Skocz do zawartości

Laptop za 4,5k - studia, GRANIE, obrabianie


Recommended Posts

1) Kwota przeznaczona na zakup: max 4500
2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): 15-15,9" (fullHD)
3) Główne zastosowanie: gaming/internet/gaming/internet/obróbka filmów
4) Miejsce użytkowania: większość czasu spędzi w domu, sporadycznie na uczelni
5) Wymagania specjalne: matowa matryca, musi starczyć przynajmniej na 3 lata (Wiedźmin 3 musi na nim odpalić w przynajmniej 30 klatkach), dysk mógłby mieć to 7,200 obrotów (bo w każdym temacie straszycie, że 5,400 to z poprzedniej epoki)
6) Osobiste preferencje: Odpada Clevo i inne składaki (czytajcie poniżej)
7) System operacyjny: jeśli będzie to dobrze, jeśli nie to też nie ma problemu
8) Własna propozycja: Lenovo Y50-70
 

Miałem tego tematu nie zakładać, żeby nie śmiecić bo codziennie jest pytanie o taki laptop. Postanowiłem jednak to zrobić ze względu na to (że nie znalazłem nigdzie w 100% satysfakcjonującej odpowiedzi). Szukam laptopa, który będzie w stanie pociągnąć Wiedźmina 3 w przynajmniej 30 klatkach, da się na nim od czasu do czasu coś wyrenderować, prezentuje przyzwoitą kulturę pracy i jest wykonany jak większość produkcji Valve - czyli przynajmniej 8/10.

 

Do przeznaczenia mam maksymalnie 4500zł. Ale w tym wypadku najlepiej, żeby laptop był już z systemem i miał napęd wewnętrzny. Przy okazji mam pytanie. Posiadam kartę, która podnosi Windowsa do wersji 8.1 Pro. Czy jeżeli kupię oryginalnego Windows XP Home Basic, który wciąż jest w sprzedaży detalicznej to będę mógł go zaktualizować do 8.1? Wracając. 4500 jestem w stanie wydać jak wszystko jest na pokładzie i sprzęt gotowy do użytku. Jak czegoś brakuje to proszę o tańsze propozycje.

 

Nie chcę żadnego składanego laptopa. Wiem, że mamy tutaj kilku użytkowników, które bardzo je polecają, ale proszę mi ich nie podawać. Nie ufam polskiemu dystrybutorowi, nie mają w Polsce gwarancji i zaryzykuję wątpliwą przyjemność obcowania z nimi na coś co w razie czego oddam u nas i zostanie naprawione. Proszę o podawanie zestawów seryjnych.

 

Podoba mi się ten Lenovo, ale nie ma napędu i dysk 5,400. Czekam na Wasze propozycje i z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Z tego co kojarzę to w Lenovo Y50 można mieć 2 dyski - HDD i SSD (za stacje dysków) więc wolny dysk HDD nie będzie problemem.

TUTAJ masz jak uaktualnić Windows XP do 8.1. 

Nic co nie widziałeś się tu nie wymyśli. Oprócz składaków są jeszcze dwa dobre Asus'y: G550JKN550JK

 

 

 

Proszę o podawanie zestawów seryjnych.

 

Nie bardzo wiem o co chodzi.

 

 

 

 

Wiedźmin 3 musi na nim odpalić w przynajmniej 30 klatkach

 

 

Żeby sprawdzić czy odpali muszę mieć wymagania tej gry.

Edytowane przez Kac2per1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie bardzo wiem o co chodzi.

 

Po pojęciem seryjnym miałem na myśli takie, które stoją w sklepach. :P

 

 

Żeby sprawdzić czy odpali muszę mieć wymagania tej gry.

 

Wiem, ale wydaje mi się, że na oko po wydajności w innych grach można sprawdzić mniej więcej jak będzie działać. Jak karta ciągnie BF4 na wysokich w 50 klatkach to z Wieśkiem przynajmniej na niskich nie powinno być problemu.

 

BTW. Widzicie gdzie w Polsce wersję Y50-70 z napędem DVD? Na stronie Lenovo jest taka w sprzedaży, ale u nas nie mogę jej nigdzie znaleźć.

Edytowane przez oskarsom
Link to post
Share on other sites

Lenovo y50 może mieć tylko jeden dysk, nie ma napędu więc drugiego nie ma jak podłączyć, msata ani m2 portu też brak, a dlaczego nie chcesz clevo? Sklep. Blue mobility.pl to oficjalny polski dystrybutor i jest z czego wybrać a na pewno będzie lepsze od tego lenovo czy innych wynalazków.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lenovo y50 może mieć tylko jeden dysk, nie ma napędu więc drugiego nie ma jak podłączyć, msata ani m2 portu też brak, a dlaczego nie chcesz clevo? Sklep. Blue mobility.pl to oficjalny polski dystrybutor i jest z czego wybrać a na pewno będzie lepsze od tego lenovo czy innych wynalazków.

