Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa do superlux hd681


Recommended Posts

SL681 mogą grać na integrze, bo nie są wymagające względem zasilania.

Dozbieraj kasę i kup do nich Xonara DX'a. Czasami w dziale Sprzedam ktoś oferuje tą kartę, popatrz tam.

Link to post
Share on other sites

Chłodny DX do chłodnych HD681? Nope. No chyba że wymienisz OPAMPy ale ta zabawa też kosztuje.

Co do tego że SL będą grać na integrze to mam pewne zastrzeżenia. Integra często jest za słaba i słuchawki te będą cicho grać.

Nawet ALC1150 jest słaby.

Obczaj Xonara DG

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz fajny zestaw PC. Nie opłaca się (taka moja opinia z doświadczenia muzycznego) kupować dźwiękówki tym bardziej tych tanich, lepiej przemyśleć zakup kupić tego Xonara (który jest strasznie "irytujący") za jakieś 230zł + przemyśleć zakup fajnych słuchawek np. ciemne słuchawki do jasnej dźwiękówki by wszystko ładnie wyrównać i mieć świetne rezultaty, lecz też tanie słuchawki do dobrej dźwiękówki nie opłaca się. Zależy co robisz, czy grasz, często słuchasz muzyki lub czy grasz na jakimś instrumencie. 

Link to post
Share on other sites
lepiej przemyśleć zakup kupić tego Xonara (który jest strasznie "irytujący")

miałeś, słuchałeś, czy się gdzieś głupot naczytałeś ? Każde układy potrafią być irytujące, nawet te ze stajni Creativa, dotyczy również najnowszych modeli. 

DG nie mam zamiaru już kupić ;p

jaką masz integrę ?

 

ogólnie rzecz biorąc HD681 nie są wymagające ale podpięte do odpowiedniego wzmacniacza, źródła się odwdzięczają ale to nie ten budżet. Warto zastanawiać się nad tym jakie brzmienie chcemy osiągnąć,Xonary nie licząc D2 słabo się z nimi zgrywają  ,przez bardzo suche,mocno podrasowane wysokimi tonami brzmienie. Trochę lepiej wygląda sprawa z X-FI ,które ociepla je, dodaje więcej muzykalności ale kosztem lekkiego przytłumienia. 

Link to post
Share on other sites

Superlux HD681 zakupione obecna integra to ALC887

Lecz nie długo kupuje nowy zestaw i ma być integra ALC1150

Jakimś audiofilem nie jestem póki co na tej ALC887 grają moim zdaniem bardzo dobrze :D

Jestem zawziętym graczem cs'a więc liczy się dla mnie pozycjonowanie ;p

Jeśli chodzi o muzyke jakiej słucham to wszystko co wpadnie w ucho najczęściej Techno,pop,rap
Szczerze mówiąc często też słucham muzyki ;p Trochę taka nuda bez muzyki siedzieć i patrzeć się w ten kwadratowy wyświetlacz

W gry gram też bardzo dużo (CS:GO)

Edytowane przez wo1tas
Link to post
Share on other sites

 

 

Lecz nie długo kupuje nowy zestaw i ma być integra ALC1150

to w dalszym ciągu integra, w dodatku nie pasuje za bardzo do HD681.

 

 

Jakimś audiofilem nie jestem póki co na tej ALC887 grają moim zdaniem bardzo dobrze :D

bo nie słyszałeś czegoś lepszego...

 

 

Jestem zawziętym graczem cs'a więc liczy się dla mnie pozycjonowanie ;p

więc tym bardziej potrzeba układ dźwiękowy.

Link to post
Share on other sites

@Up

 

Nie spisuj każdej integry opartej o ALC1150 na straty. Wprawdzie jeszcze nie słyszałem swojego Asrocka Z97 i mam mgliste pojęcie o jego brzmieniu to patrząc na wykonanie (wzmacniacz tylko dla przedniego panelu) całość prezentuje się zacnie.

Sekcja audio jest oddzielona galwanicznie od reszty PCB i jedyne miejsca gdzie (niestety) się styka to sekcja zasilania oraz panel tylny i przedni (tutaj pętla masy chociażby z USB).

Link to post
Share on other sites

 

 

Do X-Fi ,Xonarów DX itp. jeszcze ciut brakuje.

 

Dawno temu było lepiej ale nikt nie chciał tego kupować:

http://prohardver.hu/dl/cnt/2002-10/4812/aopen_clawhammer.jpg 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie kupuje na razie xonara dg bo nie ma sensu ponieważ nie za dużo mi chyba da także dołożę do pozostałych elementów zestawu a jak będę miał kupować kartę dźwiękową za 200 zł


Jak mam koniecznie kupować kartę teraz to mogę na nią przeznaczyć jedynie 50 zł

Link to post
Share on other sites
  • 4 lata później...

