Skocz do zawartości

Laptop 4500 do programow graficznych Adobe


Recommended Posts

Witam,

laptop ma byc dla sudenta - kierunek informatyka, specjalonosc grafika i animacja, z tego co jest napisane na stronie internetowej - programy Adobe.

Niestety komputer stacjonarny nie wchodzi w gre.

 

1) Kwota przeznaczona na zakup: 4500

2) Rozmiar matrycy: 1920x1080, 15-17 cali

3) Główne zastosowanie: studia informatyczne o specjalnosci grafika i animacja, glownie programy Adobe, czasem gry

4) Miejsce użytkowania: dom

5) Wymagania specjalne: najlepiej jakby nie musial byc wymieniany podczas studdiow (tzn zeby konfiguracja pozwolila na skonczenie studiow bez kupna nowego sprzetu), w miare dobra kultura pracy

6) Osobiste preferencje: brak

7) System operacyjny: bez systemu/ obojetne

8) Własna propozycja (model wybrany samemu): 

lenovo y50-70

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/10808507

 

MSI GX 70

http://allegro.pl/laptop-msi-gx70-destroyer-4x2-50ghz-8gb-r9-m290x-i4533205376.html

clevo p150EM

http://allegro.pl/15-6-clevo-p150em-i7-3920xm-8gb-hd7970m-1tb-gw24-i4557066009.html

Nie mam pojecia czy do programow adobe lepiej mobilna grafike GF czy AMD,

a moze oplaca sie poczekac na nowe karty od Nvidii, ewentualnie nowe procesory od AMD?

Z kupnem moglbym poczekac nawet do stycznia ale nei wiem czy jest sens.

Pozdrawiam

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

Bardzo często jeżeli nawet laptop będzie z ,,nową" kartą lub prockiem to cena będzie bardzo wysoka (niż np: za 3-4 miesiące). Tak więc można powiedzieć: nie warto ...

 

MSI GX70 to kontrowersyjny laptop. Dla ciebie raczej odpada. 

Lenovo Y50 jest gorący i głośny - dla ciebie odpada.

 

Tak naprawdę Clevo będzie najwydajniejsze (ze wglądu na możliwość konfiguracji i bardzo dobry procesor).

Możesz spojrzeć na biznesowego HP ProBook 450 i profesjonalną stację roboczą (niestety ponad 5 tyś zł) Lenovo ThinkPad W540.

 

Z mniej profesjonalnych (nie znaczy gorszych) godnych polecenia są :

ASUS N550JK

ASUS N750JK

ASUS G550JK

- MSI GT70 (lub 15" brat : GT60)

Clevo P170SM

CLEVO W650SJ

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli programy są w większości takie jaki Photoshop to karta graficzna (najlepiej na jak najszerszej szynie) ma małe znaczenie (znacznie bardziej liczy się procek i ram). Jeżeli do bardziej wymagających programów (np: Solid Edge, Catia V5 czy nawet AutoCad)  to albo karty profesjonalne (Nvidia Quadro lub AMD FirePro) albo jak już to NVIDIA (ze względu na technologie CUDA).

 

Bardzo ważna oprócz procka i ramu jest matryca/monitor - to też miej na uwadze.

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

@fxjerzy

wiem ze to nie jest oplacalne ale niestety stacjonarka nie wchodzi w gre, laptop bedzie "stacjonarny" aczkolwiek kilka wyjazdow on z pewnoscia zaliczy

 

@Kac2per1

sprobuje sie dowiedziec jakie to beda dokladnie programy i zobacze z ktorymi grafikami beda lepiej dzialac

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko odnośnie tego Clevo P150EM z intel i7 oraz AMD 7970, jak wygląda realna wydajność układu graficznego? Jakiś czas temu były dość duże problemy z Enduro i karta niestety nie działała na 100% swoich możliwości, jak ta sprawa wygląda teraz w tym konkretnym modelu Clevo? (cena jego z allegro to 4000zł)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Słyszałem (jakiś czas temu jeden z użytkowników tego forum pytał o to samo i dowiedział się,że ...) w którejś tam wersji sterowników podobno ,,załatali" tą całą sprawę.

 

Osobiście posiadam Clevo P370EM właśnie z 7970M i powiem,że wydajność ma bardzo dobrą (u mnie jest wyłączone przełączanie grafik czyli technologia Optimus w przypadku NVIDIA lub Enduro w przypadku AMD).

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Bardzo często jeżeli nawet laptop będzie z ,,nową" kartą lub prockiem to cena będzie bardzo wysoka (niż np: za 3-4 miesiące). Tak więc można powiedzieć: nie warto ...

 

MSI GX70 to kontrowersyjny laptop. Dla ciebie raczej odpada. 

Lenovo Y50 jest gorący i głośny - dla ciebie odpada.

 

Tak naprawdę Clevo będzie najwydajniejsze (ze wglądu na możliwość konfiguracji i bardzo dobry procesor).

Możesz spojrzeć na biznesowego HP ProBook 450 i profesjonalną stację roboczą (niestety ponad 5 tyś zł) Lenovo ThinkPad W540.

 

Z mniej profesjonalnych (nie znaczy gorszych) godnych polecenia są :

ASUS N550JK

ASUS N750JK

ASUS G550JK

- MSI GT70 (lub 15" brat : GT60)

Clevo P170SM

CLEVO W650SJ

 

@ Kac2per1: wymagania mam podobne jak kolega, który założył wątek. Planuję sprawdzić polecone przez Ciebie modele, ale chciałabym jeszcze zapytać czy Lenovo Y510P (http://www.x-kom.pl/p/204744-notebook-laptop-15-6-lenovo-y510p-i7-4700mq-16gb-1201000-dvd-rw-gt755m-fhd.html) również nadawałby się do pracy z grafiką (w środowisku Adobe, CAD itp., generalnie podobnie jak kolega)?

Link to post
Share on other sites

Tak, Lenovo Y510p da radę. Tylko jest to laptop z ,,mniejszej strefy budżetowej" więc przygotuj się na rzeczy których w podanych przeze mnie laptopach nie doświadczysz tzn. wysokie temperatury, drobne usterki (np: błyszcząca ramka wokół ekranu) itd.

 

Jeżeli projekty będą bardziej skomplikowane (lub używasz dużo programów wymagającej openGL/CUDA) to lepiej dołożyć do profesjonalnych stacji roboczych tzn. z kartą graficzną do tego przeznaczoną czyli Nvidia Quadro lub Amd FirePro.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jezeli sprzet ma byc w wiekszosci stacjonarny to naprawde pomysl nad stacjonarka. Na bardzo okazjonalne wyjazdy zakupisz sobie pozniej taniego lapka (sytuacje awaryjne). Sam na codzien uzywam kompa do programowania i photoshopa, czyli do zarabiania na zycie. Od dwoch lat mam stacjonarke i zaluje, ze tak pozno sie zdecydowalem. To co Ci moge podpowiedziec jezelo chodzi o sprzet do Photoshopa, to absolutny mus 16gb ramu. Ja w tym roku bede rozszerzal do 32gb. Do tego mus dobry monitor, ktory do lapka i tak dokupisz predzej czy pozniej. Na koniec nie zapomnij o dysku SSD. Ktos, kto raz mial SSD, wie ze (nie mowie tu o grach) komp z SSD nawet ze zwyklym i3 dziala sprawniej niz wypasiony i7 ze zwyklym laptopowym hdd 5400. Na karte graficzna bym sie nie napalal, bo Intel HD 4000 (czy 4600) radzi sobie bardzo dobrze w wiekszosci sytuacji (poza grami).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...