Skocz do zawartości

Recommended Posts

Proszę o zerknięcie na screeny fachowym okiem i pomoc w małym problemie. Jestem newbie w sprawach OC, a swój procesor podkręciłem sugerując się kilkoma poradnikami znalezionymi w internecie. Głównie większość osób podkręca i5 2500k na płytach Asrock p67 pro3 i tez takie znalazłem poradniki ale chyba niewiele się różni BIOS od mojej. 

 

mój pc: 

mobo: asrock z77 extreme4

cpu: i5 2500k 

chłodzenie: Arctic Cooling Freezer 13 PRO

ram:   KINGSTON HyperX 8GB 1600 

ssd: Plextor M5S 128GB

hdd: Dysk Seagate ST3500418AS 500GB

gpu: Nvidia GeForce 9800 gtx+  :P 

zasilacz: Be Quiet! Pure Power L7-530W

 

ustawienia biosu(v 2.90)

CPU-z + OCCT

Po 15minutach testowania w OCCT pojawił się BSOD x0101. Co powinienem zmienić? Temperatury w czasie testu nie były wyższe niż 63st. OC na 4,5ghz

 

Link to post
Share on other sites

wg poradnika 0x101 = add more vcore no to dodalem teraz 0.030v bo na 0,025v po 1h testu wywaliło znowu blue z 0x101. robie test. temperatury:

rdzen 0 57st

rdzen 1 66st

rdzen 2 64st

rdzen 3 62st

 

edit:

więc na 0.030v przeszedł godzinny test i nic się nie wysypało, a reszta wyjdzie w praniu jak zmienie gpu. narazie zostawie to tak jak jest. a czy poza napięciem pozostałe opcje w biosie są dobrze ustawione? auto, enabled, disabled i inne wartosci? 

Edytowane przez dbraul
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Trochę odkopuję temat, ale też potrzebuję informacji, jak ustawić te wszystkie auto/enabled/disabled. Podpisuję się pod pytanie kolegi powyżej: 

 

 

a czy poza napięciem pozostałe opcje w biosie są dobrze ustawione? auto, enabled, disabled i inne wartosci? 
Link to post
Share on other sites

To jest bardzo proste.Należy się dowiedzieć co te opcje znaczą oraz do czego służą. Następnie ustawić wartości w odpowiedniej pozycji.Jeśli się tego nie wie to lepiej nie podkręcać.To jest tylko moje zdanie i absolutnie nie miałem zamiaru nikogo obrażać.Radzę nad tym poważnie pomyśleć.....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie potrzebnie się martwiłem ;) Za pierwszym razem udało mi się podkręcić do 4.4 Ghz. Temperatury maksymalnie 72*C, a napięcia po dwu godzinnym testowaniu OCCT nie przekraczały 1.33v. Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...