Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemanko. Mam dylemat. otóż właśnie dostałem wyniki rekrutacji z Politechniki Warszawskiej, a przed wczoraj z WATu.
Dostałem się na Politechnice na 3 kierunek w kolejności - Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale Inżynieria Produkcji.
Na WAT się dostałem na kierunek który obrałem jako pierwszy, którym się interesuję i pragnę się rozwijać w tym kierunku - Lotnictwo i Kosmonautyka. 
I nie wiem co zrobić. Czy iść na Politechnikę, renomowaną uczelnię, ale na kierunek który mnie interesuje w 70%. Czy na WAT, na kierunek który pragnę w 100%. ?
Wiem że WAT nie jest w niczym gorszy od PW i że jeśli zamierzam tylko studiować by dostać papierek to nawet same studia na najlepszej uczelni nie zapewnią mi pracy w przyszłości. Który bym kierunek nie obrał, to zamierzam zdobywać doświadczenia z nim związane. (Staże, dokształcanie etc.)
Proszę o opinie i radę, osoby które studiowały/studiują owe kierunki na podanych uczelniach.
Lub po prostu opinie dotyczące kierunku/uczelni. 
Dziękuje za pomoc!

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy iść na Politechnikę, renomowaną uczelnię, ale na kierunek który mnie interesuje w 70%. Czy na WAT, na kierunek który pragnę w 100%. ?

 

1. WAT to uczelnia renomowana w Polsce i na świecie.

2. Jeśli masz problem z odpowiedzią na to pytanie to może przeczytaj ze dwa razy to, co sam napisałeś... 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego, jak kierunek przyszłościowy. Obrotna i kompetentna osoba dostanie pracę nawet po lalkarstwie, a jak ktoś jest du**ą wołową, to mu doktorat na najlepszej uczelni nic nie pomoże. Idź tam, gdzie chciałeś się dostać w pierwszej kolejności - tutaj naprawdę nie ma co kombinować.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No to myślę że praca będzie, gdyż nie idę na uczelnie jedynie po to by po 5 latach zdobyć papierek. Doświadczenie i rozwijanie się w kierunku który mnie fascynuje. Myślę że to dobra decyzja. Dzięki! :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...