Skocz do zawartości

komputer nie wstaje błąd CPU Proszę o pomoc


Recommended Posts

Witam całość ma się do mojego sprzętu z sygnaturki.

O 1 w nocy jeszcze grałem na PC teraz nie chce się uruchomić. Płyta główna (asus p7p55d-e deluxe) wyświetla błąd CPU (świeci się CPU_LED usytuowana nad portem karty graficznej). Wcześniej z procesorem nie miałem jakichkolwiek problemów temp max jakie osiągał to 55stopni wczoraj również nie zauważyłem jakichś dziwnych zachowań. PC na noc odcinam od zasilania listwą zasilającą burzy czy czegoś w ten deseń również nie było. Jak wcisnę POWER komp rusza ale zapala się ta CPU_LED i nawet na monitor nie daje sygnału. Co może być powodem?? proszę o pomoc?? Padła płyta czy procesor. Procesor aktualnie był ustawiony, że chodził w przedziale 2,8-4,0 w zależności od obciążenia ale to raczej nie to kiedyś przez rok chodził na 4,4 non stop i nie było problemów.

Link to post
Share on other sites

Jak to zrobić?? Tym Clear CMOS?? Komputer mam uruchomić w sesie dać POWER czy starczy, że ma prąd to zadziała. Nic mi na monitorze nie wyświetla dlatego pytam jak to mam zrobić wcześniej nie miałem takiego problemu;/

 

Po wciśnięciu Clear CMOS się wyłączył przy próbie uruchomienia to samo CPU_LED

Edytowane przez Apollo Diomedes
Link to post
Share on other sites

Odepnij kable od płyty, grafiki - podłącz z powrotem, wyciągnij i włóż ram. Pokombinuj w ten sposób. Jak masz 2 kości pamięci, to na początek włóż jedną.

Link to post
Share on other sites

spróbuj odłączyć całkowicie zasilacz i wyjmij bateryjkę od biosu na kilka/kilkanaście min.

u mnie w gd80 tylko tak mogę bios zresetować jak raz na jakiś czas się zbiesi :D

przycisk "reset" ni czorta nic nie daje.

Edytowane przez mufasa
Link to post
Share on other sites

...a wyłączałeś zasilacz przyciskiem ? U mnie kiedyś po nagłym wyłączeniu, komputer nie chciał się uruchomić, dopiero wyłączenie zasilacza i odczekanie pomogło.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...