 

Czytałem swego czasu dużo złego o tym sklepie. Że właściciel się zmywał po jakimś czasie, że zmieniali adres, że nie uznawali gwarancji i tego typu rzeczy. Nie przekonacie mnie, żeby z tego sklepu skorzystał.

 

A co do Clevo. Wyjaśnijcie mi na jakich zasadach jest gwarancja z Polski i taką hipotetyczną sytuację to jeszcze to przemyślę. Kupuję laptopa za 4,5k. Przychodzi do mnie sprzęt, za który sygnowany jakąkolwiek inną firmy, np. Asus, musiałbym zapłacić przynajmniej 1500zł więcej. Jakim cudem mają tak tanio? Ale używam go przez 21 miesięcy (gwarancja na 24), jest super, a tutaj nagle dym, coś się nie złączyło spalona płyta główna. Co robię? Gdzie się zgłaszam? Kto mi gwarantuje, że firma jeszcze stoi? Że ktoś mi to naprawi?

Link to post
Share on other sites

Od 3 lat wiem o tej firmie i sam od prawie roku czasu mam od nich laptopa i nie słyszałem żadnej złej opinii, gwarancja jest door 2 door wiec dzwonisz do nich a oni przysyłają kuriera, większość napraw wykonują sami a podobno jakieś grubsze sprawy to do Niemiec wysyłają. A cena za ten sam sprzęt np od Asusa płacisz tylko za markę, serwisy msi i Asusa są tak beznadziejne że szukają tylko czegoś aby gwarancji nie uznać a w clevo sam wyczyścisz lapka, zmienisz pastę itd ale i tak do 4500 z systemem będzie cieżko sie zmieścić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.bluemobility.pl/images/micro/W355SSQ-open.jpg CLEVO W355SSQ
- Ekran: Ekran 15,6" Full HD 1920 x 1080 LED, Matowy
- Procesor: Intel Core™ i7-4710MQ 2.50 - 3.50GHz Turbo, 6MB L3 cache, HD 4600, 22nm, 47W
- Pamięć RAM: 8 GB (1 x 8) CRUCIAL DDR3L 1600 MHz DDR3 CL11
- Dysk twardy: HDD 1TB HGST Hitachi, 7200 RPM, 32MB cache
- Drugi Dysk Twardy: 0 Brak
- Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 860M (N15P-GX) 2GB GDDR5 Video RAM
- mSATA PORT: Brak
- Sieć Bezprzewodowa WiFi: Intel® Wireless-N 7260, SINGLE BAND + Bluetooth 4.0
- Napęd: Nagrywarka DVD RW Dual SATA
- System operacyjny: Brak
- Diagnostyka konfiguracji: Diagnostyka konfiguracji oraz optymalizacja układu chłodzenia (GRATIS !)
- Pasta termoprzewodząca: Ulepszenie układu chłodzenia CPU oraz GPU (GRATIS !)
- Pakiety Gwarancyjne: Pakiet Standard - Door to Door 24 miesiące
- Ubezpieczenie laptopa: 0 Brak
- Oprogramowanie Biurowe: brak
- Oprogramowanie Antywirusowe: Brak
http://www.bluemobility.pl/templates/standard/polish/images/gfx/pminus.gifhttp://www.bluemobility.pl/templates/standard/polish/images/gfx/pplus.gif 4319.99zł

Razem: 4320.00zł

 

można jeszcze 100zł urwać na matrycy biorąc HD+ zamiast FHD i na pewno też można coś przy zamawianiu się potargować,

druga opcja:

http://www.bluemobility.pl/images/micro/1_big_2.jpg CLEVO P151SM1-A
- Ekran: Ekran 15,6" Full HD 1920 x 1080 LED, Matowy
- Procesor: Intel Core™ i7-4710MQ 2.50 - 3.50GHz Turbo, 6MB L3 cache, HD 4600, 22nm, 47W
- Klawiatura: Klawiatura standard US
- Pamięć RAM: 8 GB (1 x 8) CRUCIAL DDR3L 1600 MHz DDR3 CL11
- Dysk twardy: HDD 1TB HGST Hitachi, 7200 RPM, 32MB cache
- mSATA SSD Drive: 0 Brak
- Karta Graficzna: AMD Radeon R9-M290X (Neptune) 4.0GB GDDR5 PROMOCJA
- Sieć Bezprzewodowa WiFi: Intel® Wireless-N 7260, SINGLE BAND + Bluetooth 4.0
- Napęd: Nagrywarka DVD RW Dual SATA
- System operacyjny: Brak
- Diagnostyka konfiguracji: Diagnostyka konfiguracji oraz optymalizacja układu chłodzenia (GRATIS !)
- Pasta termoprzewodząca: Ulepszenie układu chłodzenia CPU oraz GPU (GRATIS !)
- Pakiety Gwarancyjne: Pakiet Standard - Door to Door 24 miesiące
- Ubezpieczenie laptopa: 0 Brak
http://www.bluemobility.pl/templates/standard/polish/images/gfx/pminus.gifhttp://www.bluemobility.pl/templates/standard/polish/images/gfx/pplus.gif 4720.00zł