OSTRZEŻENIE: Superluxy HD 681 z integrą REALTEK ALC887 grają fatalnie, naprawdę bardzo słabo. Znaczy coś tam grają, ale nie po to ktoś kupuje tak dobre słuchawki, (tak słuchawki są dobre i grają bardzo głośno, bo na telewizorze próbowałem i ogłuchnąć można) żeby grały mu tylko "tak sobie" co nie? Mówię wam REALTEK ALC887 nie ma mocy żeby napędzić HD 681. Przeżyłem normalne szok kulturowy jak je podłączałem, tak ciche, jeśli chcecie słuchać głośno muzyki na HD 681 to nie z tą integrą, ostrzegam, sprawdziłem, wiem co piszę. I teraz mam dylemat bo nie chcę wykładać kasy i nie wyłożę na kartę dźwiękową a zaczyna do mnie dochodzić że jakoś wątpię żeby między ALC887 a ALC892 była tak diametralna różnica żeby wydobyć całą moc z HD 681? Tym bardziej po wpisie kolegi @Gaduła - że nawet ALC 1150 jest słaby. Jestem po prostu zdruzgotany. Może ktoś obcykany, kto wie jak HD 681 powinny grać, napisze jednoznacznie czy ALC892 jest w stanie je napędzić, bo ALC887 na pewno nie jest w stanie? Bardzo mi zależy na opinii kogoś kto ma te słuchawki i ALC892 bo będę musiał pewne sprawy przemyśleć. Ja nie mówię że one w ogóle nie grają z tą kartą, tylko mówię że nie po to się takie słuchawki kupuje żeby grały tylko "tak sobie". Każde AUDIO wszędzie mam na maksa, YT, radia, gry, filmy... i jest ledwo ledwo za słabo tylko "tak sobie", ujdzie od biedy... i proszę nie piszcie mi że mam pogłośnić na suwakach w systemie. ;)

Edytowane przez Romulus84
Link to post
Share on other sites

Mam ALC892 + HD681 i grają w porządku, głośność taka, że ja raczej nie jestem w stanie odsłuchiwać na maksa na dłuższą metę bo bym ogłuchł, także zasilić chyba może wystarczająco ;d
Ale rozglądam się za jakąś dźwiękówką, bo mam wrażenie, że giną dźwięki... nie jestem audiofilem także nie wiem jak to wytłumaczyć :S

 

 

Żebyś się nie zdziwił jak podłączysz pod odpowiednio źródło, bo się przekonać jak bardzo się myliłeś. :)

A jest sens dokupować dźwiękówkę do hd 681?
Myślałem o audiotrak prodigy cube, ale mam wątpliwość czy cokolwiek to zmieni, nie chodzi o głośność, bo tu jest spory zapas, ale jakość dźwięku. Głównie pod muzykę spotify i filmy netflix, hbo go.

Edytowane przez patol1984
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@bleck55 oczywiście że sprawdzałem z przodu i z tyłu, żadnej różnicy, zresztą na stale mam podpięte z przodu. Kolega na innym forum mi napisał że to nie ALC887 jest tu winny, ale wzmacniacz zastosowany po nim i jest to wina konkretnego modelu płyty głównej. Ja się aż tak na tym nie znam ale brzmi rozsądnie, może tak być, że winimy ALC887, czy inne układy z tej rodziny, a to płyta jest winna. No ja mam mam płytę MSI MS 7699 z stycznia 2013 roku więc już jest leciwa. Z początkiem 2019 kupuję taką płytę ASRock B450 Pro4 z ALC892 i ciekawy jestem czy zagrają głośno, powiem szczerze mam obawy ale i nadzieję którą wlał we mnie @patol1984. ; ) Mogłoby się wypowiedzieć więcej osób jak im HD681 "chodzą" z ALC887 i ALC892, bo do wczoraj byłem przekonany że to wina ALC887 a dzisiaj już zaczynam myśleć że może rzeczywiście to być wina płyty głównej.

Edytowane przez Romulus84
Link to post
Share on other sites
Mogłoby się wypowiedzieć więcej osób jak im HD681 "chodzą" z ALC887 i ALC892, bo do wczoraj byłem przekonany że to wina ALC887 a dzisiaj już zaczynam myśleć że może rzeczywiście to być wina płyty głównej.

Będzie podobnie czyli słabo. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na jakiej podstawie tak mówisz i skąd ta pewność? Poczytaj ostatnią stroną tego Forum https://forum.mp3store.pl/topic/80199-superlux-hd-681/?page=46. @Perul pisze tak cytuję " To nie ALC887 jest tu winny, ale wzmacniacz zastosowany po nim i jest to wina konkretnego modelu płyty głównej, a nie użytego kodeka. Podaj jaki masz model płyty to wtedy będzie wiarygodna informacja, że z tą płytą grają fatalnie, a nie generalizowanie, że z ALC887 jest fatalnie. Inna sprawa - czy sprawdzałeś płytę z innymi słuchawkami, nawet takimi od telefonu, czy z nimi jest OK?" Powstaje pytanie czy  @Perul ma rację i rzeczywiście nie jest winny układ ALC887 czy ALC892 a zasilacz z płyty głównej, a jeśli tak to chyba płyta główna z 2013 r MSI MS 7699 musi być z natury rzeczy dużo gorszej jakości jak  ASRock B450 Pro4. Pytanie czy za słabe granie HD681 odpowiada ALC 887 czy zasilacz na karcie pozostaje ciągle otwarte. @patol1984 napisał że HD681 z ALC892 grały mu głośno, więc to jest opinia na korzyść teorii o słabym zasilaczu a nie układzie ALC892. PS @adivxv wydaje mi się że twoja wypowiedź jest wypowiedzią w stylu Polskim -nie znam się to się wypowiem, bo taki bije z tej wypowiedzi wniosek, jeśli tak nie jest to na jakiej podstawie tak kategorycznie mówisz ze będzie słabo? Masz HD681 z ALC887 lub ALC892? Jeśli nie to nie wiem na jakiej podstawie wydajesz tak kategoryczne sądy?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...