Skocz do zawartości

Nvidia Geforce GTX 970, jaki jest naprawdę?


Recommended Posts

Z racji, że zastanawiam się nad zakupem tej karty i jestem szczególantem, chciałbym porozmawiać o rozbieżnościach jej wydajności w testach, jakie napotkałem. Jedne testy klasyfikują ją jako kartę o wydajności sięgającej GTX 780, a sporadycznie jako konkurenta dla Radeona R9 290 (bex x), inne stawiają ją na równi z GTX 780ti. Jako taki bardzo szczególny i rzucający się w oczy przykład rozbieżności podam ten poniżej:

 

 

Benchmark:

http://wstaw.org/m/2014/09/19/Zrzut_ekranu_z_2014-09-19_110328_png_300x300_q85.jpg

Żródło: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-970-980-premiera/strona/22757.html

 

Pclab:

http://wstaw.org/m/2014/09/19/bf4_1920_png_300x300_q85.jpg

Źródła raczej nie podam, regulamin.

 

 

Jak widac tu jest 45kl, a tam 80kl. Ponadto pozostałe pozycje wykresu w porównaniu nie trzymają się kupy. Nie mam zbyt dużej wiedzy na ten temat, dlatego więc chciałbym dowiedzieć się od kogoś mądrego jakie czynniki mogą wpływac na aż tak znaczne różnice. Być może zapomniałem o czymś istotnym, więc zachęcam znawców do dyskucji.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Linustechtips / TechOfTomorrow / JJ i inne wystaczy wpisac w yt. Co do karty (zobaczyny jaka bedzie cena) jest nieoplacalna zyskujemy pare fps.

LOL większych bzdur nie słyszałem.....

 

Sterowniki zapewne jeszcze niedopracowane obecnie ta karta lata raz na poziomie 780Ti a raz R9 290 ale to wynika z niedopracowanych sterowników ta karta będzie HITEM !

 

moim zdaniem jej wydajność plasuje się pomiędzy 780Ti a 780 OGÓLNA wydajność bo w niektórych może dorównywać 780Ti a w niektórych 780.... karta warta 1400zł a taki 780 = 1800zl 780Ti= 2200zl więc sory ale BREDNIE WYPISUJESZ

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Linustechtips / TechOfTomorrow / JJ i inne wystaczy wpisac w yt. Co do karty (zobaczyny jaka bedzie cena) jest nieoplacalna zyskujemy pare fps.

 

Jak byś mógł rozwinąć słowo "nieoplacalna". Nawet w pesymistycznym założeniu, czyli zrównaniu jej z Radeonem R9 290 to uważam, że wciąż jest to lekko opłacalny zakup. W założeniu optymistycznym czyli zrównaniu jej z GTX 780TI to mega opłacalny zakup.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Macie gdzies 100% info ile ta karta bedzie kosztowac czy przeliczacie z usd .

 

Nie mamy gdzieś, sprawdziłem ceny w polskich sklepach. Na przykład w Sferis Palit GF GTX 970 jest do kupienia za 1449zł brutto. W X-kom za 1429zł wersje od ASUS i MSI. W przyszłym tygodniu będzie wysyp ofert w wielu sklepach i niektóre mogą kosztować nawet poniżej 1400zł.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

http://www.caseking.de/shop/catalog/Graphics-Card/NVIDIA-Graphics-Card/NVIDIA-GTX-970-Series:::10452_10651_11361.html?filter=price:314,1100&sort=price_asc

 

Prosze natansze Inno 3d jest juz za okolo 1320 zl, za evge i zotaca pare euro wiecej, chociaz z recenzji tehcpowerup wynika ze ten "najwydajniejszy powietrzny" cooler ACX 2.0 to takie troche gawno, bo raz ze inny maja wydajniejsze 3 wentylowe rozwiazania, to jeszcze jest ponoc dosc glosny.

 

Ja osobiscie wezme Gigabyte, poniewaz jest cicha, chlodna, wyglada bardzo ladnie i ma  duzy potencial OC, przy czym kosztuje 1480 zl.

 

A rozbieznosc w testach wynika z roznych systemow testowych i innych kart, ten zotac z testow benchmark, jest taktowany nizej niz palit jetstream czy gigabyte g1, ot i cala filozofia ;)

 

Maxwella na powietrzu mozna ponoc krecic do 1500 mhz dla rdzenia, co przebija wydajnoscia 780 Ti w praktycznie kazdym scenariuszu. ( oczywiscie nie kazda jednostka siegnie takioch zegarow, ale wersje lightning..? )

 

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_970_g1_gaming_review,15.html

Edytowane przez icecoldart
Link to post
Share on other sites

Tak wszystko fajnie,tylko najpierw musisz trafić taką sztukę a jak wiemy to jest nie zła loteria.

 

"niezła" piszemy razem :)

 

I jasne, dlatego sam o tym napisalem, ale spodziewam sie ze wiekszosc spokojnie osiagnie ten prog 1300 mhz, co jak widac niejest tutaj niczym szczegolnym. Teraz wyobrazcie sobie jaka wydajnosc byla by dyby to wszystko bylo juz w 20 nm... 970 mial by wydajnosc 980? heh

 

Mnie teraz bardzo ciekawi jak sie w to wszystko wpasuje gtx 960 zarowno cenowo, jak i pod wzgledem wydajnosci, sadze ze moze siegac okolic r9 290 i kosztowac okolo 900- 1000zl

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...