Razem: 4719.99zł

 

i też można urwać 100zł na matrycy ale tutaj jest dużo wydajniej aniżeli w 1-szej opcji i grafika jest wymienna aniżeli przy modelu w355ssq więc jest opcja rozbudowy lapka w przyszłości, dlatego warto rozważyć dołożenia kilku stówek do tego lapka.

Edytowane przez happysc
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jeśli chciałbym przez Allegro?

Program ochrony kupujących to bardzo dobra rzecz, a pomoc administracji pomogła mi kiedyś przekonać jednego sprzedawcę, że jednak warto wysłać sprzęt, za który zapłaciłem.

 

4500 to maksymalna cena jaką jestem w stanie wyłożyć. Zestaw za 4319 całkiem fajny, ale jakim cudem taki skonfigurowałeś? Jak ja próbuję to wychodzi przynajmniej 5k.

 

Na Allegro znalazłem takie coś:

http://allegro.pl/clevo-p151sm-i7-4700mq-8gb-1tb-hdd-gtx-860m-i4450163300.html

 

Czym się różni P151SM od W355SSQ?

Link to post
Share on other sites

P151SM ma lepszy układ chłodzenia i wymienną kartę graficzną a różnica w wydajności pomiędzy radeonem a gtx860 jest znacznej większa niż ta niewielka dopłata. Zapytaj na Allegro czy można trochę inaczej laptopa skonfigurować.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

P151SM ma lepszy układ chłodzenia i wymienną kartę graficzną a różnica w wydajności pomiędzy radeonem a gtx860 jest znacznej większa niż ta niewielka dopłata. Zapytaj na Allegro czy można trochę inaczej laptopa skonfigurować.

 

na jaki model wymniesz te kartę graficzna w modelu P151SM? chyba ze dostarczany jest zasilacz 220W/240W wraz z laptopem

warto pamiętać o modelach najnowszych P150SM-A ważne by model był najnowszy

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

P151SM ma lepszy układ chłodzenia i wymienną kartę graficzną a różnica w wydajności pomiędzy radeonem a gtx860 jest znacznej większa niż ta niewielka dopłata. Zapytaj na Allegro czy można trochę inaczej laptopa skonfigurować.

Ale P151SM z Allegro ma 860 na pokładzie.

 

Mówię. Jedyne czego się w tych laptopach obawiam to wręcz nieadekwatna jakość podzespołów do ceny jaką za nie żądają. To tak jakbym kupował Porche w cenie VW Golfa.

Link to post
Share on other sites

@-VSS- no chyba taki jest zasilacz, skoro niebiescy w konfiguratorze mają opcję nawet na gtx880m to mocy nie może brakować, a gadanie żeby brać jak najnowszy model droższy o 1000zł kiedy ma się ograniczony budżet jest nie na miejscu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

z tym GTX880M w 15,6" to trochę tak jakbyś wrzucił motor 3.0V do formatu VW POLO


weź pod uwagę fakt, że P151xM jest wykonany z gorszej jakości materiałów oraz nie ma podświetlanej klawiatury. to jest właśnie różnica w cenie. gorsza jakość niż p150xM

Link to post
Share on other sites

@-VSS- no chyba taki jest zasilacz, skoro niebiescy w konfiguratorze mają opcję nawet na gtx880m to mocy nie może brakować, a gadanie żeby brać jak najnowszy model droższy o 1000zł kiedy ma się ograniczony budżet jest nie na miejscu.

 

to ze ktos sobie cos wymyslil wcale nie oznacza ze tak ma byc i jest to traktowane jako dobre rozwiązanie , przypadek znany z MSI GT70 :D  i w clevo 15x nie będzie inaczej

Modele P15x maja odpowiednio 120 i 180 Watt zasilacze  certyfikowane do tego Modelu,

ponadto modele SM-A  maja odrobinę leszy Soft do obsługi jak i rozszerzone podświetlenie* klawiatury

http://www.bilder-upload.eu/upload/0e10f9-1407311853.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

p170sm to 17" a autor chce 15,6" więc dziwna propozycja, poza tym jest za drogi dla autora, więc pozostaje Ci albo w355ssq albo coś z msi czy lenovo.

 

A znajdę gdzieś dane dotyczące testów matryc z tych modeli?

I który twoim zdaniem na lepszą klawiaturę.

To potwierdźcie mi bo jutro zamierzam kupić.

 

Macie 4,5k jaki laptop bierzecie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...