiś limit dla urządzenia, może dzierżawa DHCP.

 

hmm..

na pewno problemem nie jest maksymalna liczba podłączonych urządzeń w sieci (jeśli to miałeś na myśli), bo jak już wspomniałem z poprzedni telefonem nie było tego problemu...

 

a inne limity.. jak mogę to sprawdzić? Wchodzę w zarządzanie ruotere (http://192.168.1.1/) i co dalej?

 

 

EDIT:

Podłączyłem raz jeszcze telefon, wszedłem do panelu administracyjnego routera. Gdy zaczął wyświetlać się WINDOWS PHONE jako urządzenie wszedłem w "personalizuj swoje urządzenia", a tam czekał mnie taki oto obraz:

 

https://www.dropbox.com/s/arww2o0lmtaoxx9/Nowy%20obraz%20mapy%20bitowej.bmp?dl=0

(właściwie to zaznaczony był jako komputer stacjonarny, ale od razu to zmieniłem.)

 

Później wszedłem w "ograniczenia dostępu do internetu", ale ta mam zaznaczone

"wybierz tryb kontroli dostępu do Internetu 

dostęp do Internetu przez cały czas"

 

Ustawienia zaawansowane wifi wyglądają natomiast następująco:

https://www.dropbox.com/s/989vj3w7f03o22q/2.bmp?dl=0

ktoś? coś?

Edytowane przez antyfilidor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...