Skocz do zawartości

Jaki monitor do 1100zł


Recommended Posts

Witam wszystkich

Za parę dni zamierzam kupić lcd do 1100zł.

Przede wszystkim gry i net w mniejszym filmy i takie ogólne zastosowanie multimedialne.

Mam już wytypowane 3 modele

LG w2220p

LG 2486l

oraz monitor 120Hz 3G samsunga 2233rz

Proszę o pomoc ponieważ sam nie dokonam wyboru ....

Z góry wielkie dzięki

Link to post
Share on other sites

severn ten dell ma 8 ms gtg. Nie jestem pewien czy nada się do szybkich gier typu cod4

Czy tak dość duży czas reakcji nie będzie utrudniał granie??

 

Od razu odrzucić tego samsunga ?? No powiem że trochę mnie korci zagrać w 3D lub normalnie w 120hz. mam pytanie czy te okulary nvidia 3d są w zestawie z tym monitorem ??

 

Mam też pytanie co do tych ledów czy one mają jakąś krótszą żywotność niż te diody w normalnym ldc.

Zastanawiałem się też nad dellem 2209wa oraz lg w2220p i na podstawie parametrów della skreśliłem od razu nie wiem czy dobrze zrobiłem.

Cały czas sie właśnie zastanawiam czy do grania dobrym wyborem jest IPS z 6-8ms czasem reakcji

 

Proszę dalej o pomoc w wyborze

Link to post
Share on other sites

Ten LG 2486 jest w tej chwili najlepszym monitorem z podswietleniem led na rynku opartym o matryce TN. Jakosc obrazu kladzie pozostale firmy na glebe i do tego 24 cale, w sam raz do ogladanie filmow full hd i gier i do tego mega kontrast i czas reakcji 2ms.

Co do trwalosci, diody led sa praktycznie nie do zdarcia w normalnym uzytkowaniu a w lcd standardowych masz zwykle świetlówki malej wielkości.

Link to post
Share on other sites

Czyli pozostaje wybrać pomiędzy lg 2486l a lg bądź dellem isp....

jeżeli zależy ci na jakości obrazu to żaden TN nie dorówna IPS

natomiast TN z podświetlaniem LED'owym też ma swoje zalety, głównie energooszczędność ale zawsze

Link to post
Share on other sites

Juz ci pisalem ,ze w tej chwili jesli chcesz 24 cale na ledach to tylko LG w2486l -tak ten Lg 22" jest na gorszej matrycy. Najlepszym monitorem ze stajni LG na tn i led jest w2486l jesli masz na niego kase to sie nie zastanawiaj nad delami z czasem reakcji 8.

Link to post
Share on other sites

Uwierz czytałem o ips i wiem że czasy reakcji są lepsze od pva i mva choć dalej są gorsze od TN. Wiem także ze smużenie nie jest aż takie odczuwalne bo już oglądałem kilka testów. Natomiast problemem bez wątpienia jest efekt srebrzenia i właśnie tego się boje bo monitor będzie blisko okna. Kolejną sprawą jest dość spora jaskrawość. Zastanawiam się nad 3 monitorami w tej matrycy.

dell 2209

u2311

lg w2220p

 

Oraz TN lg leda 2486

Trochę czytałem opinii o tym nowym dellu i opinia o nim jest średnia

http://forum.pclab.pl/topic/592730-DELL ... ge__st__20

Czy w ogóle format 16:9 nadaje się do grania ??

Przepraszam za chaotyczność moich wypowiedzi ale zostało mi bardzo niewiele czasu do kupna monitora.

Link to post
Share on other sites

Do gier jest ok, choć ja np. preferuję 16:10 :)

 

Co do matryc:

 

TN: brak smużenia, tragiczne kąty widzenia, fiolet zamiast czerni :P

MVA/PVA: trochę smuży, b.dobre kąty widzenia, dobra czerń :P

IPS: prawie nie smuży (tylko testy, gry i filmy nie), b.dobre kąty widzenia, srebrząca czerń (zmiana kąta widzenia przy czarnym kolorze powoduje jego zamianę w szary) :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...